Genius NB Stand 280 Laptop Soğutucu İncelemesi

Merhaba sevgili okurlar;

Bu yazımızda sizlere Genius firmasının bir ürünü olan NB Stand 280 Laptop Soğutucu hakkında bilgi ve deneyimlerimizi aktarmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi laptoplar masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak sınırlı sayıda soğutucu fan kullanabilmektedirler. Bu yüzden özellikle kapalı ortamlarda ve yaz aylarında laptop içerisindeki ısı ve doğal olarak işlemci (CPU) ısısı da yüksek seviyelere çıkmaktadır. Üretilen bu ısı laptopunuzun sağlıklı çalışmasına imkan vermeyecektir. İşte tam bu zor durumda Genius NB Stand 280 laptop soğutucu imdadınıza yetişiyor.

Alüminyum yüzeyi ve delikli yapısı sayesinde laptopunuz içerisinde oluşan  ısıyı düşürmenizde size yardımcı olacaktır. Ayrıca alt kısımda bütünleşik olarak duran soğutucu fanı sayesinde laptopunuza ekstra bir hava akımı katarak işlemci ve kasa içi ısısını minimum düzeylere indirmenize yardımcı olacaktır. Alüminyum plakanın alt kısmında konumlandırılmış olan soğutucu fan enerjisini cihazını üzerindeki USB girişlerinden almaktadır. USB girişini kullanabilmeniz için alt kısma sabit olan fana bağlı özel olarak yapılmış ince ve hafif bir USB kablo bulunmaktadır. USB kablonun önemli bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Siz ekstra soğutma istediğinizde kabloyu bilgisayarınızdaki herhangi bir USB girişine taktığınızda o takılan kısım işgal edilmiş olmuyor. Özel olarak tasarlanmış ucu sayesinde siz kabloyu USB girişine taktığınızda hemen arkasında bulunan genişleme yuvasına farklı bir USB cihaz bağlayabilirsiniz.

Alüminyum plaka altında yer alan fan çalıştığı zaman inanılmaz derecede sessiz olduğunu söyleyebilirim. Soğutma fanını aktif ettiğinizde laptopunuzun kendi fan sesinin asla önüne geçmiyor. Sizlere bu yazıyı yazdığım anlarda laptopum yaklaşık 4 saattir sürekli bir çok uygulamada açık olmakla birlikte çalışmaktaydı. Ulaşılan maksimum iç sıcaklık 50-51 dereceyi asla geçmedi. Bu durum Genius NB Stand 280 cihazının başarısını göstermektedir.

Genius NB Stand 280 ergonomik bir tasarıma sahip ve oldukça da ince.  Bu model 10”-15” arası laptoplar için uygundur. Bu arada farklı marka ve model laptoplara bağlı olarak soğutucunun üzerine konan laptoplarda ufak tefek kaymalar olabilir. Denge sorunlarını aşmak için cihazı ve soğutucunuzu düzgün bir zemine konumlandırmaya dikkat ediniz.

Ürün gri ve siyah renk seçenekleriyle sunulmuş durumda. Kutu içeriğinde cihaz ve kullanma kitapçığı bulunmaktadır. Soğutucu fan alüminyum tabana vida yardımı ile monte edilmiştir. Bu sayede fan arızalandığında değiştirme imkanı mevcuttur. Farklı çapta veya devirde bir soğutucu fan takmaya kalktığınızda USB girişinizden çekilecek enerji miktarının değişeceğini unutmayın. Bu durum hem soğutma verimini hem de laptopunuzun çalışma stabilitesini etkileyebilir, bu yüzden fan arızasında muadil bir fan takmanızı öneririm.

Genius NB Stand 280 laptop soğutucuyu piyasada 37TL’ye bulmam mümkün. Fiyat olarak da gayet uygun bir ücret ödeyerek ısıya bağlı bilgisayar arızalarından da kurtulmuş olacaksınız. Sonuç olarak Genius firması laptop kullanıcılarına uygun fiyata kaliteli bir çözüm sunmuş. Özellikle yaz aylarındaki yoğun çalışmalarda ve kapalı ortamlarda şiddetle bu ürünü tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir