Genius NX-Mini Notebook Mouse İncelemesi

Merhaba Sevgili okurlar,

Bu yazımda sizlere Genius firmasının mobil bilgisayarlar için sunmuş olduğu NX-Mini Notebook faresinden kısaca bahsetmek istiyorum. Bu farenin en dikkat çekici yönü BluEye özelliğidir. Yani her türlü yüzeyde çalışmanıza imkan verir. Bu cidden çok önemli bir özellik. Sıradan farelerin bazılarının Mouse pad ile birlikte bile zor çalıştığını düşündüğümüzde Genius NX-Mini gerçekten kusursuz. Tasarım olarak son derece şık. Parlak renkli kasa yapısı ve üzerinde yer alan metalik çizileri, her iki elde de rahat kullanımı, hafif ve minimal yapısı, sağ ve sol tarafta bulunan dokulu yapısı sayesinde mobil bilgisayar kullanıcılarının çantalarından ayırmayacağı bir ürün.

  

  

Genius NX-Mini Notebook Mouse 1200 dpi lik bir sensöre sahip. Daha önceden belirttiğimiz BluEye teknolojisi ile birleştiğinde kusursuz bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Taramalarda ve ekran seçimlerinde bu hassasiyeti hissedebiliyorsunuz. Genius NX-Mini bilgisayarınıza herhangi bir USB girişinden bağlanabilir. Tüm işletim sistemlerini desteklemektedir.

  

Sol düğme çift tıklama, sürükleme, seçim yapma vb. fonksiyonları; sağ tuş yine klasik fonksiyonları; Magic-Roller ise sayfaları yukarı-aşağı yapabilme gibi özellikleri sunar. Genius NX-Mini Notebook Mouse siyah elmas, okyanus mavisi ve altın olmak üzere üç renkte piyasaya sunulmuştur. Genius NX-Mini farenin usb kablosu yaklaşık 1 metre uzunluğa sahiptir. Bu uzunluk mobil cihazlardaki kullanım için gayet yeterlidir. Genius NX-Mini Notebook Mouse kutusundan ürün ile birlikte kullanım kitapçığı da  çıkmaktadır. Kitapçıkta yer alan “Türkçe” dil desteğinin de ayrıca hoşuma gittiğini belirtmeliyim. Biliyorsunuz bir çok üründe hala ülkemize ait dile desteği bulunmamaktadır.

  

  

Sonuç:

Genius NX-Mini Notebook Mouse mobil bilgisayar kullanıcılarının kesinlikle denemesi gereken bir ürün. Hem kalitesi, hem fiyatı, hem de BluEye özelliğinin size sağlamış olduğu inanılmaz kullanım kolaylığı ile çantanızda bulundurmanız gereken bir ürün. Tasarımda kullanılan çizgiler, seçilen kaliteli yapı malzemesi bu bunun iyi bir biçimde diyazn edilmesi ile Genius karşımıza mükemmel bir Mouse çıkartmış. Bu ürünü piyasada 25TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün. Siz değerli okurlarıma bu fiyata , yüksek kalitede olan bu ürünü şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir