Genius Optik Fare DX-100 İncelemesi

Merhaba Sevgili Okurlar,

Bu yazımızda sizlere Genius firmasının çıakrtmış olduğu DX-100 optik fareden kısaca bahsetmeye çalışacağım.  Fareler ister masaüstü ister dizüstü bilgisayar kullanısıcı olsun tüm kullanıcıların bilgisayarları başındayken en büyük yardımcılarıdır. Bu yüzden iyi tasarlanmış kullanışlı bir mouse bilgisayar kullanıcıların arzu ettiği bir özelliktir. Örneğin masaüstünde duran optik farenizin siz sağa sola oynatsanızda ekran imlecin hareket ememesi oldukça can sıkıcı bir hal alır. Bilgisayarınızın başında keyif yerine eziyet çekebilirsiniz. İşte bu noktada size en büyük kullanım kolaylığı sağlayacak olan Genius DX-100 optik fare devreye giriyor.

  

  

1200 dpi algılayıcısı sayesinde her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabilir. USB girişini desteklemesi sayesinde her bilgisayarda rahatlıkla kullanılabilir. USB kablo boyutuda 1mt nin üzerinde olup mesafe problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında sahip olduğu çarpıcı tasarımla birlikte masaüstünüzü adeta süsleyecek. Sarı ve siyah renk seçenekleri ile bu ürüne sahip olmanız mümkün. Ben siyah rengini çok sevdiğimi söyleyebilirim. Sağ ve sol el ile birlikte rahatlıkla kullanılabilen bir ergonomiye sahip. Eksi olarak gördüğüm tek yanı tuş tıklamalarında çıkan “çıt” seslerinin biryaz yüksek olması. Bunun dışında hassasiyet konusunda gerçekten çok başarılı.  Genius DX-100 optik farenizi kullanırken ekstradan mouse pad kullanmanıza gerek yok. Bilgisayar oyunlarının bazılarında DX-100 size yeterli performansı sunuyor. Tabi Genius DX-100’ün bir oyun faresi olmadığını unutmayınız.

  

Özetle Genius DX-100 optik fare oldukça kullanışlı, hafif bir yapıya sahip, yüksek hassasiyet özelliklerine sahip bir ürün. Piyasada bu ürünü 14.99TL’ye bulmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir