Genius SP-900BT Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Genius SP-900BT Hoparlör İncelemesi

Merhaba Sevgili Okurlar,

Bu yazımda sizlere Genius firmasının yeni ürünü olan SP-900BT Hoparlörü kısaca anlatmaya çalışacağım. Mini hoparlör ürünleri arasında Genius firması oldukça iddialı durumda. Her mekan ve koşul için bir ürünü mutlaka bulunuyor. SP-900BT  taşınabilir olması yanında Bluetooth özelliği olan akıllı telefonlarla eşleşme yaparak hands-free keyfini yaşıyorsunuz. Ayrıca cep telefonunuzdaki müzik keyfini kablosuz olarak SP-900BT ile yaşayabilirsiniz. Benim gibi haftasonları doğa yürüyüşleri yapıyorsanız bu ürün tam size göre. Çantanıza atıyorsunuz; durduğunuz, yürüdüğünüz her vakit kablosuz müziğin keyfini doyasıya yaşıyorsunuz. Kablosuz erişim mesafesi yaklaşık 10 metre. İçerisinde dahili lityum pili sayesinde yaklaşık 3 saatlik uzun süreli çalışma imkanı sağlıyor. SP-900BT şarj olabilmesi için bir USB girişine ihtiyaç duymaktadır.

  

Genius SP-900BT’nin dikkat çekici özelliklerinden biri Bluetooth bir telefonlar eşleşebilmesi. Bu sayede akıllı telefonunuzdaki müzik keyfini SP-900BT ile yaşamanız mümkün. Bunu yanında aracınızda giderken tek tuşa basarak hands-free özelliğini kullanmanız mümkün. Konferans içeren bir telefon görüşmesini de rahatlıkla yapabilirsiniz. SP-900BT bir mini hoparlör için oldukça doygun ve kaliteli 2 wattlık bir sese sahip. SP-900BT yeşil ve siyah renk seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. Tasarım ve kullanılan malzeme kalitesi açısından oldukça dekoratif. Ben bu ürünün görsellerdende anlaşılacağı gibi iş yerindeki çalışma masamda kullanmaktayım. Cihaz üzerinde 4 adet düğme bulunmakta. Bu düğmelerden ses açma-kapama özelliği sadece bluetooth aktifken çalışmaktadır. Ortada yer alan Bluetooth düğmesine basılı tuttuğunuzda cihaz üzerinde mavi bir led yanıp sönecektir. Bu SP-900BT’nin eşleşmeye hazır olduğunu gösterir. Akıllı telefonunuzdan veya farklı bir bluetooth özelliğini olan cihazdan  Bluetooth cihazlarını arattığınızda ekranda SP-900BT adını göreceksiniz. Eşleşme tamamlandıktan sonra sıra müzik keyfine geldi demektir. SP-900BT’u Bluetooht dışında 3,5mm audio stero jack vasıtası ile de herhangi bir aygıtta kullanmanız mümkün. Bana göre bu ürün en iyi Notebook, tablet pc ile birlikte kullanılabilir. Cihazın AUX çıkışına stero jackı bağladığımız zaman otomatik olarak bluetooth özelliği devre dışı kalacaktır. SP-900BT ile telefonunuza gelen çağrıları yanıtlamak için yapmanız gereken ilk olarak cihazınızı eşitlemek daha sonra gelen çağrı esnasında cihaz üzerinde bulunan telefon simgesine basmak olacaktır.

  

SP-900BT uzun süreli kablosuz veya USB girişine bağlamadığınız zaman cihaz üzerindeki kırmızı led yanacaktır. Bu durumda cihazın usb kablosunu hoparlöre diğer ucunu masaüstü/notebook gibi bir cihazın usb girişine bağlamanız yeterlidir. SP-900BT’yi resetlemek ve üzerinde eşleştirmeleri silebilmek için yapmanız gereken toplu iğne veya benzeri bir nesne ile arka tarafta bulunan resetleme butonuna bir süre basmanız yeterlidir.

  

Hem pratik, hem kaliteli, hem bluetooth özelliği sayesinde kablosuz müzik keyfi ve hands-free imkanı sağlaması nedeniyle bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum. Kaliteli tasarımı ve şıklığı sayesinde kullandığınız yerde göz alıcı bir yere sahip olacak. Hoparlörü saran gri sünger yapı ve ürünün tam ortasında yer alan metalik Genius logosu şıklığı tamamlar vaziyette. Şirkette masama koyduğum zaman tüm gün arkadaşlarıma bu ürünü anlatmak zorunda kaldım. Bendeki ürün yeşil ve beyaz renkelere sahip. Siyah renkli ürünü bulmakta mümkün.

  

 

Kutu İçeriği:

Genius SP-900BT

USB Kablo

3,5mm Stero Jack

Genius Taşıma Kabı

Kullanma Klavuzu

Genius SP-900BT parekende fiyatı 109.99TL olarak satışa sunulmuş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir