Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse İnceleme

Merhaba sevgili okurlar;

Bu yazımızda sizlere Genius firmasının farklı tasarıma sahip ürünü olan Traveler 6000 Kablosuz Mouse özelliklerinden ve kullanım deneyimlerinden kısaca bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere gelişen teknoloji ve kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda bilgisayar ve bileşenleri hızlı bir şekilde kablosuz çalışma mantığına doğru ilerlemektedir. Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarların vazgeçilmezleri arasında bulunan mouse’larda bu donanımlardan en popüler olanı diyebiliriz.

  

  

Uzun süreli bilgisayar kullananlar için; tercih edilen mouse modelinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok. Hem sağlık açısından, hem kullanılabilirlik açısından , hemde kullandığı enerji (pil sarfiyatı) açısından ayrı ayrı değerlendirilebilir. Tam da bu aşamada sizlere Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse kullanmanızı öneriyorum. Farklı ve şık tasarımı , hafifliği, kullanılabilirliği, düşük pil sarfiyatı, minimal yapıdaki dikkat çekici Pico alıcısı ile mutlaka değerlendirilmesi gereken bir ürün.

  

  

Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse çok şık bir tasarıma sahip. Siyah rengi, üzerindeki beyaz işleme motifler ve hafifliği sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Her iki elle de kullanıma uygun bir mouse. 1 adet kalem pille çalışmaktadır. Pili takmak için arka kısımda bulunan yere parmağınızla hafifçe bastırmanız yeterli. Üst kapağın altında bulunan pil yuvasına pili belirtilen şekilde takmanız yeterli. Daha sonra alt kısımda bulunan açma-kapama düğmesini kullanarak mouse’u çalışır duruma getirebilirsiniz. Mouse’un alt kısmında bulunan optik bölmede kırmızı bir ışık göreceksiniz. Bu donanımınızın çalıştığını gösterir. Mouse’un hemen altında ön kısma denk gelen yerde minik Pico algılayıcı yuvası bulunmaktadır. Cihazını kullanmadığınız zamanlarda algılayıcıyı buradaki bölmeye takabilirsiniz. Yine cihazı kullanmadığınız zamanlar da pil tasarrufu için açma-kapama düğmesini kullanıp tasarruf yapabilirsiniz. Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse’un en dikkat çekici özelliklerinden biri de minik ebatlardaki algılayıcısı. Kazara oluşabilecek darbelerden etkilenmeyecek kadar küçük. Bu durum gerçekten iyi bir tercih sebebi olabilir. Zira bir çok kullanıcının farklı markalara ait kablosuz ürünlerin algılayıcılarını kazara kırabildiğini düşünüyorum. Daha önceden farklı bir markaya ait kablosuz ürün kullanırken Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse ile tanıştıktan sonra vazgeçilmezim oldu diyebilirim.

  

Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse 1200 dpi optik sensöre sahip. Bu sayede grafik uygulamarınızı yaparken, internette sörf yaparken hassas el hareketlerini rahatlıkla algılayabiliyor. 2.4 GHZ frekansı sayesinde çevrede bulunan elektronik cihazların oluşturduğu parazitlerden de etkilenmiyor. Pico algılayıcı minimal boyutlarda ve bilgisayarınızdaki tüm USB girişlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Traveler 6000 Windows 7/Vista/XP ve Mac OS 10.4 işletim sistemlerini desteklemektedir. Bu ürünü piyasada 30TL’ye bulmanız mümkün. Fiyat ve performans açısından da Genius Traveler 6000 Kablosuz Mouse son kullanıcıların tercihi olacak bir ürün.

 

Sonuç:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir