Gigabit NAS Harici Sabit Sürücü 1TB

Resmin orijinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Verbatim Gigabit Nas ile kolayca merkezi yönetim ve dosya paylaşımı.

Yeni Verbatim Gigabit NAS (Network Attached Storage/ Ağ Bağlantılı Depolama) Harici Sabit Disk, ev ortamı ve  küçük bir ofis için mükemmel bir merkezi depolama aygıtı olarak dosya ve klasörleri bir network üzerinden depolama ve paylaşım imkanı sağlar. Gigabit NAS kullanıcıları bilgisayarlarının hard disklerini temizleyebilirler sürücü üzerindeki herhangi bir veriyi* veya 1.400 film, 330.000 şarkı ve 1.000.000 fotoğrafa kadar bu içeriği kablosuz birkaç bilgisayar ya da medya oynatıcıları (dahili playstation 3 ya da X box’lar) tarafından erişilebilir olması sayesinde merkezi depolama sürücüsünde saklayabilirsiniz.

  • Merkezi olarak tüm dosyalarınızı depolar ve dosyalarınıza çeşitli bilgisayarlar üzerinden ağ bağlantısı kurularak erişebilir.
  • Medya Server kullanarak medya içeriğinizi (fotoğraf/müzik/video).düzenleyip çalar.
  • Oyun konsolunuz ile dosya paylaşımı veya dijital medya oynatıcı üzerinden TV’nizde film izleme imkanı sunar
  • Herhangi bir bilgisayar ağından iTunes üzerinden merkezi olarak saklanan müzik dosyalarına erişim sağlar.
  • Ağ üzerinden yazıcı kurulum imkanı.
  • FTP sunucu işlevi ile internet üzerinden büyük dosyaların transferi.
  • BitTorrent yazılımı ile internet üzerinden zengin medya içerigine erişim.
  • Ağa bağlı tüm bilgisayarları otomatik yedekleme imkanı.

 

Aşağıdaki linkten tanıtım videosuna erişebilirsiniz:

http://www.verbatim-europe.co.uk/index/newsroom_podcastvideo.php?filename=podcast/verbatim_nas_drive_english_v5.flv&show=1

http://www.youtube.com/watch?v=dlE2EX_eF6M

Verbatim EUMEA HDD İş Geliştirme Müdürü Kai Miroschnik: “Amacımız profesyonel ve özel kullanıcaların diski dosya sunucusu gibi kullanabilmelerini sağlamaktır. Disk sahipleri birçok kullanıcı tarafından kullanılabilecek USB portuyla bir yazıcıya bağlantı ya da dijital medya oynatıcı üzerinden TV bağlantısı ile içerik görüntüleme gibi verileri merkezi olarak akıllıca yönetebilme avantajına sahip olacaktır” diyor.

İki USB 2.0 ana bilgisayar bağlantılarıyla ortak yazıcı bağlama, Gigabit NAS sürücüye ek sabit disk veya diğer depolama aygıtlarını bağlama, Gigabit LAN üzerinden hızlı veri aktarımı esnasında yüksek çözünürlüklü içeriğin hızlı ve sorunsuzca diğer cihazlara aktarma imkanı sağlar. Entegre TwonkyMedia Sunucu, NAS üzerindeki  UPnP/DLNA  ile uyumlu medya oynatıcıları tarafından görülebilir ve  medya içeriğini belirli kriterlere göre örneğin müzik dosyalarını albüm veya sanatçıya göre organize edilmesini sağlar.  ITunes sunucusu müzik arşivlerinin merkezi olarak depolanmasını ve ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayardan iTunes yoluyla erişimini sağlar. Ayrıca bir FTP sunucusu olarak  torrent istemcisi de eklendi.

Ağ bağlantısı Mac için Bonjour ya da PC için Samba protokolü üzerinden hızlı kurulur ve kolay kullanılır. Sadece yetkili kullanıcıların erişebileceği özel klasörler oluşturma imkanı sağlar.  Tüm paketler düzenli back-up’ı kolaylaştırmak amacıyla Nero BackItUp 4 yazılımı içerir

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Back.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Front.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_1TB_package.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_500GB_package.jpg

*Verbatim 1TB Gigabit NAS Sabit Sürücü için geçerli.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir