Giyilebilir Teknoloji Lideri Basis, Spor Ve Uyku Takip Cihazı Peak’i Tanıttı

BLACK_BACK

Intel tarafından satın alınmasından sonra tanıtılan ilk cihaz olan yeni nesil Basis Peak™, benzersiz dokunmatik ekranlı yapısıyla kalp atış hızını görüntülemede isabet oranını artırıyor.

Spor, uyku ve sağlık uygulamaları için tasarlanan giyilebilir cihaz teknolojileri alanında lider olan ve geçtiğimiz aylarda Intel tarafından satın alınan Basis (www.mybasis.com), yeni nesil sağlık ve uyku takip cihazı Basis Peak™’i duyurdu. Yeni parlak dokunmatik ekran tasarımı ve geliştirilmiş sensör teknolojisiyle Peak, herhangi bir sırt bağına ihtiyaç duymadan, egzersizler de dahil olmak üzere 7/24 kalp ritmi görüntüleme imkanı sunuyor. Peak ile Basis, kendine özgü otomatik aktivite takibi, gelişmiş uyku analizi ve gerçek davranış değişimlerine göre tasarlanmış kullanıcı deneyimini bir araya getirerek kendi kategorisindeki en kapsamlı spor ve uyku fotoğrafını çekiyor.

Kasım ayında pazara sunulacak olan Basis Peak™, önceki Basis modellerine göre daha üstün performans, daha fazla fonksiyon ve gelişmiş tasarım vaad ediyor. Peak’in geliştirme aşamasında Basis, optik kalp ritm motorunu daha güçlü sensörler ile tasarlayarak daha isabetli ve tutarlı sonuçlar için yeniden yarattı. Peak ayrıca hareketleri, terlemeyi ve vücut ısısını sürekli gözlemliyor. Basis’in BodyIQ teknolojisiyle oluşan çoklu sensör yapısı, Peak’in yürüme, koşma, bisiklete binme, uyku safhası, uyku kalitesi ve daha fazlasını otomatik olarak algılamasını sağlıyor. Bu sensörler 7/24 çalışırken bile Peak, pil ömrünü dört güne kadar koruyarak piyasadaki birçok giyilebilir cihazı geride bırakıyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat ile kullanıcılar rahatlıkla yüzebilecekler. Peak, iOS ve Android cihazlardan gelen arama ve yazışmalar gibi akıllı telefon bildirimlerini de gösterebilecek.

Facing_Couples

Gelişmiş Teknoloji ve Şık Tasarım Bir Arada

Gelişmiş mühendislik yetenekleri ile üstün teknolojiyi bir araya getiren Peak, Basis’in gelişmiş spor ve uyku takibi kabiliyetlerini de ortaya çıkarıyor. Peak’in özellikleri şöyle:

  • BodyIQ ile Akıllı Hareket ve Uyku Takibi: Orijinal Basis spor ve uyku takibi sisteminde yer alan zekâ, Peak ürününde de kullanılıyor. BodyIQ teknolojisini de içeren bu zekâ, uyku ve fiziksel aktiviteleri (yürüme, koşma ve bisiklet sürme) otomatik olarak izlemeye olanak tanıyor. REM, derin ve hafif uyku, yatakta bir yandan diğer yana dönme, uyku bölünmeleri ve uyku kalitesini analiz etmeye olanak tanıyan Advanced Sleep Analysis’i de içeriyor.
  • Üstün Kalite ve Kişiye Göre Ayarlanabilen Tasarım: Basis Peak™, 50 metreye kadar suya dayanıklı Gorilla Glass 3™ dokunmatik ekran ile alüminyum kaplama gövde ve kişiye göre ayarlanabilen yumuşak ve nefes alabilen silikon kayışa sahip. Basis, Peak saati, kırmızı-siyah vurgulu kayışa sahip mat siyah formu ve gri-beyaz vurgulu kayışı ile fırçalanmış gümüş formu olmak üzere iki farklı formda sunuyor. Kullanıcılar 23 mm’lik standart saat kayışını kendi isteklerine göre ayarlayabiliyor.
  • Sağlıklı Alışkanlıklar Sistemi: Peak, kullanıcıların yalnızca sağlık aktivitelerini izlemekle kalmıyor, Basis “Sağlıklı alışkanlıklar sistemi” ile kullanıcıların günlük yaşamlarında küçük ve sağlıklı değişiklikler yapmasını sağlıyor. Kullanıcıların her akşam aynı saatte uyumak ya da gün boyunca saatte bir defa masalarından kalkmak gibi ulaşılabilir hedefler koymalarına yardımcı oluyor. Sağlıklı alışkanlık sistemi, gerçekleştirilebilir ve sürdürülebilir hedefleri gerçekleştirme konusunda kullanıcının gelişimi ile uyumlu olarak çalışıyor.
  • Akıllı Saat Bildirimleri: Peak, iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlardan gelen arama, SMS gibi akıllı saat bildirimlerini de gösterebiliyor. Bu özellik gelecekteki güncellemelerinde tüm Peak kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak ve bildirim yetenekleri de zaman içinde geliştirilecek. Cihazın herhangi bir bildirimde titreme özelliğine sahip kayışı da, kullanıcının bildirimleri görmeme ihtimalini ortadan kaldırıyor.
  • Mobil Cihazlarla Optimizasyon: Basis iOS ve Android uygulamaları, cihazın kurulumuna ve gün içindeki tüm verilerin görüntülenmesine olanak tanıyor. Mobil uygulama, adım sayısı, kalori, BodyIQ fitness, uyku takibi gibi temel metriklerin yanı sıra, kullanıcıyı izlemeye devam edebilmek için uyku, hareket ve alışkanlık içgörülerini görüntülemeye de imkan veriyor.

WHITE_THREE-QUARTER

Basis Genel Müdürü Jef Holove, “İlk ürünümüzden günümüze kadar Basis, hem spor hem de uyku sırasında zengin veri ve görüler için yüksek standartlar belirledi. Şu anda Peak ile çok daha yüksek performans ve daha fazla fonksiyonu tek bir cihazda sunuyoruz. Böylece insanların çalışma hayatında ya da dışında daha sağlıklı gün ve geceler geçirmesini sağlıyoruz” dedi.

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Michael Bell de: “Intel olarak giyilebilir teknolojilerde sağladığımız inovasyonda olduğu gibi, yeni nesil Basis ürünlerinin vaad ettiği teknolojik gelişimlere de güven duyuyoruz. Peak’in tanıtımıyla birlikte Basis, bir spor ve uyku takip cihazının yapabileceklerinin sınırlarını genişleterek, anlık veri ve bilgi ile kullanıcıların günlük alışkanlıklarını nasıl değiştireceği ve geliştireceğini gösteriyor” diye konuştu.

Satışa Sunulduğu Bölgeler

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Amazon, Best Buy ve REI’nin yanı sıra www.mybasis.com web sitesi üzerinden satışa sunulacak olan Peak, Kanada ve İngiltere’de de yıl sonu itibarıyla satışta olacak. Desteklenmeye devam edilen B1 ve Carbon Steel Edition dâhil Basis’in önceki ürünlerinin ise bundan böyle satışı olmayacak. Takip ihtiyaçları için isteyen kullanıcıların hesap ve verileri Peak’e aktarılacak. Basis Peak, aksesuarlar, iOS ve Android uygulamaları ile en yeni ürün güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için www.mybasis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir