Google Chrome Experiements ile ‘Orta Dünya’ya Yolculuk’

Google+Chrome+Experience+Orta+Dunyaya+Yolculuk

Chrome Experiments ‘Orta Dünya’ya Yolculuk’ta Kahramanların İzlerini Takip Edin

Hobbit üçlemesinin sonuna gelirken; Chrome Experiments’ta ‘Orta Dünya’ya Yolculuk’ (Journey through Middle-earth) serisini güncelledik. İster Hobbit, ister büyücü veya cüce, ister insan olun; epik Orta Dünya’da Frodo’nun Hüküm Dağı’na yaptığı yolculuktan, Bilbo’nun 17 Aralık’ta vizyona girecek “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”ndaki son savaşına kadar uzanan maceralarının tümünü yeniden yaşayabileceksiniz. Bu yılki Chrome Experiment North Kingdom tarafından Warner Bros. Pictures, New Line Cinema ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM) işbirliğiyle geliştirildi.

Maceraya, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinde yer alan 27 bölgeyi keşfedebileceğiniz göz alıcı güzellikteki etkileşimli bir Orta Dünya haritasında başlıyorsunuz. Bu yılki harita; Bilbo, Gandalf ve Okçu Ozan Bard’ın da bulunduğu sekiz karakterin izlediği yolları öne çıkaran zengin 3D grafikler kullanılarak tasarlandı.

İlk kez bu yılki versiyonda yer alan karşılıklı savaş oyunu’nda arkadaşlarınıza meydan okuyabileceksiniz. Son Web teknolojileri kullanılarak geliştirilen oyun; tüm cihazlarınızda aynı deneyimi yaşayabileceğiniz şekilde geliştirildi.

Maceranın bir parçası olmak Orta Dünya’yı keşfetmek istiyorsanız; bilgisayar, telefon veya tabletinizde goo.gl/TheHobbit adresine giderek en son Chrome Experiment olan ‘A Journey through Middle-earth’ü (Orta Dünya’ya Yolculuk) deneyimlemeniz yeterli.

İşin web geliştirme kısmını Orta Dünya’yı keşfetmekten daha cazip bulanlar ise HTML5Rocks.com’da yer alan teknik çalışmaya göz atabilir.

Google Türkiye resmi blog sayfası: http://google-tr.blogspot.com.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir