Hayata Projeler Ekibi ile 100. Dünya Kadınlar Gününde Gönüllerden Kalplere

Hayata Projeler Ekibi ile 100. Dünya Kadınlar Gününde Gönüllerden Kalplere

Dünya Kadınlar Günü’nde kadınımıza anlamlı katkı: HP Türkiye gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler Ekibi, 100. Dünya Kadınlar Günü’nde, geliri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlanacak bir pratik yemek tarifleri kitabı yayınladı. Kitabın geliri KEDV tarafından dar gelirli ailelerde kadınların ekonomik durumlarının iyileştirilmesi, çocuklarına eğitim sağlanması ve topluma kazandırılmalarında kullanılacak. Kitabın satışı KEDV web sitesi ve gittigidiyor üzerinden yapılacak.

7 Mart 2011 – HP Türkiye gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler Ekibi, 100. Dünya Kadınlar Gününde Türkiye’deki kadınların emeğinin değerlendirilmesine anlamlı bir katkıda bulunmak üzere hazırladığı pratik yemek tarifleri kitabını 7 Mart 2011 günü Marriott Otel’de düzenlenen etkinlikte tanıttı. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) çalışmalarına yardımcı olmak için HP Türkiye çalışanları tarafından hazırlanan “Çaylak Aşçının El Kitabı”nın satışından elde edilecek olan gelirin tamamı KEDV tarafından kadınların ekonomik durumunu ve yaşam kalitesini iyileştirmekte kullanılacak. Kitabın satışı KEDV web sitesi ve gittigidiyor üzerinden yapılacak.

Hayata Projeler Ekibi Başkanı Seride Samurkaş Karaç ve Proje Lideri Yeşim Yağcı Silahtar, konuyla ilgili açıklamalarında, “Hayata Projeler ekibi olarak 100. Dünya Kadınlar Günü’ne kadınımıza elle tutulur özel bir katkıda bulunmak istedik ve böylece, HP çalışanlarının günlük koşuşturmaca içinde sıklıkla başvurdukları lezzetli 100 pratik yemek tarifini derleyerek “Çaylak Aşçının El Kitabı”nı hazırladık. Kitabımızın gelirini kadınlarımızın hayatta kendini geliştirmesi ve ifade etmesini sağlayarak onlara ekonomik özgürlük kazandırmak için önemli başarılara imza atmış olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlıyoruz. Hayata Projeler Ekibi olarak gönülden kalbe hitap eden bu içten çabamızda, kitabımızı hazırlarken yaşadığımız heyecan ve aldığımız tadın sofranıza kadar ulaşmasını diliyoruz” dediler.

HP Türkiye gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler Ekibi şirket içi ve şirket dışında birçok değerli proje üretiyor. Kadın-erkek eşitliğinden, toplumda çeşitliliğin korunması ve yaygınlaştırılması ile iyi bir geleceğe sahip olmaları için çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren Hayata Projeler ekibi; 2011 yılında, internetin içine doğan “Y Kuşağına”, kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesi ve engellilerin iş hayatına kazandırılmasına odaklanıyor.

Kitabın satışı aşağıdaki web sitelerinden yapılmaktadır.

–         http://www.kedv.org.tr/

–         http://dukkanlar.gittigidiyor.com/KEDV_-_Nahil_Dukkan/

KEDV hakkında: KEDV, 1986 yılında kadınların ekonomik durumu ve yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla kurulmuştur. Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olan KEDV, dar gelirli bölgelerde kadınlara ve çocuklara yönelik çalışmalar yapar. Kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemek, temel ihtiyaçları etrafında organize olarak kapasitelerini geliştirebilecekleri platformlar yaratmak ve çocukların erken çocuk eğitimi olanaklarından yararlanabilmelerini sağlama faaliyetlerini yürütür. Yerel kadın gruplarına yönelik bireysel ve kolektif kapasite geliştirme ve ekonomik güçlendirme programları uygular, bu gruplara Kadın ve Çocuk Merkezleri kurarak erken çocukluk eğitim hizmetleri sunmaları için destek verir. KEDV, bu faaliyetleriyle her yıl yaklaşık 3000 çocuk ve kadına eğitim ve diğer kapasite geliştirme olanakları sunmaktadır.

HP Hakkında

HP, kullanıcılar, işletmeler, kamu kuruluşları ve toplum için anlamlı olabilecek yeni teknolojiler sağlamaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan HP, baskı sistemleri, kişisel bilgisayarlar, yazılım, hizmetler ve BT altyapısından oluşan ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün ailesi sunmaktadır. HP (NYSE: HPQ) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir