Her Yaşa, Her Kesime Hitap Eden Oyun: “RAKION”

Kullanıcı Dostu Grafikleriyle, Pratik Oynanabilirliğiyle, Düşük Sistem Gereksinimiyle, Her Yaşa, Her Kesime Hitap Eden Oyun: “RAKION”

Softnyx firması tarafından geliştirilen ve Joygame tarafından tamamen Türkçeleştirilmiş şekliyle 2009 yılında kullanıcılara sunulan Rakion, en yeni ve geliştirilmiş haliyle oyun severlerin keyfine keyif katmaya devam ediyor.

İlk olarak 2006 yılında kendini gösteren uluslararası oyun Rakion, Türkiye’de 2009 yılında Joygame tarafından Türk oyuncuların beğenisine sunuldu. Kısa süre içinde büyük ilgi gören ve büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan bu oyun, binlerce kişinin beğenisini kazandı.

Kullanıcı dostu grafikleri, pratik oynanabilirliği ve düşük sistem gereksinimiyle her kesime hitap eden oyun haline Joygame tarafından dönüştürülen Rakion, bir takım eksikliklerin giderilmesi ve tamamının yenilenmesiyle hayran kitlesini arttırdı.

Arena tabanlı online PvP oyunu Rakion’un sunucularının Mayıs ayında Türkiye’ye getirileceğini  belirten SHR Grup Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir: “Rakion’un arena tabanlı online PvP oyunu olması, oyunda bitmek bilmeyen aksiyon, adrenalin ve rekabeti de beraberinde getirdi. Rakion oyunu tanındıkça, oyuncu sayısı ve rekabet arttıkça gereksinimler de arttı. Kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesine ulaştığını gördüğümüz Rakion’un en önemli sorunlarından birinin laglı (internet kaynaklı oyuna bağlantı sorunu) sunucular ve oyundan düşme sonucu yaşanan moral bozuklukları olduğunu gördük. Bunun üzerine Joygame tarafından Mayıs ayında Rakion sunucularını Türkiye’ye aldık ve lag, gecikme ve bağlantı gibi sorunların tümünü çözerek Rakion oyunumuzu yeni haliyle kullanıcılarımıza sunduk” dedi.


Rakion’da 23 Nisan Etkinliği tam not aldı

Oyunları içerisinde kullanıcılara sundukları etkinlikleriyle de Türkiye’de tek olan Joygame, Rakion oyuncularına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı muhteşem bir etkinlik ile özel olarak tasarladı. Türk kültür ve öğelerini sembolize eden görsel, yükleme ekranında kullanılan Atatürk görseli ve mesajların yanı sıra, Rakion Türkiye için özel olarak tasarlanan “Egemenlik Seti” gibi eşyalar oyuncuların beğenisine sunuldu ve tam not aldı. 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi önemli milli bayramları, oyun içerisinde tasarlanan eşya, etkinlik ve sürprizlerle kutlayan Rakion, Türk oyuncularına hem eğlenceli hem de eşsiz deneyimler yaşattı.

Rakion Hakkında:

Rakion’da seçebileceğiniz beş ana sınıf mevcut. Bunlar: Büyücü, Okçu, Ninja, Savaşçı ve Demirci. Bu sınıflardan dilediğinizi alarak hemen kendinizi savaşın içerisinde bulabilirsiniz. Yapılan her rauntlarda kaç kere düşmanı öldürdüğünüz ve kaç kere öldüğünüz göz önünde tutularak tecrübe puanı ve altın kazanabilirsiniz.

Rakion’da en önemli öğelerden biri de takım oyunu ve iletişim… Takım arkadaşlarınızla beraber doğru stratejiyi uygulayarak rakiplerinizi alt edememeniz söz konusu bile değildir. Ayrıca size bu adrenalin dolu savaşlarınızda yardımcı olacak ve sizinle beraber seviye alacak olan Kuzey Ruhu gibi güçlü hizmetkârlarınız da sunulmaktadır. Bu minik dostlarınızı hücre puanı ile savaşlarda kullanabilirsiniz. Hem düşmanlarınızın üstüne korku salarken hem de verdiği hasar ile size savaş meydanında çok büyük üstünlük kazandıracaktır.

Her hafta gelen yeni yamalar ile Rakion oyuncularına sunulan etkinlik ve hediye kutuları, şanslı kişilere rastgele çok güçlü eşya ve silahlar kazandırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir