HP Bilgi Yönetimi ile Kurumlar Doğru Bilgiye Zamanında Erişiyor

HP Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağda

HP Bilgi Yönetimi ile Kurumlar Doğru Bilgiye Zamanında Erişiyor

HP kurumların rekabet gücünü  arttırmak üzere kurumsal bilgiyi en doğru şekilde yöneten yeni Bilgi Yönetimi portföyünü duyurdu. HP Bilgi Yönetimi portföyü riski azaltıyor, performansı arttırıyor, maliyetleri düşürüyor ve yasal mevzuata uyumu kolaylaştırıyor. Yeni bir araştırmaya göre, kurumların yüzde 70’i bilgi yönetiminde tek merkezden otomatik olarak yönetilen tam kapsamlı bir çözüm istiyor.

20 Temmuz 2011 – Bilginin en değerli meta haline geldiği 7/24 yaşayan dijital dünyada kurumların doğru bilgiye hızla erişerek rekabet gücünü koruyabilmesi için bilginin doğru yönetilmesi gerekiyor. HP bu amaçla yedekleme, arşivleme, erişim ve yasal düzenlemelerle uyumluluk çözümlerini sunan yeni Bilgi Yönetimi portföyünü duyurdu.

HP’nin yeni portföyünün tam kapsamlı çözümleri bilgi yönetimine bütüncül (holistik) bir bakış açısı getirerek süreçleri  basitleştiriyor. HP, bu sayede istenen bilgiye gereken departman üzerinden anında ulaşılmasını sağlıyor. Bu da yasalar gereği belirli kayıtlar tutması ve periyodik olarak ya da istek üzerine bunları ibraz etmesi gereken firmaların yasal düzenlemelere uymasını kolaylaştırıyor.

Coleman Parkes(1) tarafından Mart 2011’de yapılan araştırmada şu bulgulara yer verildi:

—  Bilgi yönetimi kurumlar için kritik öneme sahiptir.

— Kurumların yüzde 68’i içerik patlamasıyla artan veri yükünün BT sistemlerini daha da karmaşıklaştırarak depolamada sıkıntı yarattığını ve maliyetleri arttırdığını düşünüyor.

— Kurumların yüzde 59’u bilgi yönetimi süreç ve sistemlerinde maliyetleri düşürme baskısı altında olduklarını belirtiyor.

—  Kurumların bilgi yönetimi için etkili, kapsamlı, entegre ve en iyi uygulamalara dayalı endüstri standardı bir yönetim politikası bulunmuyor.

—  Kurumların yüzde 70’i bilgi yönetimine bütüncül yaklaşmıyor.

— Kurumların yüzde 73’ü veri koruma amacına yönelik olarak kurum çapında genel geçer ve formal bilgi yönetimi kuralları uygulamıyor.

HP Bilgi Yönetimi portföyü kurumların farklı departmanları, şubeleri, paydaşları ve diğer bağlı kuruluşlarında dağınık halde bulunan depolama silolarını tek noktadan yönetiyor. HP böylece kurumlarda riski azaltıyor, performansı arttırıyor ve maliyetleri düşürüyor.

HP kurumların farklı departmanlardaki veri silolarından gelen bilgileri tek noktadan organize ederek bilgi yaşam döngüsünün kaydetme, izleme, koruma, saklama, bulma ve uygulama gibi tüm aşamalarında bütüncül bir bilgi yönetimi sağlıyor.

Bilgi Yönetimini optimize eden ve iş zekasını yaptıkları tüm süreçlerine entegre eden 7/24 Yaşayan Kurumlar müşterilere, çalışanlara, çözüm ortaklarına ve vatandaşlara istedikleri ve ihtiyaç duydukları her bilgiyi her an, her türlü kanaldan sağlayabiliyor.

HP Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan,yeni HP Bilgi Yönetimi portföyüyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bilgi stratejik önemde bir meta olduğu için kurumların bilgi kaynaklarına entegre bir bakış açısından yaklaşması gerekiyor. Biz de HP olarak bilgi yönetimini kurumlar için en basit ve en az maliyetli hale getirmek amacıyla sektörel deneyim sahibi, bilgi yönetiminde uzman iş ortaklarımızla birlikte bütüncül bir bakışla gerekli tüm yazılım, donanım ve hizmetlerini bir bütün olarak sunuyoruz.”

(1)“Information Management – A Global Enterprise Challenge,” March 2011, Coleman Parkes.

HP Hakkında

HP, kullanıcılar, işletmeler, kamu kuruluşları ve toplum için anlamlı olabilecek yeni teknolojiler sağlamaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan HP, baskı sistemleri, kişisel bilgisayarlar, yazılım, hizmetler ve BT altyapısından oluşan ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün ailesi sunmaktadır. HP (NYSE: HPQ) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

HP BİLGİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİ

 

—  HP Bilgi Yönetimi Hizmetleri, bilgi yönetimini bilginin kaydedilmesi, oluşturulması, silinmesi ve elden çıkarılmasına kadar tüm aşamalarda gerçekleştiriyor. Bilgi Yönetimi Dönüşümü Deneyimi Atölyesi gibi HP danışmanlık hizmetleri hukuk, işletme ve BT departmanlarını (Bilgi Teknolojileri Güvenliği Direktörü) bir araya getirerek en iyi uygulamalara dayalı, bütüncül ve uzun vadeli bir bilgi yönetimi stratejisinin belirlenmesini sağlıyor.

 

—  HP Entegre Arşiv Platformu (IAP) kurumların değişen iş ihtiyaçlarına göre uygun maliyetlerle ölçeklenebiliyor. HP IAP artık günde 1 petabayt veri, 300 bin kullanıcı ve 20 milyon e-posta işleyebiliyor. Aynı zamanda, sanal sistemlerden yararlanan kurumlar için VMware VSphere de destekliyor.

—  HP TRIM Kurumsal Kayıt Yönetimi (TRIM 7.1), kurumların depolama yönetimi maliyetlerini azaltıyor, yasal uyumluluk şartlarını hızla yerine getirmesini sağlıyor. Bu yazılımın yeni sürümü kurumsal içerik yönetimini şeffaf olarak gerçekleştiriyor ve kurumsal uygulamalar çerçevesinde hangi kaynaktan olursa olsun tüm Microsoft® Office 2010 ve SharePoint içeriğini destekliyor.

—  HP Veritabanı Arşivleme kurumların altyapılarını modernize etmesini, mevzuat uyumluluğunu arttırmasını ve kaynaklarını inovasyona ayırmasını sağlıyor. HP DBA, yeni HP TRIM organizasyonu ile kurumlara yapılandırılmış verilerini tek platformdan yönetme imkanı tanıyor. Buna ek olarak eski uygulamaların sistemden kaldırılması için eski sistemlerden arşivlemeye yönelik yeni bağlantı özellikleri de sunuyor.

—  HP Data Protector Yazılımı şimdi VMware vSphere® Tekil Veri Kurtarma Uzantısını ve 3PAR çözümleri ile diğer üreticilerin sistemleri için anlık görüntü özelliğini içeriyor. Böylece veri koruma maliyeti toplam edinme maliyetinin yüzde 70’i kadar düşüyor. HP Data Protector, HP StorageWorks P4000 depolama birimi ile anında anlık görüntü alma da destekliyor. Bu otomatik yaklaşım önceden komut satırı programlamayı gerektirmiyor ve böylece kritik verilerin korunmasıyla ilgili maliyetleri düşürerek kaynak kullanımını azaltıyor.

—  HP Data Protector Reporter HP Data Protector Reporter 1.0 ise kurumların yedekleme operasyonlarının nasıl yürütüldüğüyle ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlayarak kurumsal ve global düzeyde farklı coğrafyaları kapsayan analiz raporlarıyla veri yedekleme riskini azaltıyor. Merkezi otomatik yedekleme raporlaması operasyon ve altyapıyı optimize ederken maliyetleri de yüzde 30 düşürüyor.

—  HP Storage Essentials yazılımı farklı yapıları destekleyen endüstri standardı kodlarıyla fiziksel ve sanal bilgi altyapısının yönetimini basitleştiriyor, maliyetleri düşürüyor. HP Data Protector için HP Storage Essentials Yedekleme Yöneticisi eklentisi ise kurumların tüm yedekleme sürecini risk ve verimlilik açısından izlemesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir