HP Eğitim Portfölyösünü Tanıttı

HP Türkiye Teknoloji Hizmetler Bölümü’ne yeni ülke direktörü olarak atanan Murat Cantürk’ün ev sahipliğini yaptığı basın toplantısında HP’nin kurumlara yönelik eğitim hizmetleri ve portfolyösü F1 simulasyonuyla tanıtıldı.

Kurumların teknolojiden en hızlı ve etkin olarak faydalanabilmesinde şirket iç  kaynaklarının eğitimini ilk basamak olarak gören HP, eğitim alanında kendisini sürekli yeniliyor.

Kurumların bilgi teknolojileri altyapısını oluşturan veri merkezleri, sunucular ve network yönetiminin en hızlı ve kesintisiz olarak çalışabilmesi için çeşitli eğitim programları düzenleyen HP, bilişim uzmanlarına; ITIL /ITSM, (PMI) Proje Yönetimi gibi alanlarda yetkili eğitim kuruluşu olarak verdiği profesyonel eğitimlerle öne çıkıyor.

HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Direktörü Murat Cantürk: “HP, global anlamda da BT eğitimlerini öncelikli tutuyor ve müşterilerinin bu konudaki ihtiyaçlarına kapsamlı bir şekilde çözüm üretiyor. IDC’nin 2010 Ocak ayında yayınladığı araştırma sonuçlarına göre kurumsal bilgi teknolojileri eğitimlerinde ilk sırada yer almış olmamız da bu konuya ayrılan yatırım ve kaynakların göstergesi” şeklinde HP’nin eğitim alanındaki başarısını vurgularken  HP Türkiye Eğitim Hizmetleri Yöneticisi İrem Yörü: “Teknolojinin güç verdiği günümüz iş dünyasında şirketlerin müşterilerine kesintisiz hizmet verebilmeleri operasyonlarını da kesintisiz bir biçimde yönetebilmelerine bağlı.  Şirketlerin başarısı BT kaynaklarını yöneten ekibin uzmanlığı ve başarısıyla doğrudan ilintili bir süreç.  HP olarak, müşterilerimizin rekabetçi ve başarılı olabilmelerini, değişen teknolojik altyapılara  etkili şekilde yönetebilecek uzmanların yetiştirilmesine bağlıyoruz. BT alanındaki teknik ve teknik olmayan eğitim programlarımız mevcut. ITIL/ITSM, (PMI) Proje Yönetimi konusunda yetkili eğitim kurumu olarak expert (uzman) sertifikalı eğitimlerimiz ve kurumların kendi iç ihtiyaçlarına özel esnek eğitim programlarımız bunlar arasında yer alıyor. Portfölyomuza yeni eklenen ITIL/ITSM konusunda V3 Expert eğitimlerimizi de Türkiye’de vermeye başladık.” dedi.

HP Teknoloji Danışmanlığı Yöneticisi Utku Ünal: HP’nin birleşik altyapılar kavramını benimseyerek verimerkezleri odaklı çalıştıklarını belirtti. Verimerkezlerinin yapım aşamasında kavramsal/ayrıntılı tasarım hizmetlerine ek olarak varolan verimerkezlerinin gözden geçirilmesi yoluyla verimliliğinin arttırılması hizmetlerini de verdiklerini anlatan Ünal; ayrıca veri merkezlerinin uzak ve yakın alan ağlarının altyapısının güvenlik ve birleşik iletişim (Unified communication) katmanları göz önüne alınarak tasarlanması hizmetlerini verdiklerinin altını çizdi. Ünal son olarak  verimerkezlerindeki sunucular ve depolama sistemleri gibi donanım bileşenlerinin üstüne bulut (Cloud) teknolojileri kullanılarak son müşteriye en etkin çözümlerin sağlanabilmesi için çok farklı seviyede danışmanlık hizmetleri olduğunundan söz ederek, verimerkezi odaklı yaklaşımlarının müşteriler tarafından özümsenerek en etkili biçimde kullanılmasında eğitim portföylerinin önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir