HP FESPA Eurasia 2014 fuarında HP Latex 300’ün ve yeni nesil HP Latex mürekkeplerin kalitesini ve çok yönlülüğünü sergileyecek

latex310

HP bugün yeni HP Latex 300 serisini Türkiye’de, FESPA Eurasia 2014 fuarında (İstanbul 4-7 Aralık 2014) tanıtacağını duyurdu.

Nisan ayında piyasaya sürülen HP Latex 300 serisi, dayanıklılık, kalite ve çok yönlülük bakımından yeni standartlar ortaya koyan 3. nesil HP Latex mürekkeplerini içerisinde barındırıyor. Ziyaretçiler İstanbul, CNR Expo’da, 2. Salon B40 no’lu standa gelerek HP Latex hakkında daha fazla bilgi alabilecekler. Dayanıklı, üstün kaliteli ve yüksek hacimli baskı için tasarlanmış en ileri teknoloji ürünü HP Latex 3000’in yanı sıra HP Designjet Z6600, T7200 ve T3500 yazıcılar da bu stantta yerini alacak.

HP_GSB_yeliz_alaman_2
HP Geniş Formatlı Ürünler MEMA Pazarlama Müdürü Yeliz Alaman

 HP Geniş Formatlı Ürünler MEMA Pazarlama Müdürü Yeliz Alaman,konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Türkiye’de ve EMEA bölgesi çapında imza yapımı ve baskı alanında faaliyet gösteren şirketler sürekli olarak, yeni pazarlara girerek işlerini büyütmelerine yardımcı olacak farklılaştırılmış ürünlerin arayışı içinde. FESPA Eurasia boyunca HP standını ziyaret edenler HP’nin geliştirdiği en yeni baskı platformlarını ve çözümlerini kendileri deneme fırsatı bulacak. HP’nin benzersiz ve yenilikçi baskı teknolojisinin nasıl geniş format baskı kapasitelerini ortaya koyup genişletebileceklerini, iç dekorasyon ve duvar kaplama gibi yeni uygulamaları sunabileceklerini ve daha sağlıklı bir üretim ortamı yaratabileceklerini, kazançlarını artıracak bütün bu özellikleri öğrenme fırsatı bulacaklar.”

Duvar kaplamaları ve duvar dekorasyonu alanında HP uzmanları ayrıca, HP Latex teknolojilerinin Baskı Hizmetleri sunan şirketlerin büyümelerini sağlayacak yeni pazarlara girmelerine nasıl yardımcı olabileceğini göstermek için orada olacak. Kapsamlı baskı uygulamaları ziyaretçilere HP Latex yazıcıların sınırsız çok yönlülüğünü görme, tanıma ve ürünlerine dokunma olanağı sunacak. Bu yenilikçi alan, kendiliğinden yapışan vinil ve pvc afişlerden filmlere, kağıtlara ve tekstil ürünlerine geniş bir yelpazeye yayılan alt tabakalarda pek çok baskı uygulaması ve renk tutarlılığı sergileyecek.

t7200

Pek çok ticari ihtiyaca cevap verecek yazıcılarla ticari büyümeyi hızlandıracak yeni baskı çözümleri

HP Latex 300 serisi tabela üreticilerinin, hızlı baskı hizmeti verenlerin ve küçük ve orta büyüklükteki baskı hizmeti firmalarının büyük format baskı kapasitelerini kolayca büyütmelerine, yeni uygulama alanları sunmalarına ve daha sağlıklı bir üretim ortamı yaratmalarına yardımcı oluyor(1).

Kısıtlı alanlarda çalışmak üzere tasarlanmış, giriş seviyesi 54 inç HP Latex 310 Yazıcı, HP Latex’in avantajlarını, üretim alanını maksimuma çıkarmak için önden kağıt ve benzeri malzemeleri yükleme özelliğine sahip kompakt bir tasarımda sunuyor. 64 inç HP Latex 330 Yazıcı çok yönlü uygulamaları hesaplılık, daha büyük, daha ağır kağıt bobinlerini işleyebilme ve 50 m2/saat’e (538 ft2/saat) kadar baskı özellikleriyle birleştiriyor. Daha yüksek hacimli 64 inç HP Latex 360 Yazıcı 91 m2/saat’e (978 ft2/saat) kadar basabiliyor ve gözenekli kumaşlar için mürekkep toplayıcı özelliğiyle uygulamaların çok yönlülüğünü artırıyor(2). Yazıcı ayrıca, çift taraflı afişleri basabilmek için otomatik önden arkaya renk yerleştirme özelliği sunuyor.

Altı renkli, 3,2m HP Latex 3000 Yazıcı, 7/24 çalışmak üzere yaratılmış, endüstriyel tipte bir yazıcı. Sistem dış ortam kalitesinde baskılar sunarken, 120m2/saat’e (1290ft2/saat) kadar hızlarda çalışabiliyor. Su bazlı HP Latex 881 Mürekkepler, kendiliğinden yapışan ve PVC afiş alt tabakalarına baskıda, çiziklere karşı sert solvent mürekkeplerle kıyaslanabilecek düzeyde bir dayanıklılık sunuyor(3).

HP Latex Baskı Teknolojileri solvent mürekkep teknolojilerine su bazlı bir alternatif olarak 2008 yılında tanıtıldı. O günden bu yana dünya çapında 15.000’den fazla HP Latex yazıcı satıldı ve HP Latex mürekkeplerle 100 milyon metre kareden fazla baskı alındı. Su bazlı Latex Mürekkepler ayrıca kokusuz baskı üretebilme özelliğine sahip. Bu da onları, hastaneler ve okullar gibi kokunun bir sorun yarattığı alanlarda çok çeşitli iç ve dış mekân uygulamaları için ideal hale getiriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir