HP ile Veri Güvenliğinde Akıllı Network Dönemi

HP ile Veri Güvenliğinde Akıllı Network Dönemi

Güvenlik Tehditlerine Karşı En Erken Uyarı Sistemini HP Sunuyor

HP TippingPoint ile sanal ağ güvenliği: Tek bir fiziksel ağ anahtarı üzerindeki sanal ağları tek yazılım lisansı ile kontrol eden HP TippingPoint saldırı önleme sistemi, işletmelerin kurumsal ağlarını güvenlik risklerinden koruyor. HP TippingPoint güvenlik filtreleri işletmelerin network ihtiyaçlarına göre özelleştirerek en uygun maliyetleri sağlıyor.

Network Hizmetlerinde 7/24 Dijital Aşı Devri: HP DVLabs Dijital Aşı hizmetiyle kurumsal ağınızı tehdit eden en son güvenlik riskleriyle ilgili bilgi edinin. HP, işletmeleri yeni çıkacak bilgisayar virüsleri ve diğer tehditlerle karşı tam 26 gün önceden uyarıyor. Böylece işletmeler gerekli önlemleri alabiliyor.

1 Mart 2011 – HP, kurumsal ağları en son güvenlik risklerinden korumak için geliştirilen yeni güvenlik özelliklerini duyurdu. HP TippingPoint Reputation Dijital Aşı (RepDV) hizmetini güçlendiren yeni özellikler, işletmelerin network sistemlerini izinsiz erişim, bilgisayar saldırıları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi risklerden koruyor.

Akıllı Network’ler ile kurumsal ağınızı saldırılardan koruyun

HP TippingPoint saldırı önleme sistemi tek bir fiziksel ağ anahtarı üzerindeki sanal ağlarla konsolide edilen network’leri yine tek bir yazılım lisansı ile güvenlik risklerinden en uygun maliyetlerle koruyor. HP DV Labs Dijital Aşı hizmeti ise kullanıcıları bilgisayar virüsü gibi tehditler ortaya çıkmadan tam 26 gün önce bilgilendirerek işletmelerin tehditlere karşı proaktif olmasını sağlıyor. Yalnızca HP, kullanıcılarını bu kadar önceden bilgilendirebiliyor.

Yenilenen HP TippingPoint ve Dijital Aşı hizmetleri bu sayede dünyanın en güvenli network ve Bulut Bilişim çözümlerini sunuyor. Bu aynı zamanda, HP’nin geleceğin “7/24 Yaşayan Kurumlarını” yaratmasına yardımcı oluyor. Sanal ağlar ve Bulut Bilişim, geleceğin her an aktif kurumlarının vazgeçemeyeceği iki teknoloji olarak gösteriliyor.

Dijital Aşı ve Dijital Yazılım Araçları Paketi ile en güvenli network sizde

HP, TippingPoint Dijital Aşı Araç Paketini de duyurdu (DVToolkit). Dijital dünyanın “alet çantası” olarak tanımlayabileceğimiz bu güvenlik yazılım araçları paketi, kullanıcıların kendi Saldırı Önleme Sistemi filtrelerini oluşturmalarını sağlıyor. Böylece, müşteriler HP TippingPoint çözümünü kendi network ihtiyaçlarına göre özelleştirerek network güvenliğini artırmış ve maliyetleri azaltmış oluyor. HP’nin ileri sanallaştırma teknolojilerini destekleyen sistem, modüler HP Birleşik Altyapılar teknolojisi ile şirketlere en ekonomik güvenlik çözümünü sağlıyor.

Gelişmiş Güvenlik Filtreleri ile Network Zekanızı artırın

ipTrust filtre listeleriyle güncellenen RepDV artık tam 250 milyon web adresini güvenlik açısından tarayabiliyor. Böylece, “botnet” denilen ve kullanıcıların internet bilgilerini izinsiz olarak elde eden “örümcek programları” barındıran çok daha fazla sayıda riskli site HP TippingPoint filtreleriyle engellenebiliyor.

HP TippingPoint Bölge Müdürü Erol Alptuna, HP’nin yeni duyurusuyla ilgili olarak şunları dile getirdi: “3G mobil internet ile veri merkezlerine sahadan ve ofis dışından akıllı cep telefonunuz veya tablet bilgisayarınızla erişebildiğimiz günümüzde network güvenliği çok büyük bir önem kazandı. Artık, şirketlerin ana şebekeleri bile tıpkı internet bankacılığında olduğu gibi dış erişime açılıyor, özel bulut ve genel bulut yaygınlaşıyor, sosyal medya faaliyetleri, e-ticaret ve e-devlet hizmetleri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bu noktada müşterilerimiz network’lerini sanal ağlarla konsolide eden, güvenlik açısından tek noktadan denetlenen ve kötü amaçlı yazılımlara karşı proaktif olarak güncellenen ekonomik veri güvenliği sistemlerini tercih ediyor. HP TippingPoint’in network ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmesi maliyet etkinliğinde büyük avantaj sağlıyor.”

HP TippingPoint çözümleriyle ilgili olarak www.hp.com/go/networking adresinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

HP Hakkında

HP, kullanıcılar, işletmeler, kamu kuruluşları ve toplum için anlamlı olabilecek yeni teknolojiler sağlamaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan HP, baskı sistemleri, kişisel bilgisayarlar, yazılım, hizmetler ve BT altyapısından oluşan ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün ailesi sunmaktadır. HP (NYSE: HPQ) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir