HP Yeni Danışmanlık Hizmetleri ve Yönetim Yazılımıyla Telekoma Destek

Feyyaz Atalay

27 Temmuz 2011 HP Kurumsal Hizmetler, günümüzün 7/24 Yaşayan dijital iletişim dünyasının belkemiğini oluşturan telekom sektörüne özel yeni çözümlerini duyurdu. Bulut bilişim ve geniş bant internet erişiminin yaygınlaştığı günümüzde bilgi teknolojileri ve telekom yakınsamasından yola çıkan HP, telekomünikasyonda büyümeyi hızlandırmak için özel danışmanlık hizmetleri ile yeni bir yönetim yazılımı sunuyor.

HP’nin bu iki çözümle geliştirdiği HP Çözüm Danışmanlığı Hizmetleri (HP SCS) ile HP İşletim Destek Sistemleri Dönüşüm portföyü, telekom şirketlerinin BT dönüşümünü hızlandıracak ve maliyetleri düşürecek stratejiler belirlemesini kolaylaştırıyor. HP’nin yenilenen portföyü; telekom sektörüne özel stratejik ve mali danışmanlık hizmetlerini, işletim analiz çözümlerini, dönüşüm yönetimini ve işletim destek sistemleri (OSS) yazılımı ile entegrasyon servislerinden oluşan tam kapsamlı bir hizmet paketini içeriyor.

HP Komünikasyon ve Medya Çözümleri Müdürü Feyyaz Atalay, HP’nin gelişmiş telekom çözümleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları, HP Çözüm Danışmanlığı Hizmetleri ve HP OSS Dönüşüm çözümleri ile dönüşüm stratejileri planlayabilir ve uygulayabilir. Telekomünikasyon hizmet sağlayıcılarının büyümek için müşteri deneyimini geliştirmesi gerekiyor ve bu da gerçekçi dönüşüm stratejileri, tutarlı yönetişim ve otomatik çözümler anlamına geliyor.”

HP Çözüm Danışmanlığı Hizmetleri (SCS), dönüşüm analizi için test ve değerlendirme özelliği sağlıyor

Telekomünikasyon sektörüne yönelik küresel bir danışmanlık uygulaması olan HP SCS yeni bir test ve değerlendirme özelliği ile geliştirildi.  Bundan yararlanan telekom şirketleri iş ve operasyonel performanslarını rakipleri, en iyi endüstri uygulamaları ve iş ortakları ile karşılaştırabiliyor.

HP SCS Test ve Değerlendirme Sistemi, HP SCS Stratejik ve Mali Danışmanlık Hizmetlerinin de temelini oluşturuyor. Bu hizmetler, telekom şirketlerinin ihtiyaçlarını gerçek rakamlara dayanarak belirleyip en doğru teknoloji yenileme stratejilerini geliştirmesini sağlıyor. Bu sistem, endüstri standardı ölçme ve değerlendirme ölçütlerini kullanarak BT dönüşüm analizlerini en düşük maliyetlerle hızlandırıyor.

HP SCS Stratejik ve Mali Danışmanlık Hizmetleri maliyet/gelir analizinin yanı sıra iş vakası değerlendirme/strateji geliştirme çözümlerini de kapsıyor.

HP, telekomda teknoloji dönüşümünü ve büyümeyi hızlandırmak için OSS çözümleri sundu

HP, OSS Dönüşüm portföyünü danışmanlık, yazılım ve tam kapsamlı yaşam döngüsü servislerini birleştiren yeni bir hazır çözüm paketiyle geliştirdi. HP bu bağlamda, BT ve altyapıda dış kaynak kullanımı, uygulama yönetimi, iş süreçlerinde dış kaynak kullanımı, Bulut üzerinden OSS ve “büyüdükçe öde” modeli gibi çeşitli OSS kurulum ve kaynaklandırma seçenekleri sunuyor.

HP’nin telekom şirketlerinin teknik ve yasal şartnameleri yerine getirerek teknoloji çözümlerini güvenli bir şekilde kullanmasını sağlayan yeni portföyü bir yandan müşteri deneyimini geliştirirken, öte yandan karmaşıklığı ve maliyeti azaltıyor, böylece iş geliştirmeyi hızlandırıyor. Telekom şirketleri HP’nin önceden test edilmiş endüstri standardı hazır paket çözümleriyle BT dönüşümünü hızla tamamlayarak yatırım geri dönüşünü hızlandırabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir