HP, Yeni LaserJet ürünleriyle Ofislerdeki Verimliliği Artırıyor

HP’nin yeni ürünleri ve çözümleri; süreçleri düzenliyor, riski azaltıyor ve mobil çalışanlara yeni olanaklar sunuyor.

İstanbul, 17 Mayıs 2011 – HP, küçük ve ortak ölçekli işletmelerin (KOBİ) ve diğer girişimlerin hem ofis içi hem de hareket halindeki çalışanlarının verimlerini artırmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni baskı çözümlerini açıkladı.Sonuç getiren ve maliyetleri azaltan cihazlar HP’den…

HP’nin güçlü cihaz portföyü, artık KOBİ’lerin ve müşterilerinin iş akışlarını kolaylaştıracak HP ePrint gibi özellikler sunan iki yeni HP LaserJet ÇOK FONKSİYONLU YAZICI serisini içeriyor.

—  HP LaserJet Enterprise M4555 ÇOK FONKSİYONLU YAZICI serisi – İşletmelerin etkinliklerini artırmalarına ve doküman akışlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış güvenli, kullanımı kolay bir Mono ÇOK FONKSİYONLU YAZICI’dir. Cihaz üzerinde bir dizi işletme aracı bulunmakta olup, bu araçlar arasında şunlar sayılabilir:

a) Sektör lideri izleme ve yönetim için HP Web Jetadmin,

b) Gelecekte de en güncel özelliklerin elde edilmesini garanti edecek HP FutureSmart Firmware,

c) HP ve üçüncü şahıs çözümlerinin geliştirme ve dağıtımını kolaylaştıran HP Open Extensibility Platform (Açık Uzatılabilirlik Platformu).

—  HP LaserJet Pro M1217nfw ÇOK FONKSİYONLU YAZICI – HP’nin bütçeye en uygun kablosuz LaserJet ÇOK FONKSİYONLU YAZICI’sinde baskı, tarama, faks ve kopyalama özelliklerinin yanı sıra Ethernet ve kablosuz şebeke oluşturma standartları da bulunmaktadır. Bu yeni ürün CD’siz sürücü donanımlarını beş dakika gibi kısa bir sürede oluşturabilen HP Smart Install ve HP Auto On, Auto Off gibi yenilikçi teknolojiler de içeriyor.

İşletmeler, doğru baskı çözümleri ile verimliliklerini artırıyor

İşletmeler, görüntüleme ve baskı yatırımları hakkında doğru stratejik kararlar vererek ofislerinin etkinliğini artırabilir ve yeni gelir kaynakları elde edebilirler.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “BT kuruluşları son yıllarda bir yandan işletme süreçlerinde inovasyon yatırımları yapmak, diğer yandan maliyetlerini kontrol edebilmek ve azaltabilmek yönünde çok büyük baskı altındalar” dedi ve şunu ekledi: “Başarılı kuruluşlar, işletme baskı faaliyetleri de dahil olmak üzere, bütün BT altyapılarına stratejik yatırım yapmak zorunda olduklarını çok iyi biliyorlar.”

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’ndan şu bilgiler verildi:

—  HP ePrint Enterprise (İşletmeler için ePrint ) iPhone cihazlarında kullanım için en kısa sürede; Android yazılımlı akıllı telefonlar için ise Mayıs 2011 içerisinde satışa sunulacak.

—  Kanal çözümleri ortaklarınca sunulan ve işletmeler için kullanıma elverişli olan HP çözümleri, KOBİ’ler için de uygun ölçekte genişletilecek.

—  Ofis ortamı için ideal özelliklerde ve aynı zamanda ePrint kapasitesine sahip, yeni ve daha da geliştirilmiş çok fonksiyonlu yazıcılar sunulacak.

Arzu İlhan Babaoğlu, “Müşterilerin, karmaşık işletme sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak bir ortağa ihtiyaçları var,” diyerek şunları ekledi: “Yeni teknoloji ve inovasyonlarımız,  yoğun süreçleri basit dijital iş akışlarına dönüştürerek işletmelerin yeni büyüme fırsatlarını tanımlamalarına imkân tanıyacak.”

HP’nin çözümleri KOBİ’leri de kapsıyor

HP çözümleri, , kanal ortakları aracılığıyla da satılmaya devam edecek. HP tarafından eğitilerek sertifika verilen bu ortaklar, baskı ve görüntüleme uygulamalarını içeren bu yeni portföyü de müşterilerine sunacaklar. Bu yeni uygulamalar arasında şunlar da bulunuyor:

HP ePrint Enterprise – Bu uygulama sayesinde, mobil çalışanlara sahip olan ve bu yüzden de bazı içeriklere akıllı telefonlar aracılığıyla ulaşmaya ihtiyaç duyan işletmeler, verilerinin, güvenli ağdan ayrılmadan baskısını alma imkânıyla mobil erişimle verimliliklerini artırmaktadır.

—  HP Erişim Kontrolü (HP AC) Baskı Çözümleri– Yakın zamanda yeni özelliklerle zenginleştirilen HP Erişim Kontrolü, daha güvenli ve daha az atık üreten bir baskı ortamına ihtiyaç duyan işletmelere; maliyet kontrolleri, güvenlik fonksiyonları ve basit işletim özellikleri gibi imkânlar sunmaktadır.

KOBİ müşterisi için Büyümeyi Sağlayan Ölçeklenebilir Çözümler

HP, HP QuickPage’te bir iyileştirme gerçekleştirdiğini açıkladı. HP QuickPage, KOBİ’lerin baskı maliyetlerini önceden tahmin edebilme ihtiyaçlarına cevap veren; donanım, kurulum, tedarik ve destek konularının tamamını tek bir sözleşmeyle kapsamak suretiyle minimal bir yönetim sunan basitleştirilmiş sözleşmeli bir baskı hizmetidir. Bugün açıklanan iyileştirme, basılan/kopyalanan sayfa hacimleriyle ilgili peşin yükümlülüğü sıfıra indirgiyor. Bunun yanı sıra mevcut portföyü, en çok tercih edilen HP yazıcı cihazlarını da kapsayacak şekilde genişletiyor. KOBİ’ler, doküman iş akışlarını ve süreçlerini daha da kolaylaştıran indirilebilir çözümlerden de faydalanabiliyorlar.

HP Web-Bağlantılı İşletme Uygulaması, yazıcının dokunmatik ekranı üzerinden erişilen ve doküman iş akışlarını geliştirerek verimliliği artırmayı amaçlayan bir uygulamadır. HP’nin bu en son işletme uygulaması, işletme formlarının DocStoc uygulaması üzerinden yazdırılması imkânını da içeriyor.

HP LaserJet ÇOK FONKSİYONLU YAZICI Sihirbaz Konsolu, HP LaserJet ÇOK FONKSİYONLU YAZICI’ler üzerinde yer alan ve KOBİ’lerin doküman yönetimi süreçlerini yönetmelerine ve kolaylaştırmalarına yardımcı olan seçilebilir bir alet takımıdır. Sihirbaz, taranmış dokümanların etkin bir şekilde yaratılması ve dağıtılması için e-postaya ve klasöre gönderim yapmayi kolaylaştırıyor.

HP’nin yeni Baskı ve Goruntuleme Çözümleri ve cihazları hakkında daha fazla bilgi www.hp.com/go/businessprinting2011 adresinden temin edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir