HP’den sunucu dünyasında lider ProLiant çözümleri

HP ProLiant DL980 G7, yapılan testlerde sınıfının en ekonomik, hızlı ve kullanışlı sunucusu olarak ön plana çıkıyor.

HP’nin 8 işlemcili yeni ProLiant DL980 G7 sunucusu, Windows ortamında SAP geliştirme paketi 4 kurulu SAP ERP 6.0 çalıştırılan iki kademeli (SAP)® Satış ve Dağıtım uygulama testinde gösterdiği yüksek performansla birinci oldu.

HP’nin yeni sekiz işlemcili, 64 çekirdekli ProLiant DL980 G7 çözümü ölçeklenebilir performansıyla hızı ihtiyaca göre ayarlanabilen güçlü ve kullanışlı bir donanım olarak tasarlandı. HP’nin x86 G7 sunucuları Birleşik Altyapılar için güvenilir, kullanışlı ve yüksek performanslı çözümler sunuyor. DL980 G7 özellikle DL580 dört işlemcili çözümüne göre 1,74x ve G6 sunucu kuşağına göre 2.2x daha fazla ölçeklenebilirlik sağlıyor.

HP’nin x86 G7 sunucuları 91:1 sıkıştırma oranıyla çok daha az yer kaplayan veri merkezlerinin kullanılmasına olanak tanıyor ve yüksek performanslı ölçeklenebilir çözümler sağlıyor. x86 G7 sunucuları sekiz işlemcinin bir arada kullanılmasını kolaylaştıran HP PREMA mimarisine ek olarak güç tüketimini sınırlayan Thermal Logic, Integrated Lights Out 3, iLO 3 uzaktan yönetim ve Insight Control özellikleri ile kendini 30 günde amorti edebiliyor. HP PREMA mimarisi DL980 G7 için aşağıdaki yararları sağlıyor:

—    İşlemciler için akıllı önbelleğe alma teknolojisi: HP’ye özgü bir donanım olan özel düğüm denetçisi ile işlemciler arası trafiği en aza indirgeyerek yerel belleğe işlemcileri koordine etmeye gerek kalmadan erişebilen bu çözüm, sunucunun performansını artırıyor.

—    Dayanıklı sistem yapısı: Aşırı yük binen sistemlerde iletişim hatalarını azaltıyor.

DL980 G7 sektörde kendini kanıtlamış teknolojisi, yüksek performansı, dayanıklılığı, ölçeklenebilirliği ve verimliliği ile kurumsal veritabanları, birleşik altyapılar ve sanallaştırma ortamları için ideal bir çözüm oluşturuyor.

HP SAP’nin en büyük teknoloji ortaklarından biri olarak HP ProLiant sunucuları ve SAP kullanan müşterilerine aşağıdaki avantajları sağlıyor:

—    İki kademeli SAP SD standart uygulama testlerinin sonuçlarına ulaşma

—    60 binden fazla kurulum ve 25 bin müşteri ile SAP çözümleri kurulumlarının yaklaşık yüzde 50’sini çalıştırma

ProLiant G7 sunucularında iLO desteği ile Insight Control gelecek kuşak uzaktan yönetim özelliği bulunuyor. Üçüncü kuşak iLO özelliği ProLiant müşterilerinin uzaktan sunucu yönetimi performansını artırıyor, kullanıcı deneyimini geliştiriyor ve yeni kullanım standartları getiriyor. HP Insight Control müşterilerin ProLiant sunucularına hızla ve kolayca geçmesini, bu sunucuları ister sanal ister fiziksel olsun kısa sürede kurmasını, ProLiant sunucuların düzgün çalışması için önleyici denetimler yapmasını sağlıyor. Insight Control aynı zamanda güç tüketimini de optimize ediyor. Bu sayede yerel ya da bölgesel sunucular üzerinden yürütülen işlemler hızlanıyor ve kullanıcılar HP Insight Control veya ProLiant G7 performans modelini satın alarak bu gelecek kuşak uzaktan yönetim özelliklerinden yararlanabiliyor.

HP Sunucu Grup Yöneticisi Merden Kahvecioglu, “HP Birleşik Altyapıları ve ProLiant sunucuları müşterilerin işlerini en son teknoloji ürünü donanımlarla yürütmelerini sağlayarak rekabet gücünü artırmalarına yardımcı oluyor. Intel Xeon teknolojisi ve SAP yazılımının gücünden yararlanan HP firmaların BT departmanlarının gücüne güç katıyor” dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir