HTC Wildfire S İnceleme

HTC Wildfire S İnceleme

Merhaba arkadaşlar; bu yazımızda sizlere HTC nin yeni ürünü olan Wildfire S’den bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz bu model daha önce sadece “Wildfire” olarak sunulmuştu HTC Wildfire S işletim sistemi olarak Android 2.3.3 ile birlikte gelmekte olup HTC Sense 2.1 platformunu kullanmaktadır. Bir önceki seriye göre daha şık tasarım, daha fazla kullanılabilirlik ve daha yeni bir işletim sistemi ile “HTC Wildfire S” elinizden düşüremeyeceğiniz bir cihaz olacağı kesin. Akıllı dokunmatik telefon sahibi olmak istiyorum; fakat elimde büyük bir cihaz taşımak istemiyorum diyen arkadaşlar HTC’nin 3,2 inçlik ekrana sahip “Wildfire S” modelini kesinlikle denemeliler.

HTC Wildfire S bir önceki modele nazaran hacim ve ağırlık olarak  daha küçük ebatlarda tasarlanmış. 101,3 mm yükseklik, 59,4 mm genişlik, 12,4mm derinliğe sahip bu cihaz adeta avuçlarınızda kaybolacak.  İşlemci (600Mhz) ve Ram (512Mb) miktarı olarak eski seriden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Android 2.3.3 işletim sistemi ve HTS Sense Platformu ile HTC Wildfire S özgürlüğün sınırlarını zorlayacak derecede tasarlanmış. Cihazı elinize alır almak mobil dünyanın keyfini yaşamaya başlıyorsunuz.

Cihazın alt ekranında eski modele benzer olarak 4 adet dokunmatik tuş konumlandırılmış. Beyaz aydınlatma ışıklarıyla desteklenen bu tuşlar cihazınızı ışıksız ortamda rahatlıkla kullanmanıza olanak veriyor. Alt kısımda yer alan tuşlar sırasıyla Ana Ekran, Özellikler, Geri ve Arama olacak şekilde konumlandırılmış. Tuş dizilimi ve dizaynı HTC’nin kalite farkını ortaya koymakta. Buradaki 4 adet tuşu kullanarak saniyeler içinde internette sörf yapmaya başlıyabilirsiniz. Bu durum dokunmatik telefonların tüm özelliklerini karşılayabilecek derecede iyi düşünülmüş. 3,2 inçlik ekranın hemen üzerinde hoparlör, ışık, yakınlık ve ağırlık sensörü konumlandırılmış. HTC logosuda aynı şekilde cihazın ön kısmında yer almakta.

HTC Wildifre S’in 3G görüntülü konuşma yapabilmek için ön tarafta bir kamerasının olmadığını belirtmekte fayda var. Gerçi 3G görüşmelerini şahsen habercilerin dışında kullanan kişileride görmediğimi söylemem gerek:) Diğer rakipleri ile kıyaslayınca bir eksiklik gibi görünsede HTC Wildire S diğer tüm özellikleri ile bu eksikliğini gideriyor meraklanmayın.

HTC Wildfire S’in sol tarafında ses miktarını kontrol etmek için bir düğme bulunmakta. Ayrıca cihazımızı şarj etmek için yine sol tarafta şarj girişi bulunmaktadır. Telefonumuzun şarj durumunu gösteren led ön tarafta bulunan hoparlörün oraya konumlandırılmış. Şarjımız azaldığı zaman kırmızı renkte yanmakta, dolu olduğunda yeşil renk olarak bizi bilgilendirmekte.  Cihazın üst kısmında açma/kapama düğmesi bulunmaktadır. Açma kapama düğmesine cihaz bekleme konumundayken birkez bastığınızda tüm ekran ve alt kısımdaki 4 tuş aydınlanmakta.  Bunun hemen yanında ise 3,5mm kulaklık girişi mevcut. Ayrıca yine cihazın üst kısmında arka kapağı açıp Pil, SD kart ve Sim karta ulaşabilmemiz için bir centik bulunmaktadır. Bu centiği hafifçe zorladığımız zaman arka kapak açılmaktadır. Bu arada arka kısımdaki kapağın tek parça olarak yapılmasını oldukça başarılı buluyorum. Cihazın düşmesi durumunda darbelerden daha az hasar almasını sağlıyor.

HTC Wildfire S’in sağ kısmında kamerayı aktif hale getirmek için bir düğme bulunmakta. Dokunmatik ekrandan tek tuşla kameraya ulaşmanızda mümkün.  Arka kapağı açtığımızda Mini SD kartında bu kısımda olduğunu göreceksiniz.

HTC Wildfire S’in arka kısmında 5MP renkli, otomatik odaklı ve flaşlı kamera bulunmaktadır. Led Flaş kameranın hemen solunda konumlandırılmış. HTC Wildfire S ile fotoğrak çekmek ve anında tek tuş ile Sosyal Medya ortamlarında paylaşmak çok keyifli. Gündüz çekimleri bu segmentteki bir cihaz için oldukça iyi. Fakat gece çekimleri için aynı şeyleri söylememiz mümkün değil.  Kameranın sağ tarafında ise multimedya uygulamalarını duyabilmemiz için bir hoparlör konumlandırılmış. Hoparlör seçimi daha farklı bir noktada olabilirdi. Telefon sürekli avucunuzda olduğundan video izlerken duyulan ses miktarı doğal olaral azalmakta; daha farklı bir nokta seçimi daha başarılı ses elde etmek için iyi olurdu. HTC logosu cihazın ön kısmında olduğu gibi burada da gözümüze çarpmakta. Kapağın alt kısmında yer alan “With  HTC Sense” yazısı ile birlikte cihaz varlığını ciddi derecede hissettiriyor.

HTC Wildfire S’in arka kapağı tek parça halinde sert plastik malzemeden oluşmaktadır. Arka kapağı açmak için üst kısımda yer alan centiği hafifçe zorlamak yeterli. Kapağı kaldırdığımızda hemen orta kısımda HTC logolu 1230 mAh iyon pil bulunmakta. Pili hemen altında sol kısımda SIM kart yuvası mevcut.  Pilin hemen solunda ise Mini SD kart girişi bulunmakta. Pili, SD kartı ve SIM kartınızı çıkartıp takmak oldukça rahat. Bazı cihazlarda olduğu gibi aşırı güç kullanıp cihazda kalıcı hasar vermeniz imkansız:)

HTC Wildfire S’i sizlere genel olarak anlatmaya çalıştığım. Yani telefonu elinize aldığınızda nasıl bir cihazla karşılaşacağınız hakkında umarım yüzeyselde olsa biraz bilginiz olmuştur. Yazımın bu kısmından sonra sizlere HTC Wildfire S’in teknik özelliklerinden ve içerisinde bulunan uygulamalardan bahsetmeye çalışacağım. HTC Wildfire S ile ilgili yazımızın sonunda tahmin ediyorumki hemen bir Vodafone Shop’a gidip bu cihazdan satın alacaksınız:)

HTC Wildfire S Genel Teknik ve Uygulama Bilgileri:

HTC Wildfire S’a sim kartınızı yerleştirip pilide şarj ettikten sonra ilk açlışta sizi “HTC quietly brilliant” yazısı karşılamakta. Karşılama ekranından hemen sonra kısa bir kurulum aşaması sizi bekliyor. Kurulumu bitirdikten sonra HTC Wildfire S ile mobil dünyanın serin sularına dalabilirsiniz:)

Kurulumun ilk adımında “English” veya “Türkçe” dil seçimi yapıp diğer adıma geçiyoruz.

Bu adımda Qwerty klavyeyi test etmeniz için örnek tıklamalar yapabilirsiniz. Dokunmatik ekran hassasiyetinin çok iyi olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu adımda adımda SIM kartınızda yer alan verilerinizi HTC’ye aktarmanız mümkün.

Bu adımda kullanacağınız internet bağlantınızı belirleyebiliyorsunuz. Dilerseniz Wi-Fi ağınızı kullanabilir, dilerseniz USB kablo ile HTC’nizi bilgisayarınıza bağlayıp internet erişimini bilgisayarınız üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu adımı boş geçip daha sonradan ayarlar kısmından yine bağlantılarınızı düzenleyebilirsiniz.

Bu adıma kişilerinizi, takvimi ve diğer öğelerinizi senkronize edebilirsiniz.

Bu adımda Wi-Fi ağınızı ayarlayabilirsiniz. Bunu daha sonradanda ayarlamanız mümkün.

Bu adımda Google Konum hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer gizliliğinize önem veriyorsanız bu adımı boş geçmenizde fayda var.

Bu adımda mail hesaplarınızı ayarlayabilirsiniz. Tek tuşla Gmail, Exchange ve POP3 hesabınıza ulaşmak mümkün. Şahsen Exchange ve sitemin POP3 hesabını aynı anda kullanabilmek beni çok hızlandırdır. İnternet erişiminin olduğu her yerden kullanıcılarınız veya müşterileriniz ile iletişim kurmak HTC Wildfire S ile çok kolay.

Bu adımda ise sizin belirlediğiniz özelliker ve uygulamalara göre telefonunuz kullanıma hazır hale gerelecektir.

HTC Wildfire S ile internette sörf yapmak çok keyifli. Web Kit tabanlı tarayıcı ile gezindiğiniz sayfalarda boyutlandırma yapmak çok kolay. İki parmağınızı kullanarak sayfanın boyutlarını ayarlayablirsiniz. Yazılar ve görseller otomatik olarak tekrar şekillenecektir. Bir sayfayı beğendiğinizde ekranın alt kısmında yer alan yardımcı tuşlar sayesinde bu sayfayı favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz. Bir sayfadan çıkıp diğer sayfaya gitmek için adres satırına hafifçe dokunmanız yeterli. Telefonu tutuş yönünüze göre bir ekran klavyesi belirecektir. Bu klavyeyi kullanarak adres girebilir, sohbet ortamında arkadaşlarınıza eşlik edebilirsiniz. HTC Wildifre S’te Flash uygulaması yüklü olarak geldiğinden Youtube veya Facebook üzerinden vidoları rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bir web sayfasını gezerken ilginizi bir kelime çektiyse bu kelimeyi aramak için tek yapmanız gereken ilgili yere parmağınızı hafifçe dokunup beklemek. Açılan ufak pencerede ilgili kelimeyi arama yapmanız mümkün.

Ana menüden Android Market uygulamasına girip tek tıklama ile uygulama yüklemeniz mümkün. Android pazarında 200 binden fazla yeni uygulama, oyun ve araç mevcut. Şuan için HTC kullanıcılarına “Android Market” uygulaması açık olarak gelmektedir. Marketten herhangi bir uygulama yüklemeden önce HTC’nize bir antivirüs uygulaması yüklemenizde fayda var. Bunun için size Kaspersky Mobile Security 9 öneriyorum.

HTC Wildfire S’ı kendinize göre tasarlamanız mümkün. Uygulamalar arasında yer alan bir öğeyi ana ekrana taşımak için yapmanız gereken sadece o uygulamanın üzerine hafifçe dokunup beklemek. Bir müddet sonra sürükle bırak yöneti ile uygulama ana ekrana taşınmış olacaktır. HTC Wildfire S’yi birden farklı ekranla kullanmanız mümkün. Ana ekranda sağ kısımda yer alan “Sahne” tuşuna bastığınızda iş, tatil ev vb. durumunuza göre ekranlar seçmeniz mümkün.

HTC Wildfire S’in Sosyal Medya ile ilgili en güzel özelliklerinen biri “Friend Stream” uygulaması. Cihazınızda kurduğunuz Facebook, Twitter, Flickr gibi uygulamalardaki anlık akışı tek bir pencereden izlemeniz mümkün. Ayrıca burda gördüğünüz öğelere tıkladığınız zaman anında ilgili uygulama açılarak sizi seçilen linke yönlendiriyor. Arkadaşlarınız hakkında sosyal medyada yer alan haberleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

HTC Wildfire S’i ile mobil modem  olarak kullanmanız mümkün. Dilerseniz USB kablo ile cihazı bilgisayarınıza bağlayıp internet çıkışını telefon üzerinden sağlayabilirsiniz. Yada tam tersi telefonunuzu bilgisayarınız üzerinden internete çıkartabilirsiniz. HTC Wildfire S’te bulunan bir diğer güzel özellikte  “Wi-Fi Hotspot” özelliği,  Bu özellik sayesinde HTC Wildfire S’yi kablosuz modem olarak kullanmanız mümkün. Telefonunuz üzerinden internete çıkmadan önce hattınızıa ait internet paketini açtırtmayı unutmayın. Yoksa tatsız faturalarla karşılaşmanız mümkün!

HTC Wildfire S’in teknik ve uygulama özellikleri saymakla bitmez. Neticede Android 2.3.3 geliştirlebilir işletim sistemi ve HTC Sense Platformu sayesine burada bahsedilen özelliklerin kat ve kat fazlasını HTC Wildfire S ile yaşamanız mümkün. Android Market’e girerek kendinizi ve telefonunuzu geliştirmenizin bir sınırı bulunmuyor.

Son olarak şunu söyleyebilirim ki: HTC Wildfire S’niz varsa “Özgürsünüz” demektir.

HTC Wildfire S resmi sitesi için Tıklayın.

Teknik Özellikler:

İşlemci Hızı:
600 MHz

Platform:
Android 2.3.3 ile HTC Sense

Hafıza:
ROM: 512 MB
RAM: 512 MB
Harici Hafıza slotu:
microSD™ hafıza kartı (SD 2.0 uyumlu)

Bağlantılar:
3.5 mm stereo ses girişi
Standart mikro-USB (5-pin micro-USB 2.0)

Batarya:
Pil tipi: Şarj edilebilen lityum – iyon pil
Kapasite: 1230 mAh
Konuşma süresi:
WCDMA için 350 dakikaya kadar
GSM için 430 dakikaya kadar
Bekleme süresi:
WCDMA için 570 saat
GSM için 360 saat

Ağlar
HSPA/WCDMA:
Avrupa/Asya: 900/2100 MHz
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900 MHz

Kamera
5 megapixel renkli, otomatik odaklı ve flaşlı kamera

Sensör
G-Sensör
Dijital Pusula
Yakınlık Sensörü
Işık ambiansı Sensörü

Multimedya:
Audio destekl formatlar:
Oynatma:.aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
Kaydetme:.amr
Video destekli formatlar:
Oynatma:.3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9)
Kaydetme:.3gp
Internet

3G:
7.2 Mbps kadar yükleme hızı
384 Kbps kadar yükleme hızı

GPRS:
114 kbps ye kadar yükleme

EDGE:

560 kbps ye kadar yükleme

Wi-Fi®:
IEEE 802.11b/g/n

Bluetooth®
Dosya aktarımı için 3.0 Bluetooth® FTP/OPP
A2DP kablosuz stereo kulaklıklar için
PBAP ile araç kitinden telefon rehberine erişim

GPS
Dahili GPS anteni

89 yorum

 1. Erhan Yanıtla

  Admin walla yorum yazacak bir şey bırakmamışsın.. Ama bu model sanırım satışa sunulmadı.. Ne zaman satışa çıkacak..

  Teşekkür..

 2. Children of Bodom Yanıtla

  Kamera ve fotoğraf konusunda gerçekten iyi bir performans sağlıyor..

 3. Mustafa Yanıtla

  Öncelikle bu güzel inceleme için teşekkürler, yalnız kafama takılan bir kaç soru var.

  1-İnternet tarayıcısında yeni sekme seçeneği var mı ?
  2-Medya oynatıcısı hakkında yorumlarınızı da öğrenmek isterim.

  Teşekkürler,yeni incelemeler için takipteyim 🙂

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mustafa;
   1- HTC Wildfire S içerisinde yüklü gelen tarayıcıda “Sekme” seçeneği mevcut değil.
   2- Windows Media Video 9 yüklü gelmektedir. Bilinen bir çok video formatını desteklemektedir. Ayrıca Market uygulamasını kullanarak bir çok Medya Oynatıcı bulmanız mümkün.

 4. Ahmet Islak Yanıtla

  Türkiye’ye henüz gelmedi Wildfire S ama siz nasıl buldunuz yurt dışandan getirdim deseniz telefon Türkçe Temmuza kadar bekliyorum bu telefon için ama sizde görünce şaşırdım nerden buldunuz acaba??

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ahmet Islak;
   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederim. HTC’nin Türkiye’deki PR’ını üstlenen firma sitemize test/inceleme amaçlı HTC Wildfire S ürününü gönderdi. Bu sayede Türkiye’ye gelmeden bu cihazı kullanma ve test etme imkanı bulduk. Görsel öğelerle zenginleştirilmiş bir anlatım yapmaya çalıştık. Umarım haberimiz ürün hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuştur. Sitemizde HTC ürünleri ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Yakın zamanda sizlere HTC Desire S hakkında bir inceleme haberi sunacağız…

 5. Ahmet Islak Yanıtla

  bu yaptığınız çok güzel ben inceleme için telefonların önceden gönderildiğini bilimiyodum çok teşekkür ederim telefon hakkında bir çok bilgiye sahip oldum sayenizde 😀

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Ahmet Islak;
   İlginiz için ben teşekkür ederim. Yakında sitemizde HTC Desire S ile ilgili bir inceleme haberimiz daha yayınlanacak. Dediğim gibi HTC ürünleri ile ilgili ürün incelemelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

 6. cihan Yanıtla

  Çok güzel bir telefon. Sırf boyutlarından dolayı akıllı telefonlara sıcak bakmıyordum ama bu model ufak boyutlarına abilerindeki nerdeyse her şeyi sığdırmış. Acaba fiyatı ne olur? Samsung Galaxy Fit den çok daha pahalı olmaz umarım.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba cihan;
   Dediğiniz gibi minik ama içeriği zengin. Hatta şu al elimde test için gelen HTC Desire S var. HTC Wildfire S ile arasındaki bari fark sadece boyut olarak düşünülebilir. Arka kapak kısmındaki tasarım ve işletim sisteminden dolayı farklılıklar olan 1-2 uygulama dışında birbirne benzer modeller diyebiliriz. HTC Wildfire S ‘in fiyatının 700-800TL arasında olması bekleniyor. Pek yakınza ülkemizde göreceğiz bu modeli.

 7. Geri bildirim: htc | Bilişimin doğru adresi

 8. emre Yanıtla

  öncelikle bu güzel inceleme için teşekkür ederim. benim de 2 sorum olacak bu cihazla ilgili
  1 ) bazı HTC telefonlarda kullanılan “gorilla glass” teknolojisi bu telefonda var mı acaba ? bazı sitelerde telefonda bu teknolojinin olduğu yazıyor fakat bazılarında bu konudan bahsedilmemiş. sizin bir bilginiz var mı acaba ?
  2 ) cihazın şarjı ne kadar gidiyor acaba ?

  şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba emre;
   İlk sorunuzu için HTC yetkililerine aktardım. Gelecek cevabı sizinle paylaşacağım.
   İkinci sorunuzda ise Wi-Fİ ve Mobil Şebeke özellikleri veya Bluetooht açık olduğu zaman maksimum 1 gün diyebiliriz. Konuşma sürenize göre de pil ömrü farklılık gösterebilir.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar Merhaba emre;
   HTC Yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba AHMET ÇALIŞ,

   Müşteri Destek Merkezi ile irtibata geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Size en kaliteli hizmeti vermek ve her türlü soru ve isteğinize cevap vermek için çalışıyoruz.

   Konu ile ilgili, HTC Wildfire S urununun ekrani SODA LIME GLASS’dir.

   Musteri hizmetleri numaramiz : 081-128-800-12 (kod: 3115) Pazartesi- Cuma 09:00 am – 9:00 pm Ucrestiz Hat
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Bu mesaja bir yanıt göndermek için ya da sorunuzu başarıyla yanıtladığımıza dair bizi bilgilendirmek için, e-posta adresinizi ve bilet numaranızı xxxx kullanarak ContactUs sitemizde oturum açın.

   Saygılarımızla,

   Osman

   HTC

 9. Selim Yanıtla

  Merhaba, ben nokia 5800 kullanıcısıyım yorumlarınızi okuduktan sonra wildfire s çok daha kullanışlı bir telefon gibi geldi. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir acaba 5800 i bırakıp wildfire s almalımiyim? Şimdiden teşekkürler:)

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Selim;
   Öncelikle şunu söylemeliyim. HTC bir telefondan daha fazlasıdır. Bunu Android işletim sistemine sahip bir cihazı incelediğiniz zaman daha net göreceksiniz. Sorunuzun cevabına gelince hiç düşünmeden yarın bir Vodafone bayiine gidip HTC Wildfire S almanız olacaktır. Sitemizde yakın zamanda HTC Desire S incelemesi de yer alacak. Şahsen Desire S bana daha kullanışlı ve güzel geldi. Tercih size ve bütçenize kalmış.

 10. Selim Yanıtla

  Çok teşekkür ederim tavsiye ve verdiğiniz bilgiler için yakın bir zamanda alıyorum HTC wildfire s’i. Siteyide büyük bir ilgiyle takibe devam edeceğim çok yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz emeğinize sağlık.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Selim;
   HTC cihazları ile ilgili veya diğer bilişim konuları ile ilgili her türlü soru ve isteiğinizi iletebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

 11. Ece Yanıtla

  Merhaba bugün HTC Wildfire S Aldım şarja taktım sanırsam ilk şarjın 8 saat açmadan şarj edilmesi gerekiyormuş.Kardeşim telefonu açınca hala şarj ediyordu.Açtığımdan dolayı birşey olurmu.Cevabınızı bekliyorum 🙂

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ece;
   Öncelikle yeni HTC’nizi güle güle kullanın. Cihazınıza ait piller “Şarj edilebilen lityum – iyon pil” olduğundan sorun çıkarmayacaktır. Şarj etmek için pilin bitmesini beklemeyin. Zaten ilk bir kaç şarj süresinden sonra pil performansı beklenen seviyeye gelecektir. İlk başlarda pilinizin hemen bitmesine şaşırmayın.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba nizam;
   Normal şartlarda bu tip cihazların şarj süreleri maalesef çok uzun sürmemektedir. 3G, Wi-fi, GPS gibi uygulamaları gün içerisinde sürekli kullanıyorsanız şarj süreniz eğer günlük konuşma süreniz de uzun sürüyorsa yaklaşık olarak 15-16 saat sürebilir. Bekleme konumunda ve bahsettiğim özelliklerin kapalı olması durumunda şarj süresi 1 günü geçmektedir.

 12. Ece Yanıtla

  Merhab gene ben bir soru soracaktım.Facebook uygulamasını açtım.Rehberimi açtığımda hep Facebook arkadaşlarımla dolmuş.Onları rehberden nasıl silerim geri yüklenmesini istemiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ece;
   Ana ekrandaki “Telefon” menüsüne tıkla.Altta yer alan 4 lü tuştan “Seçenekler” tuşuna basın. Orda “Kişiler” kısmına tıklayın. Kişiler kısmında yine 4 lü tuşta yer alan “Seçenekler” tuşuna basın. Çıkan ekranda “Sil” tuşuna basınız. Burdan ekranınızı kaydırarak “Facebook” kişilerinizden eklenenleri görebilirsiniz. Kişilere baktığınızda “Facebook” üzerinden senkronize olanların resminin altında Facebook logosu görünmektedir. Facebook kişilerinizi rehberinize hiç eklemek istemiyorsanız “Menü”, “Ayarlar”, “Hesaplar ve Senkronizasyon” kısmına girip; “Otomatik Eşitleme” kısmını “Disable” yapınız. Yada altta görünen “Facebook Senkronizasyonu” devre dışı bırakın.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ahmet;
   “Tüm Uygulamalar” içerisindeki “Navigasyon” uygulamasında “Konum” ve “Varış Noktası” belirttiğinizde size yazılı olarak “Yol tarifi” vermektedir. Eğer yine “Tüm Uygulamalar” içerisindeki “Araç Paneli” uygulamasını kullanırsanız “Hedef” bölümünden gidilmek istenen konum seçildiği takdirde size “sesli uyarı” vererek gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

 13. tolga Yanıtla

  Turkcell T20 ile Wildfire S arasında gidip geliyorum… sizce bu iki cihazdan hangisi tercih edilebilir…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Tolga;
   Şahsi fikrimi sorarsanız bir HTC sever olarak HTC Wildfire S almanızı öneririm. Eğer Turkcell bir hat kullanıyorsanız T20 tercih edilebilir. Fakat bu tarz GSM operatörünün adı altında çıkan cihazlarda değişiklik yapma imkanınız maalesef olmuyor. Yani içeriği size sunulan şekilde kullanabiliyorsunuz. Ama HTC Wildfire S cihazında işletim sisteminizi dilediğiniz gibi değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Bunun dışında cihazlar arasında bariz bir fark yok. T20 ekran olarak bir miktar daha büyük. T20 yanında verilen 4 GB microSD veriliyor. Ağırlık olarak T20 10gr daha ağır. Tercih size kalmış. Ama başta da dediğim gibi GSM operatör markalı akıllı telefonlar pek ilgimi çekmiyor.

 14. ali Yanıtla

  bnde bu telefondan almayı düşünüyorum. vodafon faturasız hat kullanıyorum. ve peşin almak istiyorum alabilirmiyim ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ali;
   Öncelikle çok iyi bir seçim yapmış olduğunuzu belirtmeliyim. Satın alma süreçleri ile ilgili net bilgileri Vodafone Shop lardan almanızı tavsiye ederim.

 15. muttalip Yanıtla

  merhaba.ben telefonu alalı 10 gün olmadı.gayet memnunum her konuda süper bi tel ki ben zor tatmin olan birisiyim..tek bir sorun var onu sormak istiyorum ben günde 60 70 mesaj ceken bırısıyım..telefonun arka planında çalışan tüm programları kapattım ekran ışıgı da yarı ayarında fakat bunlara rağmen şarjı 1 gün gidiyor.bu normal mi başka kullanan arkadaşlar varsa yarıdımcı olabilirlermi.ahmet bey siz yardımcı olurmusunuz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba muttalip;
   Evet şarj süresi maalesef maksimum 1 güne kadar çıkabiliyor. Eğer sadece bekleme konumunda veya telefon görüşmesi yapıyorsanız belki süre uzayabilir. Peki telefonu kullanırken hangi bağlantılarınız açık acaba? (3G, Wi-Fi, BT,GPS)

 16. hilal Yanıtla

  ben HTC Wildfire S almayı düşünüyorum fakat biraz kararsızlık yaşıyorum. htc wildfire s ve samsung galaxi ace arasında. sizce ne yapmalıyım. lütfen yardımcı olun. teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba hilal;
   İki cihaz arasında tasarım konusunda farklar bulunmakta. Bun yanında SGA 800Mhz işlemci bulundururken HTC 60Mhz bir işlemciye sahip. Bu yüzden arasında belirgin olmasada biraz hız farkı mevcut. HTC WS’de görüntü konuşma var SGA’de bu yok. SGA’de bazı flash uygulamalarını açamayabilirsiniz. Bunu dışında SGA DivX,xVID formatlarını desteklememektedir. Bunun dışındaiki cihazda da Android işletim sistemi kullanıldığından belirgin bir fark bulunmamaktadır. Fiyat olarakda birbirlerine oldukça yakınlar. Tercih tamamen size kalmış durumda.

 17. Sadık Yanıtla

  slm ben HTC Wildfire S kulanıcısıyım ben cihazımda sorun yaşıyorum ahize konumunda konuşurken ses bazen cok net bazende kesik kesik geliyor cevirsesini duyamıyorum arama yaptığımda ancak mikrofon konumuna getirdiğimde cihazı net olarak duya biliyorum cevir sesinide konuşma sesinide ahize konumunda kesik kesik dediğim gibi gerci bazen sorunsuz da konuştuğum oluyor ahizede bunun bir programımı var nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Sadık;
   Bu durumun telefondan kaynaklandığını düşünmüyorum. Cihaz içerisine diğer GSM operatörlerine ait bir SIM kart takarak yanı işlemleri deneyiniz. Eğer yine aynı sorunla karşılaşırsanız ürünü satın aldığınız yere götürmeniz gerekmektedir. Cihazda teknik bir problem söz konusu olabilir.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Sadık;
   Sorunuza HTC firmasından gelen cevap aşağıdaki gibidir:

   Selamlar,
   İlk kez karşılaştığımız bir durum olduğu için Teknik Servisin ürünü görmesi gerektmektedir. Telefonu KVK servisine gönderebilirseniz konu ile ilgili size yardımcı olabiliriz.

 18. savass Yanıtla

  merhaba bu telefonu almaya düşünüyorum çok kararsızım bir iki sorum olacak bu telefonu inceleyen arkadaşlara
  1-mesaj yazarken ekran küçük olduğundan zorluk çekiliyormu sorun oluyormu ?
  2-internetten herhangi bir sitede dolaşırken önüne çıkan videoları izleyebiliyormuyuz ?
  birde ben bu telefonu internete girmek için alıyorum sizce iyimi ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba savass;
   Telefonu şahsen kullanmış biri olarak sorularını sırası ile cevaplayacağım.
   1- Mesaj yazarken klasik telefonlar gibi olmadığını belirtmekte fayda var. Neticede dokunmatik bir ekranda yazıyorsun. Ama zamanla dokunmatik ekranda tuşlamak çok çok kolaylaşıyor. Wildfire S modeli ekran boyutu olarak biraz ufak gelebilir.(3.2 inç- 81,3mm) Ama dediğim gibi zamanla telefon kullanımına alışıyorsun ve sorun olmuyor. Büyük ekran tercih ve bütçe ile alakalı bir durum. Eğer bütçeni zorlamayacaksa HTC Desire S modelini de tavsiye edebilirim.
   2- İnternette gezinirken bir çok video içeriğini rahatlıkla görüntüleyebilirsin. 3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9) formatlarını desteklemekte. Flash videolarıda rahatlıkla izleyebilirsin. Eğer telefonu çok yoğun bir şekilde internet amaçlı kullanacaksanız işlemci hızı belki biraz yavaş kalabilir (600 MHz ARM).

 19. soner Yanıtla

  ilkkez android işlemcili bir telefon kullanıyorum internet üzerinden video izleyemiyorum nasıl izleyebilirim yardım edersen sevinirim..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba soner;
   İzmeleye çalıştığınız video formatı nedir acaba? Hangi siteden video izleyemiyorsunuz? Hangi marka ve model cihaz kullanıyorsunuz?

 20. murat Yanıtla

  bende wildfıre s aldım fakat muzık gelen telefn zıl sesı problemlı haporlerı bozuk calıyo ne yapmam lzm yardımcı olurmusunuz

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba murat;
   Bahsettiğiniz problem teknik bir sıkıntı gibi görünmektedir. Telefonu KVK servisine gönderebilirseniz konu ile ilgili size yardımcı olacaklardır.

 21. Narcotic Yanıtla

  iki günlüğüne dayımdan alıp kullandım bu telefon bi harika youtubeden ezelin ilk bölümünü hiç takılmadan izledım…Angry ßirds . nfs oynadım mukemmel . Dokunmatiği mükemmel hassaslıkta . HTC Wildfire S den sonra 5800 bana dokunmatik değil basmatik gibi geldi. Gündüz fotograf cekimi başarıl fakat hoparlör sesi az biraz daha kaliteli bi hoparlor olsaydı iyi olurdu . şimdilik gözlemlerim bunlar

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Narcotic;
   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Cihazın ses ile igili sanırım bazı sıkıntıları mevcut. Bunu farklı okurlarımız da zaman zaman dile getirmekteler. Sizler adına bu konuyu HTC yetkililerine aktaracağım.

 22. seyfullah Yanıtla

  merhaba,
  telefonu yurtdışından aldım fakat türkçeleştiremiyrum. morelocale2 yi indirdim yinede olmadı. ne yapmam lazım. lütfen yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.

 23. ahuse Yanıtla

  telefonla ilgili ciddi sarj sorunum var.. telefon hiç kullanılmadan 4-5 saat sonra sarjı bitip kapanabilir mi ya.. uygulama kullanmıyorum internete bağlanmıyorum konusma yapmıyorum telefon ölü gibi yatıyo ve 5 saat zor dayanıyo sarj.. telefonum da 2-3 aylık daha.. sokaga çıkarken korkuyorum ev dönene kadar telefon kapancak die. günde 3-4 kez sarja takmak zorunda kalıyorum.. kabusum oldu ya çöpe atmayı düşünüyorum !!!

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ahuse;
   Telefonunuzu satın aldığınız yere götürmeniz faydalı olur. Cihazda teknik bir sorun olma ihtimali oldukça yüksek. Normal şarj süresi 1 güne kadar çıkabilmektedir. Belirttiğiniz süre oldukça düşük.

 24. arif Yanıtla

  Merhaba arkadaşlar 2 aydır wildfire s kullanıyorum telefonumdan memnunum ama vifi hatspot da ve telefondan üzerinden bilgisayarda internete bağlanamıyorum. acaba ayarlarda mı problem var yoksa telefonda mı bi problem var.. ne önerirsiniz….şimdiden teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba arif;
   Bu özelliği kullanırken verdiğiniz şifreyi doğru giriyormusunuz acaba? Ne hatası alıyorsunuz. Ayrıca bu özelliği aktif edince farklı bir bilgisayar telefonunuz üzerinden internete çıkabiliyor mu?

 25. Hakan SERÇE Yanıtla

  merhabalar. çalışmalarınızı inceledim, sizi gayet başarılı ve ilgili buldum. öncelikle teşekkür ederiz. ben bu htc wildfire s cihazını ilk çıktığı günden beri kullanmaktayım. bi kaç sorum olacaktı ;

  ben cihazın içerisindeki android i kaldırım, windows mobile kurmak istiyorum. böyle bi durum mevcutmudur ? bir diğeri ise androidin son sürümü ice sandwinc bu cihaza yüklenebilir mi ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunar iyi akşamlar dilerim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Hakan,
   HTC’den gelen cevabı sizinle paylaşıyorum. Gelen cevaptan anlaşılacağı üzere Windows Mobile yüklemesi yapılabilir fakat telefonunuz garanti dışı kalabilir.

   “Merhaba x,

   Müşteri Destek Merkezi ile irtibata geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Size en kaliteli hizmeti saglamak ,her türlü soru ve isteğinize cevap vermek için çalışıyoruz.

   Konu ile ilgili, Windows yukleme islemi yasal olmadigindan biz destek veremiyoruz.Disaridan yapilan bu tarz yazilimsal islemler telefonunuzu garanti kapsami disinda birakmaktadir.
   ayni zamanda :
   ICS 4.0 guncellemesi 2012 yilinin ilk ceyreginde asagidaki urunler icin FOTA uzerinden gelecektir.
   Sensation, Sensation XE, Sensation XL ve EVO 3D.
   Guncelleme ile ilgili gelismeleri HTC Turkiye Facebook sayfamizdan takip edebilirsiniz.”

 26. Ayşegül Yanıtla

  Merhabalar…

  Ben bu üründen almayı düşünüyorum. Ürünün eksi yönleri nelerdir? Paylaşırsanız çok sevinirim…

  Kolay gelsin..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ayşegül,
   Cihazın artı ve eksi yönlerine ürün anlatımında yer verilmiştir. Bu ürünle ilgili sormak istediğiniz özel bir soru varsa cevaplayabilirim.

 27. BURCU ÖZDEMİR Yanıtla

  merhabalar…
  ben htc sense aldım 9 gün falan oldu alalı
  üründe modem özelliği olarak dışardayken kullanacağım nete girmemi sağlayacak aktif etmem gereken menü hangisidir…
  avea hattımdan msj gelince anladım ki hattan yemiş hep nete girme işlemini…
  YARDIMINIZI BEKLİYORUM…
  SAYGILAR…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba BURCU ÖZDEMİR,
   Ayarlar-Kablosuz kısmına gelip wi-fi bağlantısını açmalısınız.

 28. BURCU ÖZDEMİR Yanıtla

  merhaba….
  ayarlar – kablosuz – wifi açılınca nete girmiyor…
  rica etsem daha detaylı bilgilendirme yaparmısınız…
  bunu öğrenemezsem ürünü iade edicem çünkü…
  evin modemini tanıtıyorum fakat dışardayken ASLA açmıyor…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Burcu Özdemir,

   Ekranın önünde bulunan 4lü tuş takımından ikincisine tıklayın(çizgi şeklinde olan)-Ayarlar-Kablosuz özelliği ve ağlar-Kablosuz- bu kısımda yer alan kutucuğa tıklayarak wifi aktif edilir. Daha sonra hemen altında bulunan Wi-Fi ayarlarına tıklayın. Açılan menüde wi-fi ağları kısmının altında bağlanılabilecek kablosuz ağların listelendiğini göreceksiniz. Şifreli olanların yanında sinyal işareti ve kilit şeklini göreceksiniz. Bağlanmak istediğiniz ağı seçip şifresini biliyorsanız gireceksiniz. Eğer dışarıda denk geldiğiniz wi-fi ağının şifresini bilmiyorsanız bağlanamazsınız. Burada şunu karıştırmayın. wi-fi aktif olduğu zaman hemen internete çıkacaksınız diye birşey yok. Öncelikle bir kablosuz yayın yapan ağa bağlanmanız gerekiyor. Mesela AVM’lerde Havaalanlarında vb. yerlerde açık(şifresiz) ağlar bulunmaktadır. Buralara bahsettiğim kısma girerek seçim yapıp bağlanırsınız. Eğer bulunduğunuz noktada kablosuz yayın yoksa zaten bağlantı kuramazsını. Bu durumda hattınıza ait 3G devreye girecektir. Ya kontorünüz gidecektir yada GSM operatörünüze ait satın aldığınız aylık internet paketinden gidecektir. Sanırım detaylı şekilde anlatabildim.

 29. BURCU ÖZDEMİR Yanıtla

  TEŞEKKÜR EDERİM
  BU ANLATIM SONUCUNDA BU TELEFON MODEM OLARAK KULLANILMIYORU ANLAMIŞ OLDUM
  YANİ BEN EVİMDEKİ MODEMİ ŞEHİRİÇİNDE GEZERKEN CEP TELEFONUMDAN KULLANAMAYACAĞIM…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba BURCU ÖZDEMİR,
   Telefonunuz modem olarak kullanılabilmektedir. HotSpot Shield özelliğini açarak telefonunuzu kablosuz modem olarak ayarlayabilirsiniz. Ve ortamda telefonun kapmsama alanındaki cihazlar kablosuz olarak telefonunuz üzerinden internete çıkabilirler. Tabi bu durumda telefonunuz 3G hattı kullanılmaktadır. Sizin istediğiniz evinizin dışındayken telefonunuzdan 3G olmadan internete bağlanmak. Yani herhangi bir ücretlendirme olmadan dışarıda da internet özelliğini kullanmak istiyorsunuz. Bunun için bir önceki yorumum da belirtmiş olduğum gibi dışarıdayken telefonunuzun kapsama alanında mutlaka kullanılabilir şifresiz veya şifresini bildiğiniz bir kablosuz erişim noktası olmalı. Bunun dışında evinizin dışındayken internet istiyorsanız 3G niz açık olmalı ve GSM operatörünüzden internet paketi satın almalısınız. Yada internete girişleriniz yüksek fiyatlarla faturanız yansır. Size tavsiyem telefonunuzla internte girme, kablosuz bağlantı kurma gibi sorularınız hakkında sağlıklı cevapları almak için en yakın bir GSM bayiine gidiniz.

 30. BURCU ÖZDEMİR Yanıtla

  tekrar merhaba
  telefonu modem olarak kullanabilmek için 3g li hattımı taktım fakat bilgisayarımın işletim sisteminden olsa gerek bağlantı gerçekleşmiyor…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Burcu Özdemir,
   Telefonunuz ve bilgisayarınız ile bir bilgisayar teknik servisine gitmeniz uygun olacaktır.

 31. Furkan Yanıtla

  Merhabalar, Bu arada çalışmalarınızı inceledim çok güzel detaylı anlattınız teşekkür ederiz 🙂

  Ben HTC Wildfire S’yi kullanıyorum. Yaklaşık 4-5 aydır. Bir kaç soru soracaktım.

  1-Telefonuma film koydum, filmi izleyince şarj neden ısınıyor ve şarja bir şey olabilir mi ?

  2-Ben hatı Turkcell kullanıyorum. Ben Facebook paketi aldım. Wap ayarları yaptım, diğer uygulamalar hepsi kapalı mı tam olarak emin değilim ama Wap’ı seçtim. Facebook’a girdiğimde bağlanılamıyor falan diyor sonra ben İnternet’e bağlan yaptım. Facebook’a girebildim fakat 1 gün sonra ücretlendiriliyor yani diğer uygulamalardan dolayı mı yoksa açık olduğu için mi ben bir şey anlamadım anlatabildim mi ?

  İyi günler dilerim..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Furkan,
   Öncelikle ilginiz ve beğeniniz için teşekkür ederim. Sorularınızı sırası ile cevaplayayım.

   1- Cihazın ısınma durumu gayet normal. Netice itibarı ile içerisinde bir CPU ve RAM mevcut. Cihazı bir bilgisayar gibi düşünürsek içerisindede fan yok malum. Metal soğutucular kullanılmakta. Doğal olarak uzun süreli yüksek cpu kullanımı gerektiren uygulamalarda cihaz belirli bir ısı seviyesine ulaşacaktır. Hatta pilinizde daha hızlı tükenir film izlerken.

   2- Bu durumla ilgili Turkcell ile görüşmelisiniz.

 32. Furkan Yanıtla

  Çok teşekkür ederim çok hızlı bi cevap oldu 🙂 Yalnız HTC Wildfire S’da işlemcisi 800 MHz falan olsaydı yeterdi ama yine de işime yarıyor :))

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Furkan,
   Maalesef firmaların kendi içerisinde ufa farklarla modelleri ayırıp ticaret hacmini genişletmelerinin kurbanıyız. Dediğin gibi 800MHZ bir CPU olsaydı daha iyi olabilirdi. Fakat bu işlemci hızını destekleyen bir RAM kullanımıda olmalı. Yoksa herhangi bir hız artışı göremezsiniz. Şu şekilde düşünün CPU=Barajdaki Su , RAM=Su Kanalı yani işlemcinizin hızını size ses, görüntü vs. şekilde akataracak yetkinlikte bir RAM olmalı.. Netice itibarı ile ufak ufak eklemeleri düşünürsek ortaya modeller ve firmanın kendi içinde bir pazarı ortaya çıkmış oluyor:)

 33. Furkan Yanıtla

  Evet 🙂 Ya abi bir soruyu soracaktım. Benim şimdi 2 gb hafıza kartım var 16 gb alırsam yavaşlanma falan olur mu ? Hani hızlı okur mu HTC Wildfire S ? 🙂

 34. umut Yanıtla

  galaxy ace ile htc wildfire s arasında kaldım acaba hangisini alsam yardımcı olur musunuz

 35. omerarslan Yanıtla

  Merhaba. Yeni bir telefon alıcam kendime ancak kararsızlıklar içersindeyim. Seçeneklerimde blackberry torch, nokia N8, nokia 701, Xperia U, Speria RAY ve HTC wildfire S. Sizce hangisini tercih etmeliyim. İnterneti,uygulamaları, mesaj ve aramaları yani kısaca herşeyini kullanıyorum telefonun ve sarj konusundada 1-1,5 gün gitmesi yeterli. Tek sorun telefon donma yapmasın bu. Birçok telefoncuya sordum herbiri farklı bişey diyo ve gördüğüm kadarıyla burda herşeye çok ayrıntılı cevaplar veriyorsunuz, ilgileniyorsunuz. sizin tavsiyeniz nedir?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba omerarslan,
   Öncelikle burada belirttiğiniz telefonların bazılarının işletim sistemleri birbirlerinden farklı. Öncelikle siz işletim sisteminize karar verin. Bana soracak olursanız Android işletim sistemine sahip bir cihaz öneririrm. Eğer sadece buradaki modelleri baz alacak olursak Sony Xperia U cihazını şahsen test etmiş biri olarak rahatlıkla önerebilirim. Şayet buradaki liste dışında da kalan bir çok güzel model telefon var. Ayrıca cihaz için ayırdığınız bütçeye göre de seçenekler değişebilir. Örneğin HTC One X veya Samsung GS3 de şiddetle tavsiye edebilirim. Kesinlikle iki cihazda muhteşem ötesi.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba fadime,
   Bunun için iki yöntem var ama Wildfire S’te işe yarar mı bilemiyorum. Açma/Kapama tuşuna bastıktan sonra aynı anda ses açma/kapama tuşuna basmak. İkinci yöntem Açma/Kapama tuşuna bastıktan sonra “Ana Sayfa” tuşuna basmak. Eğer bunlar işe yaramazsa şu linke göz atınız.

 36. gamze Yanıtla

  Telefonumu ilk aldıgimda boyle degildi. Birseyler indirmeye calistigimda hep bellek alani yok diyip indirmiyor. Bellek alini icin 8 gb hafiza karti aldim fakat yinede hicbisey indirmiyor. Halbuki daha telefon bombos. Bu benim icin fazlasiyla buyuk bir problem yardimci olursaniz cok sevinirim..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba gamze,
   Muhtemelen kayıt alanı olarak telefonu belirliyorsun. Uygulamaların indrme yeri ve kamera ile çekilen resim/videoların kayıt yeri olarak SD kartı belirlersen sorun kalmaz diye düşünüyorum

 37. adem Yanıtla

  HTC Wildfire S cep telefonunu yurtdısından getirtmek istesem türkiye de açtırma paarası olarak ne kadaristiyorlar bilgilendirebilirseniz memnun olurum..

 38. gamze Yanıtla

  Bisey sorucam ben 8 gb hazıfa kartı aldım ama biseyler indirince bellek dolu diyor halbuki daha bomboş ve hafıza kartını taşı diyorum o zamanda tel kapanıyor ne yapabilirim acaba acaba hafıza kartını kaldıramıyor mu ? Lütfen hızlı cevap verin

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gamze,
   Bu durumun maalesef kullanmış olduğunuz cihazla ilgili yaşanan genel bir sorun. Cihaz yazılımı root yaparak çözebilirsiniz ama bu konular biraz riskli açıkçası. 8GB lık kartınızın tamamını görmediği için bellek doldu hatası alıyorsunu. Google’da yaşadığınız sorunla ilgili bir arama yaparsanız eğer bu telefonu kullanan tüm kullanıcılar maalesef aynı sorundan muzdarip. Çözüm önerileri de açıkçası işe yarar mı yaramaz mı bilinmez ama telefonun sağlıklı çalışma durumunu kesinlikle etkileyecek yöndedir. Tercih sizin…

 39. burhan Yanıtla

  Merhaba bende bu tlf var fakat alt tarafta geri arama tusu felam var dokonmatik tuşlar dir fakat ışıkları yanmiyor tuşların bu dokunmatik tuşların ışıklari nasıl yanar acaba

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba burhan,
   Gün ışığına bağlı olarak bazı cihazlar bu tuşlar otomatik yanmaktadır Eğer size gün boyu sorunlu bir durum varsa bu düğmelere ait ledler arızalı yada bu fonksyion bozulmuş olabilir demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir