Huawei’den Dünya Mobil Kongresi’nde Teknoloji Bombaları

HUAWEI Ascend G6_orta segmentte 4G keyfi

Huawei yeni teknolojileriyle MWC 2014’de hayallerin sınırını zorluyor

Huawei’den MWC 2014 Bombaları: Şarjı 5 Gün Dayanan Tablet, 7 Saat Konuşturan Akıllı Saat

Huawei, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi 2014’te (MWC 2014) yeni teknolojilerini sergiliyor. Sergilenen ürünler arasında tüm yaşamınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olan TalkBand B1 akıllı saat, tek şarjda 5 gün boyunca kesintisiz çalışabilen MediaPad X1 tablet ve dünyanın en hızlı mobil modemi Huawei E5786 yer alıyor.

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri çözüm üreticisi Huawei, Barselona’da 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi (GSMA Mobile World Congress – MWC) kapsamında 4G LTE özelliğine sahip yeni ürünlerini tanıttı. Huawei’nin yeni ürünleri arasında dünyanın en ince 7 inçlik ‘phablet’i olan Huawei MediaPad X1, hayatın ritmini kolunuza taşıyan Huawei TalkBand B1 akıllı saat, 8 inçlik eğlence merkezi Huawei MediaPad M1 tablet, 4G LTE bağlantısına sahip Huawei Ascend G6 akıllı telefon ve dünyanın ilk LTE Cat6 Mobil WiFi destekli modemi Huawei E5786 yer alıyor.

Huawei Tüketici Ürünleri Grubu CEO’su Richard Yu, önümüzdeki 3 yıl içinde LTE’nin büyük bir hızla yaygınlaşacağına dikkat çekerek bu durumun yeni ve üstün nitelikli cihazlara olan ihtiyacı artıracağını söyledi. Yu, Huawei’nin yeni nesil 4G LTE destekli ürünlerinin ve LTE konusundaki tecrübesinin önümüzdeki dönemde tüketicilerin LTE’nin getireceği faydalardan çok daha verimli bir şekilde yararlanmasını sağlayacağının altını çizdi.

HUAWEI MediaPad M1_

Pili Tek Şarjla 5 Günden Fazla Dayanan “Phablet”

Akıllı telefon ve tabletlerin en iyi yönlerini bir araya getiren Huawei MediaPad X1, 239 gram ağırlığı ve 7.18 milimetre inceliğiyle kendi sınıfında, dünyanın en ince cihazı olarak dikkat çekiyor. Ön yüzün yüzde 80’ini kaplayan ve tek elle kolayca kullanılabilen 7 inçlik 1200×1920 LTPS teknolojisine sahip dokunmatik ekran, harika bir görüntü sunuyor. Huawei MediaPad X1’in 5.000 mili amperlik bataryası, 21 gün bekleme ve 5 günden fazla kesintisiz kullanım sunuyor.

Huawei Akıllı Saatle Kontrolü Ele Alın

Huawei’nin yeni giyilebilir teknoloji ürünü Huawei TalkBand B1, kablosuz telefon görüşmeleri yapabilmenize ve günlük aktivitelerinizi kontrol edebilmenize izin veriyor. TalkBand B1’in kayışı üzerinde yer alan Bluetooth™ 4.1 destekli kulaklık, 7 saate kadar konuşma imkanı sunuyor. NFC teknolojisi yardımıyla TalkBand T1 tek dokunuşta Android 2.3 ve iOS 5.0 üzeri tüm mobil aygıtlarla eşleştirilebiliyor. Atılan adım sayısı, alınan mesafe, harcanan kalori gibi günlük aktiviteler ve uyarılar 1.4 inçlik esnek OLED ekran üzerinde görüntüleniyor. 90 mili amperlik bataryasıyla, yeniden şarj gerektiremeden 6 gün kullanılabiliyor.

HUAWEI MediaPad X1_

Eğlence tutkunlarına yaraşır, çift mikrofon ve çift hoparlörlü tablet

Huawei MediaPad M1, 8 inçlik 800 x 1280 çözünürlüğündeki IPS HD ekranıyla ideal bir eğlence platformu sunuyor. Huawei SWS teknolojisine, ön yüzde çift hoparlör ve çift mikrofona sahip olan MediaPad M1, net bir sese ve stereo algısına sahip. 1.6 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve 4800 mili amperlik güçlü bataryası sayesinde, Huawei MediaPad M1 tek şarjda 8 saat kesintisiz video oynatabiliyor.

Tasarım ve İncelik 4G LTE Teknolojisiyle Buluştu

Huawei’nin yeni akıllı telefonu Ascend G6, 4G LTE bağlantı özelliğini canlı renklerle ve 4.5 inçlik 245 PPI piksel yoğunluğuna sahip kristal netliğindeki qHD ekranla buluşturdu. 1.2 GHz’lik 4 çekirdekli işlemciye ve 2.000 miliamper bataryaya sahip olan Huawei Ascend G6, yüzde 30’a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcısına daha uzun pil ömrü sunuyor. Huawei Ascend G6’nın 150 Mbps hıza ulaşan 4G LTE bağlantı yeteneği sayesinde filmler dakikalar içinde indirilebilirken, çalışma dosyaları saniyeler içinde sunuculara yüklenebiliyor.

HUAWEI E5786_En hızlı modem

Dünyanın en hızlı modemi, HD Filmi 30 Saniyede indiriyor

10’a kadar cihazla aynı anda bağlantı kurabilen 4G LTE destekli Huawei E5786 mobil modem, 300 Mbps’ye ulaşan iletişim hızı sayesinde HD kalitesinde bir filmi 30 saniyede indirmenize olanak tanıyor. WiFi 802.11ac, 2×2 MIMO ve çok taşıyıcılı sistemlerin tamamını destekleyen ilk mobil WiFi modem olan Huawei E5786, benzersiz bir performansa ve bağlantı kararlılığına sahip.

Keyifli Bir Yaşamı Kucaklayan Teknolojiler

CES 2014 kapsamında evler için bağlantıya dayalı sıra dışı teknolojilerini sergileyen Huawei, MWC 2014’te ultra geniş bant ihtiyacının beraberinde getirdiği çok daha geniş bir alana yayılan ihtiyaçları karşılamaya yönelik çözümlerini paylaştı. Bunlar arasında çift uplink bağlantılı ev tipi ağ geçitleri, VDSL ve GE (Giga-Ethernet) ağları üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış sabit ağ cihazları ve VDSL + GE + LTE teknolojilerini aynı noktada bütünleştiren hibrit cihazlar yer alıyor.

Huawei, ayrıca kaliteli videolar için güçlü bir medya deşifre yongasıyla donattığı yeni nesil OTT kutusu Huawei M220’nin tanıtımını da gerçekleştirdi. Çok odalı ve çok cihazlı kurulumların ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Huawei M220, operatörler için gelişmiş dijital içerik sahipliği korumasına da sahip.

Huawei MWC 2014’te ayrıca TD-LTE çok taşıyıcılı sisteme sahip, dünyanın 220 Mbps hıza çıkabilen dünyanın ilk 4G LTE akıllı telefonunun da tanıtımını gerçekleştiriyor.

Son olarak, Huawei standında H.264’ün devamı olan H.265 High Efficient Video Coding (HEVC) video formatı da sergileniyor. Tüketicilerin her yerde video izleme konusundaki güncel taleplerini karşılamayı hedefleyen H.265, mobil video, akışkan video transferi ve görüntü işleme gibi konularda önemli gelişmeler içeriyor. Böylece 1-2 Mbps bant genişliğiyle 720P (1280 x 720) görüntü aktarımından standart görüntü akışına kadar tüm ihtiyaçlara yönelik ideal bir çözüm sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir