IFA 2010: Verbatim’in ilgi çekici yeni depolama tasarımları

Verbatim, en son depolama yeniliklerini Bu yıl 3- 8 Eylül tarihlerinde Berlin’de yapılacak IFA fuarında salon 118’deki  12 nolu standda  sergileyecek.

  • 100GB üç katmanlı Blu-ray medyaya ilk bakış,
  • Mac kullanıcıları için USB 3,0 SuperSpeed taşınabilir sabit diskler
  • Yeni MediaShare, tüketiciler için merkezi home network sabit disk depolama
  • Clip-it USB Sürücü, red dot ödüllü USB Sürücü
  • Netbook bilgisayarlar için Gigabyte yükseltme

Mac kullanıcıları için gösterişli USB 3.0 Super Speed Taşınabilir Sabit Diskler

Verbatim ilk defa Store ‘n’ Go Mac Taşınabilir Sabit Disklerin yeni serisini sergileyecek. Sürücüler özellikle Mac kullanıcıları için iki çeşit oluşturuldu: Biri USB 3,0 SuperSpeed arayüzü ve diğeri FW800 / USB 3.0 SuperSpeed combo birim. USB 3.0 SuperSpeed USB veri yolu hızları baz alındığında USB 2.0’dan on kata daha hızlı veri transfer hızı sağlar. Her İki ürün de Mac işletim sistemi için HFS+ formatında ve kapasiteleri 500GB  (piyasada mevcut) ile 1TB (2010 Aralık’ta piyasada olacak) için. Şık, minimalist tasarım MacBook ile güzel bir uyum sağlayan siyah ve beyaz renklerde sunulmaktadır.

MediaShare ile merkezi home network depolama

Günümüzde bir çok evde birden fazla bilgisayar olması merkezi ev depolama sistemleri için bir ihtiyaç oluşturuyor. Yeni Verbatim MediaShare Home Network Server müzik, video ve fotoğraflar da dahil olmak üzere internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefondan bu dosyalara uzaktan erişim imkanıyla kullanıcılara dosya paylaşımında kolaylık sağlar,. Ayrıca, otomatik yedekleme sayesinde dosyaları korur ve Sony Playstation® 3, Microsoft Xbox 360 veya diğer DNLA uyumlu cihazlar dahil olmak üzere çeşitli dijital cihazlar ile uyumludur.

 

Clip-it USB Sürücü’ye Red Dot ‘Best of the Best’ ödülü

Ödüllü Verbatim Clip-it USB Sürücü bir ataş gibi kullanılabilen ilk USB Sürücü özelliğini taşıyor. Arman Emami tarafından tasarlanan Clip-it,  Red Dot ‘Best of the Best’ 2010 ödülüne layık görüldü. Canlı renklerden oluşan çeşitleri ve bir ataşın basit işlevleri ile flaş depolamayı birleştiren Verbatim’in Clip-it USB sürücüsü profesyonel ve kişisel kullanıcılar için mükemmel pratik çözümler sunuyor.

Netbook Depolama Yükseltme

Netbook bilgisayarlar doğal olarak küçük ve hafif olması gerekir bu nedenle çoğu sınırlı SSD depolama kapasitesine sahiptir. Verbatim’in yeni Netbook Depolama USB Sürüsü Ile, kullanıcılar netbookun ayak izi boyutunu artırmadan kolayca 8, 16 veya 32GB depolama alanı ekleyebilir. USB portun içindeki  USB Sürücü prizler çok küçük bir boyutta olduğu için netbook içinde yarı kalıcı olarak bırakılabilir.

Profesyoneller için USB Sürücü Yenilikler

Bir kısım kullanıcıların gereksinimleri karşılamaya destek olacak çeşitli yeni Verbatim USB sürücüler ilk kez gösterilecek. İlk benimseyenler için USB 3.0 SuperSpeed USB Sürücü, USB 2.0’a oranla çok daha üstün hızlar sunan USB 3.0 teknolojisi kullanılan ilk USB sürücülerden biridir. Sürücü standart USB 2.0 portu ile geriye doğru uyumlu olduğu için kullanıcılar her ikisiyle de dünyanın en iyisine sahip olurlar.

Profesyoneller için (doktorlar, mühendisler, vergi danışmanları, mimarlar vd.) bilgi güvenliği son derece önemlidir. Verbatim yeni Secure ‘n’ Go Small Business Security Pack ile son nokta koruma ve veri şifreleme çözümünü birleştirerek tam bir kullanım kolaylığı sağlar. 256bit AES donanım şifreli USB sürücü,üzerine kaydedilen tüm verilerin güvenliğini %100 garanti altına alır Tümleşik son nokta koruma yazılımı sayesinde yalnızca onaylı kullanıcı bilgisayara yükleme yapabilir ve, bilgisayardaki verilere şifreli USB sürücüler ile erişim sağlayabilir. Hızlı kurulumu ve kolay kullanımıyla tam zamanlı IT yöneticisi olmayan ama verileri için sağlam bir güvenlik çözümü gerektiren kuruluşlar için idealdir.

Ayrıca sert metalik kutusu ile 30 MB/sn okuma hızlı ve 30 MB/sn yazma (200x) performansa sahip Verbatim’in yeni Executive USB Drive 2,0’ı sergilenecek. Kapasite aralığı  8GB ile 64GB olan Executive USB Sürücü en iyi kaliteyi ve performansı arayanlar için çok özel ve üst düzey bir cihazdır.

100GB Blu-ray

Verbatim standına uğrayan ziyaretçiler Verbatim’in yeni 100GB Blu-ray medyasını ilk kez görme şansına sahip olacaklar. Günümüzdeki Blu-ray disklerin tek katmanlıları 25GB, çift katmanlıları ise 50GB depolama kapasiteli olarak geliyor, 100GB diske ekstra kapasite sağlayan üçüncü bir depolama katmanı ekleniyor ve Verbatim bunları gelecek yıl satışa sunmayı planlıyor.

Hızlı ve kişiselleştirilmiş Blu-ray kayıt 

Ayrıca, 6x yazma hızı ve etiketlenebilir veya kişiselleştirilebilir geniş yazdırılabilir yüzeyiyle  25GB depolama kapasitesi sunan Verbatim’in yeni Blu-ray BD-R diski de tanıtılacak. Kanıtlanmış MABL teknolojisi ile mükemmel kayıt kalitesi ve uzun dönem güvenilirlik garantisi sağlar. Yüksek çözünürlüklü filmlerin kaydı, yedekleme ve büyük miktarlardaki verinin on yıldan fazla arşivlenmesi için. Uygundur. 15 dakikadan az kayıt süresiyle iç halkaya kadar yazdırılabilir yüzeyi sayesinde tamamen mürekkep püskürtmeli baskı (22 – 117mm) 10’lu cd pakette ve yazdırılamayanlar ise 5’li cd pakettedir.

Verbatim’in depolama pazarındaki yükselişi ve umut verici görünümü

Verbatim EUMEA Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Rüdiger Theobald: “Depolama teknolojisindeki yetkinliğimiz ile yakın zamanda Avrupa depolama pazarında üçüncü firma olduk. Bu yılki hedefimiz tüketiciye verilerini kolay ve güvenli bir şekilde yedekleme, arşivleme ve depolama konusunda  akıllı ve yenilikçi çözümler sunmaya devam ederek bu başarının istikrarını sağlamaktır. Bu yılki IFA fuarında 100GB’lık Blu-ray medyayı, MediaShare Home Network Server’ı, ödüllü Clip-it USB Sürücü’yü ve önümüzdeki aylarda piyasaya gelecek olan daha birçok yeni ve heyecan verici ürünlerimizi tanıtacağız.”diyor.

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/MediaShare1.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/MediaShare6.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/47491-150 MediaShare 2TB_Flat.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/47490-Global 3D.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/43713_Flat_300dpi.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/43715_3D_300dpi.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/43715_Flat_300dpi.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Clip-it_4GB_Black.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Clip-it_4GB_Black_single.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/USB3_32GB_Blue.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Mac_HDD_Black.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Mac_HDD_White.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Security_USB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/USB_Black.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Blu-Ray.jpg

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir