INCA AMX CA81R ADSL Modem kurulumu resimli anlatım

inca

Resimlerin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

INCA AMX CA81R ADSL modem kurulumu aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Modemimizi kurmadan önce modeme ait kablo bağlantılarımızı (ethernet, splitteri adaptör, telefon hattı) yerine getirmeliyiz. Bu aşamayı tamamladıktan sonra modemimizi webarayüzü kullanarak kurmaya başlayabiliriz. Bu modem ait USB ve ETHERNET olmak üzere 2 adet giriş mevcuttur. Aşağıda anlatılan kurulum ethernet bağlantısı ile webarayüz kullanılarak yapılan kurulumdur. USB den Kurulumda bize gerekli olan sadece modeme ait sürücülerdir.

Usb tercih edilirse sadece bu driverın kurulması yeterli olacaktır. Daha sonraki adımlar ethernet ile kurulumun aynısı olacaktır. Ayrıca aşağıdaki anlatımda kurulumun yanı sıra modemde PORT AÇMA (NAT) uygulamasıda gösterilmiştir. Port açma ne işe yarıyor derseniz o da kısaca şu anlama geliyor. Çeşitli download programları ve remote araçlarının (limewire, azureus, emule, radmin, RDC) sağlıklı çalışabilmeleri için modemde gerekli portların açık olması gerekmektedir. NAT bu problemi ortadan kaldırıp IP adres çözümlemelerinde bize yardımcı olur.

1-2) Kullandığımız tarayıcının (firefox, internet explorer, opera vb.) adres satırına 10.0.0.2 adresini yazıp giriş tuşuna bastıktan sonra karşımıza User Name ve Password ekranı gelecektir. Username: admin Password: epicrouter yazıp girişe tıkladıktan sonra modemin arayüzüne erişmiş bulunmaktayız.

inca

inca

3-4-5-6) Bu kısımlarda ise modeme ait bağlantı bilgileri, adsl istatistikleri, yerel ağ hakkında bilgi, bağlantı protokolü hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

inca

inca

inca

inca

7-Bizim önemli olan kısım bu kısımdır. Burada VPI-VCI ayarlarının sırası ile 8-35 değerlerini alması gerekmektedir. ENCAPSULATION kısmında da PPPoLLC seçili olmalıdır.

inca

8-9) Burada ise adsl kullanıcı adımız ve parolamızı girmemizi gerektiren kısımlar bulunmaktadır. Servis sağlayıcımızın niteliğine göre bu kısım doldurulur. Örnek vermek gerekirse.

inca

inca

TTNET:

örnek@ttnet

SMILE:

örnek@smileadsl.com

SUPERONLINE:

örnek@superonline.com

şeklinde olmalıdır.

Bu kısımları doldurduktan sonra alt tarafta yer alan Automatic Reconnect i seçiyoruz. Daha sonra altta yer alan submit butonuna tıklıyoruz. Diğer adım olan Save Configuration a tıkladıktan sonra modem kurulumumuz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

10) Bütün ayarları doğru yaptığımızdan emin olduktan sonra Reboot without saving e tıklamamız yeterlidir.

inca

Kurulum bu aşamada tamamlanmış olup aşağıda modemizie ait PORT AÇMA konusunda bilgiler verilecektir.

11- Sol menude yer alan NAT linkine tıkladıktan sonra sağ tarafta gelen pencerede öncelikle NAT Session Name Configuration kısmına bir değer girmemiz gerekmektedir. Resimde örnek oalrak Remote Administrator (radmin) uygulaması gösterilmiştir. siz hangi program için istiyorsanız isim verebilirsiniz. (emule, azureus, limewire vb.)

inca

12-13)Bu kısımda ise modemden aldığımız ip numarasını resimde gördüğümüz şekilde yazıp radmin sesionumuzu oluşturuyoruz.

inca

inca

14-15-16) Bu kısımda ise kullandığımız program hangi portta hangi giriş-çıkışa (TCP/UDP) ihtiyaç duyuyorsa onları gerekli bölmelere yazdıktan sonra Add Single Port a tıklıyoruz. 16ncı resimde gördüğünüz şekilde radmin için gerekli olan port 10.0.0.11 numaralı iç IP ye açılmış bulunmaktadır.

inca

inca

inca

Bu anlatım kaynak gösterilmek şartı ile her türlü amaç için kullanılabilir.

56 yorum

 1. serdar Yanıtla

  hocam sizin siede verilen 10,0,0,2 fln varya onu yazdım ben explorera geçersiz sayfa diyor bide kurulumu yaparken gelem mesaj şu lütfen network ayarlarınızı kontrol edin , gerekirse router ayarlarınızı varsayılan ayarlara çevirin.
  diyor ve bu ayarları nasıl yapıcam ben sizede zahmet verdim bi ton ama yapmam gerekiyor

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Arada virgül değil nokta olacak. Eğer varsayılan ağ geçidi karşısı boş görünüyorsa modem bilgisayardan ip numarası almamıştır.Ayrıca bahsettiğiniz modemi kablo vasıtası ile kuruyorsanız ethernet girişi kapalıdır yada modem arızalıdır.

 3. serdar Yanıtla

  hocam ben yüklemede problem yaşıyorum zaten modemi bi yükleyebilsem sorun olmayacak ama yükleyeceğim sıra yukarda sölediğim hata mesajı geliyor siz driverinin linkini verirseniz bide ordan deneyeyim ama olmuyor yani bu arada ethernet kablosu yanıyor va alt sağ köşede sınırlı bağlantı veya bağlantı yok diyor

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Sınırlı bağlantı var diyorsa modemi resetlemeniz gerekiyor olabilir. Öncelile arka tarafında bir reset tuşu vardır. Bir kalem vasıtası ile buraya tıklayınız ve modemi bu esnada açıp kapatınız. Bu işlemi yaptıktan sonra modemin içerisindeki ayarlar sıfırlanacaktır. Daha sonra kablo bağlantısını tekrar yapınız. Sağ tarafta bilgisayar modemden ip almaya çalışacaktır. Eğer resetleme işleminden sonra hala sınırlı ip diyorsa bir sıkıntı var demektir. Yerel ağ ayarlarından manuel ip tanımlaması yapılmış mı kontrol ediniz.

 5. ahm3t YazarYanıtla

  Bu durumda modeminizde bir sorun var demektir…

  Serdar bey en yakın teknik servise başvurunuz. Anladığım kadarıyla kullandığınız modemde bir problem var.

 6. ahm3t YazarYanıtla

  Rica ederim. Her türlü donanım problemleri için yorum yapınız, tavsiye ediniz. İlgi ve alaka bizim motivasyonumuzu artırıyor ve yorulmadan, sıkılmadan tüm sorulara en kısa sürede cevap yazıyoruz.

 7. serdar Yanıtla

  tekrar merhabalar yine başınızı ağrıtacam sizin ama sizin gibi destek veren başka bir site bulamadığım için tüm destek konularını sizinle paylaşmak isiyorum bizim şöyle bir sorunumuz var internette çoğu sayfaya giremiyorum ama msn açabiliyorum mesela yada bi dosya indirecek oluyorum onu indirebiliyorum 121i arıyorum 5 gündür ama sürekli meşgul oluyor oparatörler nasıl iştir anlamadım ben dünyanın parasını ödüyorum ama adam gibi internete bağlanamıyorum bulunduğumuz apartman 3 katlı ve telefon bağlantıları hala dışarda bunun içeri alınması gerekiğini söledi adslyi bağlamaya gelenler aradık biz sonra müşteri hizmetlerini onu siz alacaksınız içweriye diyor değişik bir durum ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim yopksa toptan kapattıracam bu interneti bide ben ankara aydınlıkevler semtindeyim dışkapıda orda tamirat var ondandır bağlanamama sorunu diyorlar

 8. ahm3t Yanıtla

  Merhaba Serdar Bey;
  İlginize teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Size de faydamız olduysa ne mutlu. Öncelikle Açamadığınız sayfalar nelerdir? Bağımlılıkarı olan bir sayfa mı? (activex denetimi, flash vb.). ikinci olarak alternatif bir tarayıcı kullanarak deneyiniz. (firefox, opera vb.). Üçüncü olarak bilgisayarınızı genel bir virüs ve trojan taramasından geçiriniz. Virüs ve torjanı farklı programlarla taratınız. Dördüncü olarak spybot programını bilgisayarınıza indirip kurunuz. Kurduktan sonra genel bir tarama yapıp hataları düzeltiniz. Msn açıp sayfa açamamanız browser-tarayıcı kaynaklı gözükmektedir. İnternet sorunlarınız için sayacaklarım bunlar.

  Telekom ile ilgili kısım hakkında bilgim şu: Telekom telefon hattının abone kapı girişine kadar çekmek zorundadır. Abone sadece bina içi hattan sorumludur. Bina dışındaki tüm kablolamadan telekom sorunludur. Bağlı bulunduğunuz bölge yetkililerinden ısrarla bu durumu düzeltmeleriniz isteyiniz. Bağlantı problemlerine neden olacak kablolar içerisinde ek bulunan, uçları açık olan ve gereğinden fazla uzun olan kablolardır(uzun kablo kırılma ve kopma riski yüksektir). Bina içerisinde ise kablolamaya özen gösteriniz ve modem-telefon arasındaki ayrımı mutlaka splitter cihazı ile sağlayınız. Adsl hattı üzeride paralel telefonlar kullanmayınız. Kullanacaksanız eğer splitter cihazına telefon hat çoklayıcı prizi yerleştiriniz.

  Şimdilik sorularınıza cevalarım bunlar olacaktır. İlgi alakanızı devam ettiriniz. Çevrenizdekilere lütfen ısrarla bizi öneriniz.

 9. serdar Yanıtla

  gerçekten teşekkür ederim sizlere böyle bir destek sitesi yok emin olun herkese öneriyorum saygı ve sevgilerimle ii çalışmalar ben sonucu sizlere haberdar edeceğim

 10. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar Bey;

  Bizler elimizden geldiğince gelen sorulara doğru ve hızlı bir şekilde çözüm getirmeye çalışmaktayız. Amacımız bilgilerimizi paylaşmak. Önerdiğiniz kişiler için teşekkür ederiz. İlgi arttıkça büyümeye ve sorun çözümüne hız vermeye devam edeceğiz.

 11. serdar Yanıtla

  tekrar bilgileri aktarırım size demiştim tümm türk telekom numaralarını aradım telekoma gittim ama sorun çözülmedi hocam bazı sitelere giremiyorum bazılarına ilk başta girmiyor sonra yenile diyorum ve öle girebiliyorum en son çare sizsiniz napmalıyım şu an

 12. ahm3t YazarYanıtla

  Aşağıdaki linkten alternatif tarayıcı olan firefoxu indirip bilgisayarınıza kurunuz. Sorun çözülmez ise Güvenlik Problemi yaşıyor olabilirsiniz.

  Firefox İndir

 13. serdar Yanıtla

  tmm şu anda hallettim sayılır şu anda modemin kurulumunu wirelessla bağlantı yaptığım bilgisayarada kurdum athernetle bağlanan pcde de kurulu bu bir sorun yaratırmı yaratmazsa yararı olurmu kaldırayımmı tekrar

 14. serdar Yanıtla

  selamlar benim bir sorum olacaktı bilgisayara format attığımız zaman pc yeni bir ip mi kazanıyor mesela ben şimdi bi ziyaretci defterine yazı yazdım benim ip numaram belli orda sonra bilgisayarı açıp kapattım yine aynı siteye mesaj attım aynı iplemi atmış oluyorum yani bilgisayarda hiçbirzaman değişmeyecek bir ip adresimi var yoksa pcye format atınca yeni bir ip adresinemi kavuşuyorum merak ettiğim bir konu cevabını sizde bulacağıma eminim bide bazı programlar var mesela (HİDE İP) bunları kullanmak bir avantaj sağlarmı bana inşallah demek istediğimi anlamışınızdır cevabınızı bekliyorum saygılarla

 15. serdar Yanıtla

  daha kısa olarak şimdi bilgisayara format atsam internet sitelerine kaydolan mesela ziyaretci defterleri vs o ip lerin benle alakası kalırmı

 16. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba ;

  Öncelikle Türk Telekom tarafından sağlanan statik (sabit) IP kullanıyorsanız internete her bağlandığınızda görünen numara sabit olacaktır, değişmeyecektir. Bunun dışında kalan durumlarda dinanik ip kullanılır. Örneğin ethernet veya usb adsl modem kullanıyorsunuz. İnternete bağlandınz ve bilgisayarı kapadınız. Fakat ethernet modeminizin power tuşuna basıp kapatmadınız. Bu durumda bilgisayarı yeniden başlattığınız ve internete girdiğiniz zaman usb modem ile bağlantı kurduğunuzda ip numarası değişecektir fakat ethernet modem kapanmadığı için üzerindeki ip sabit kalacaktır. Eğer ethernet modemin açma-kapama tuşuna basarsanız ip yi yenileyecektir. IP değişikliği ile söyleyeceklerim bunlar. IP gizleme ile ilgili makaleleri google da arama yaparak görebilirsiniz. Sizin için ne faydası olur bilemem, ne amaçla internettesiniz onu bilmemiz lazım.

  Bu arada yorumlarınızı bir konu başlığı üzerinde değil ilgili konu başlığı altında yapınız.

 17. serdar Yanıtla

  yine teşekkür ederim size cidden bir numarasınız benim internette hangi amaçla bulunduğum değil amacımız bu arada sadece bi makalede görmüştüm sordum ve cevabımı aldım herzamanki gibi tşk ii çalışmalar

 18. ahm3t YazarYanıtla

  Rica ederim. Şevkimizi takipçilerimizin yorumlarından ve ilgisinden almaktayız. Site hakkında öneri, eleştirilerinizi lütfen bize iletiniz.

 19. serdar Yanıtla

  site hakkında önerim sadece reklam başka bişiy değil emin olun 1 numara bu site ne ben sizi tanırım ne siz beni ama karşılıksız olarak hizmet şu anki ülke koşullarında mükemmel bunu sadece siz yapabilirsinzi zaten:D benim bir sorum vardı kaça zamandır sizinde başınızı ağrıtıyorum bu bağlantı problemleri ile ilgili sizden isteğim en az 3 portlu bir modem alamak istiyorum kesintisiz bağlantı için bana marka ve model bildirirseniz çok sevinirim eğer sitede reklam olur diye söylenmiyorsa lütfen mail adresime yollayın en son çare modem alıcam şimdiden teşekkürler sonsuz teşekkürler size minnettarım

 20. ahm3t YazarYanıtla

  Tekrar merhaba;
  Size tavsiye edeceğim modemler US Robotics veya Airties ürünlerinden biri olacaktır. Her ikiside basit kurulumlara ve Türkçe arayüzlere sahip. Airties Türk Mühendislerinin geliştirdiği bir ürün olduğundan teknik desteği ve satış sonrası hizmetleri oldukça iyi durumda. Gerçi Robotics de aynı satış sonrası hizmeti vermekte. İki modemde de birebir değişim vardır. Herhangi bir arıza durumunda beklemeden değişimleri yapılmakta. Artık son tercih sizindir. Bütçenize göre iki üründen birini seçiniz.

 21. aykut Yanıtla

  Merhabalar,

  vista bir bilgisayar a piaktel Airmax modelle kablosuz baglantı yapmaya calıstım.
  kolay kurulum programının verdigi butun sifreleri vista kabul etmedikten sonra kendi yaptıgım şifrem ile kablosuz aga baglanabildim.

  Kablosuz ağı görüp baglanabildigim halde internete giremiyorum..

  bu yuzden data kablosu yardımı ile baflanmak zorundayım..

  kablosuz baglantı icin ne yapmalıyım?

 22. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ali Bey;
  İlginize teşekkür ederiz. Amacımız ücretsiz servis verebilmek, bilgiyi paylaşabilmek, insanları kazanabilmek. Bunları başarabiliyorsak ne mutlu bizlere.

 23. Gokhan Yanıtla

  Merhabalar Ahmet Bey,

  Belirtmis oldugunuz her seyi yapmis bulunmaktayim. Fakat internet baglantimi hala kurabilmis degilim. Nerde ne hatasi yapiyor olabilirim.

  Modemi resetleyip fabrika ayarlarina aliyorum.
  Ardindan Wan konfigurasyonu bolumunden belirtilen degisiklikleri yapiyorum.
  Fakat modemi resetledikten sonra Statik IP nin altina 0.0.0.0 degilde bir IP adresi geliyor. Onu da belirtildigi gibi 0.0.0.0 olarak degistiriyorum.
  Encapsulation- PPPoE LLc
  VPI/VCI- 8/35 Diger bilgilerin tamami resimlerdekiler ile ayni!!

  Ama hala baglanti kurulmus degil.

  (Ayrica Modemim Otomatik IP’de)

  Nerde hata yapiyor olabilirim.
  Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler,
  Kolay gelsin…

 24. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gökhan Bey;

  Modemi başka bir bilgisayarda test ediniz. Yine bağlantı problemi yaşıyorsanız en yakın teknik servis noktasına başvurunuz. Modem sağlıklı görünüyor olsa bile arızalı olup olmadığını anlamak zor olabilir.

 25. Gokhan Yanıtla

  Selamlar,

  Ayarlar konusunda degistirilmesi gereken baska bir noktalar olabilir mi?
  Ayrica saatin ordaki baglanti simgesinde durumu tikladigim zaman acilan pencerede
  Destek sekmesinde IP olarak 10.0.0.13 falan yaziyor bu normal bir sey mi?

  Tesekkurler,

  Gokhan

 26. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gökhan Bey;
  Modeminizin ayarları hakkında verebileceğim bilgiler bunlardır. Gördüğünüz ip numarasıda normal. Modem dhcp görevi görüp modeme bağlanılan bilgisayarlara otomatik olarak ip atar. Modemi bağlantısını ENCAPSULATION kısmnı PPOELLC değil de PPOA olacak şekilde tekrar yapılandırınız.

 27. salim Yanıtla

  İyi günler bende bu marka ve modele sahip bir kullanıcıyım dediğiniz gibi modem ayarlarımı yaptım fakat hala uzak masaüstü bağlantısı yapamıyorum (web üzerinden)
  ip numaramı girdiğimde modemin karşılama ekranına ulaşıyorum http://ttnetinverdiğiip/tsweb yazdığımda da olmuyor nasıl yapmalıyım fakat yerel ağda olabiliyor http://10.0.0.9/tsweb de uzak masa üstü bağlantısı kurabiliyorum modem ipsine dışarıdan gelen istekleri bu diğer bağlı olduğu bilgisayarlardan birini nasıl gönderebilir teşekkürler

 28. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Salim Bey;
  Modeminizi acil olarak uzaktan erişime kapayınız. Herhangi bir noktadan modeminize erişim mümkündür. Uzak masaüstü yapabilmek için port yönlendirmesi yapmanız gerekmektedir. 3389 numaralı portu kendi iç ip numaranıza yönlendirmelisiniz. Remote Desktop bağlantısı kurmayı aşağıdaki linkten detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

  Remote Desktop Connection Kurulumu

 29. mustafa Yanıtla

  merhabalar Ahmet Bey,
  benim bu modemle ilgili bütün ayarlarım tam…
  internete de bağlanabiliyorum fakat 2 ya da 3 dk sonra bağlantı kesiliyor…
  modem 2 yıldır sorunsuz çalışıyordu son 1 haftadır böyle olmaya başladı
  yardımcı olabilir misiniz?

 30. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mustafa;
  Sorun öncelikle ADSL ekipmanlarında olabilir, durumu kontrol ediniz. (Splitter arızası, telefon kablosuna ek yapılması, hat üzerine ek cihaz veya paralel telefon bağlanması, kabloda temassızlık, telekom kaynaklı geçici bir sorun, modemi farklı nokta da test ediniz, güncel virüs programı ile tarama yapınız, alternatif browser deneyiniz; firefox, opera gibi). Konu biraz geniş oldu ama sorunu tam anlamı ile çözebilmek için yazdıklarımı gözden geçirip sonucunda çözüme ulaşacağımız kanaatindeyim.

 31. Şenol Özgür Yanıtla

  merhaba ben kurulumu yaprum anca sadece usb bağlantısıyla bu modemi kullanabiliyorum. ethernet girişide war bu girişten diğer bilgisayarımı bağladığımda modeme bağlantı hiç yokmuş gibi oluyor. ama usb girişinde bir sorun yok normal bağlanabiliyorum. Ethernet bağlantı kablosunda bir sorun yok acaba bendeki modemin ethernet girişindemi bir sorun var çünkü diğer modemlerle 2 bilgisayarımıda internete bağlayabiliyorum. En kısa zamanda cevabınızı beklioyprum teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Şenol Özgür;
   Öncelikle ethernet bağlantısı için yapılması gereken sadece kablo bağlantısıdır. Modem içerisinde özel bir ayarlama yapmanıza gerek yoktur. Modemin ethernet portuna kabloyu taktığınız zaman modem üzerindeki led in yanması gerekmektedir. Eğer modem üzerinde herhangi bir hareket yoksa ethernet girişiniz çalışmıyordur. Modem garantisi devam ediyorsa servisiniz ile görüşünüz.

 32. EMRAh Yanıtla

  Merhaba arkadaşlar bende de inca amx-ca81r modem var ve şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Modemin wep arayüz sayfasına çok geç giriyorum şifresini yazdığımda sayfa çok geç geliyor yada takılıyor hiç gelmiyor.Ayrıca internete girmiyor. Resetlemek fayda etmedi. Aceba programımı çöktü bunu nasıl güncellerim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrah;
   Bu problemin bir kaç nedeni olabilir. Biri kullandığınız işletim sisteminden kaynaklanan diğeri modem cihazından kaynaklanan. Bunu anlayabilmek için öncelikle cihazını farklı bir bilgisayara bağlayıp webarayüze erişimi deneyiniz. Eğer sorun yoksa neden bilgisayarınızdır. İşletim sisteminizde bir sıkıntı var demektir. Bu durum sistemdeki zaralı kod dediğimiz virüs, trojan, rootkit, malware, spyware gibi yazılımlardan dolayı sistemin stabil çalışmaması, ağır çalışması, hata vermesi gibi durumlara neden olur. Öncelikle bu birinci durumu kontrol ediniz. İkinci durumda ise modem resetlemenize rağmen düzelme gibi bir durum yoksa ortada teknik bir arızadan bahsedilebilir. Cihazınızı satıcınıza götürmekte fayda vardır.

 33. EMRAh Yanıtla

  @ahm3t
  verdiğin bilgiden dolayı teşekkür ederim farklı bilgisayara taktığımda modem sorunsuzca çalıştı. Ama bu çalışmadığı anda başka bir modem taktığımda wep arayüzüne ve internete sorunsuzca erişebildim. Yarında tekrar dükkanda çalışrımayı deneyeceğim inş soru çıkartmaz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrah:
   Modemler bazen üzerinde çok fazla oynama yapıldığı zamanlar yanıt vermeyebiliyor. Bu şekilde bir durum yaşanmış olabilir. Mesela uzun süre açık bırakılan wireless modemin internete bağlı olduğu halde yanıt vermemesi gibi. Umarım sorununuz çözülür. Bir önceki yorumda belirttiğim adımları lütfen uygulayınız.

 34. turgut Yanıtla

  merhabalar
  benim fujitsi siemens laptopum var.
  system mechanic gibi bir programı kurduktan sonra
  laptop artık wireless ten bağlanmıyor. Sürekli IP 0.0.0 gibi hata veriyor.
  laptopu acıp kapatıyorum yide durum degısmıyor.
  ama ethernet kartına kablolu baglantı yaptıgımda internet e baglanıyor.
  Bu problemi nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Turgut;
   System Mechanic programını silmeyi deneyiniz. Programı kaldırdıktan bağlantı kurabiliyorsanız bu program bazı ayarlarınızı sınırlıyordur. Program içersinden izinler hakkında bazı yönlendirmeler yapılması gerekiyor olabilir. Bu sorunu buradan çözmemiz zor. Bu yüzden programı silip alternatif bazı programları kurmanızı tavsiye ederim. Bu sitede bir çok alternatif ve free tolls bulunmaktadır. Göz atmanızı tavsiye ederim.

 35. eyup Yanıtla

  Merhaba,
  Benim modem usb de normal çalışıyor fakat ethernet bağlayınca modemin ışıkları falan normal yanıyor ama sayfa görüntülenemiyor.Acaba sorun nedir?

  Kolay Gelsin..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Eyüp;
   Sorun ethernet kartınızdan kaynaklanıyor olabilir. Arızalı olabilir, TCP/IP yapılandırması manuel yapılmış olabilir, Disable konuma olabilir, Aygır yöneticisinden devre dışı bırakılmış olabilir, modemin ethernet girişi sorunlu olabilir. Bu durumları sırası ile kontrol ediniz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Eyüp;
   Ethernet kartınız arızalı olabilir; aygıt yöneticisinden disable/kapalı konuma olabilir. TCP/IP yapılandırması manuel yapılmış olabilir. Durumları kontrol ediniz.

 36. eyup Yanıtla

  Öncelikle sorunla ilgilendiğiniz ve cevapladığınız için teşekkür ederim.Ethernet kartı yeni olsada arızalı olma ihtimali yüsek.Yinede gerekli kontrolleri yapmak istedik aygıt yöneticisinden bir vaps göstersem pek anlamadım ben. http://img39.imageshack.us/img39/8260/srn1.gif

  TCP/IP yapılandırması manuel yapılmış olabilir. Bunu nasıl düzenleriz yada ne yapmalıyım bu durumda

 37. celal Yanıtla

  Ben bazen internete bağlanamıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda veya bilgisayarı başlatmadan modemi çalıştırdığımda internete bağlanabiliyorum.modemimin 4 ışığıda normal yanmakta ve ağ bağlantılarımda da herhangi bir sorun yok. Fakat airties hizmet programını çalıştırdığımda “kablolu veya kablosuz bağlantı bulunamadı” uyarısını veriyor.Cd yi koyup çalıştırdım fakat sorunun çözülmedi.
  Sizce problemim neyden kaynaklanıyor.

 38. ahm3t YazarYanıtla

  @eyup
  Merhaba;
  Öncelikle denetim masasından “Network Bağlantıları” menüsüne girmelisiniz. Buradan “Yerel Ağ Bağlantısı” ikonuna sağ tuşla tıklayıp özelliklerine girmelisiniz. Bu pencerede alt kısımda yer alan “Internet Protocol ( TCP/IP)” kısmına bir kez tıklayıp sağda yer alan özellikler butonuna tıklayınız. Bu açılan sayfada eğer manuel bir ip ataması olmuşsa görünür. Orada rakamlardan oluşan diziler varsa hemen üzerlerinden bulunan otomatik atama kutucuğunu seçerek tamam deyip bu sayfayı kapadığımızda TCP/IP yapılandırmanız otomatik hale gelecektir.

 39. ahm3t YazarYanıtla

  @celal
  Merhaba;
  Yorum yaptığınız sayfa INCA modem kurulum makalesini içeren bir yer. Yorumunuz lütfen AirTies ürünlerinin olduğu bir makale altından tekrar sorunuz.

 40. Mevlüt İbaoğlu Yanıtla

  merhabalar…

  sayfanın acılış tarihi ve başlıgı acısından bu sorumun cevaplanma olasılıgı çok düşük olmasına ragmen yinede sizlere bir uzman olarak sormmak istiyorum.

  beni elimde aynı üretim kotlu conaxın pardıgım marka modemi bulunmakta ve aynı sayfadan aynı şifre ve kullanıcı acı ile ayarlanmaktadır. sorum su ki firmamdaki bir kaç pc nin internet erişimini modem üzerinden kısıtlamak istiyorum bu model modemlerde bu mümkünmüdür mümkünse yolunu tarif ederseniz çok memnun olucam teşekkürler…
  cevabı mail adresime atabilirseniz çok daha faydalı olursunuz…

 41. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mevlüt İbaoğlu;
  Bu makale tarihi itibarı ile eski olduğundan arayüzü hatırlamam zor. Modeminizde kullanıcı sınırlaması yapmak için “MAC FILTER” yada MAC Filtreleme adı altında bir menü bulunması gerekmektedir. Kısıtlamak istediğiniz PC lerin MAC adreslerini modemde ilgili bölüme girip kayıt yapmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir