İnnova’dan Kamu Kurumlarına Özel Doküman Yönetim Sistemi

Kamu mevzuatına göre tasarlanan TS13298 belgeli İnnova doküman yönetimi sistemi “Documents Innova” esnek yapısı ve gelişmiş özellikleri ile elektronik belgelerin hem hızlı hem de güvenli olarak yönetilebilmesine imkan tanıyor.

Yazılım, donanım ve danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere firmalara uçtan uca bilişim çözümleri sunan İnnova, TS13298 belgeli doküman yönetimi sistemi “Documents Innova” ile özellikle kamu kurumları için uygun bir Elektronik Belge Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi sunuyor. İnnova Kamu Çözümleri ekibi tarafından geliştirilen, elektronik belgelerin hızlı ve güvenli olarak yönetilebilmesine imkan tanıyan bu sistem, kamu mevzuatına ve bu konuda yayınlanan standartlara uyumlu biçimde tüm belge ve evrakların sistematik olarak elektronik ortamda saklanmasını ve erişilebilmesini sağlarken İnnova’nın kamu sektöründeki tecrübesi, uyarlamadan uygulamaya kadar bütün süreçlerdeki performansı artıran bir fark yaratıyor.Kamuda elektronik belge standartları kullanılmaya başladı

Başbakanlık tarafından yayınlanan “Elektronik Belge Standartı” konu genelge gereğince; artık tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, ürettikleri elektronik bilgi ve belgelerin TS13298 standardına uygun biçimde arşivlemesi ve bu belgelerin kurumlar arasında oluşturulan belge standardına uygun olması gerekiyor. Ayrıca üretilen elektronik belgenin kurumlar arası paylaşımını, www.devletarsivleri.gov.tr internet adresinde belirlenen kurumlar arası elektronik belge paylaşım hizmeti kriterlerine göre gerçekleştirmeleri zorunlu hale getirildi.

Kağıt ve posta giderlerinden tasarruf

Bu ihtiyaçtan yola çıkan İnnova Kamu Çözümleri ekibi, hem maliyet hem de işgücü avantajı sağlayan Elektronik Belge Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi sayesinde kurum veya organizasyon dâhilinde oluşturulan ve farklı kullanıcılar tarafından kullanılan değişik tür ve kategorilerdeki tüm dokümanların, sistematik olarak elektronik ortamda saklanıp etkin olarak yönetilebilmesine imkan tanıyor. İnternet tarayıcısından bağımsız olan ve farklı dosya saklama seçenekleri sunan çözüm, dinamik sorgu oluşturma, evrağın kategorisine göre dinamik indeks alanları ekleyebilme, farklı formlar tasarlama ve dinamik iş akışları oluşturabilme gibi sunduğu gelişmiş özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu çözüm kurumların kağıt ve posta giderlerini düşürerek bir taraftan tasarruf sağlarken diğer yandan da doküman ve belgeye erişimi hızlandırarak vatandaşa verilen hizmetin kalitesini artırıyor.

Kamu kurumlarının Elektronik Belge Standardına geçişinin e-kurum uygulamalarının yaygınlaşması için önemli bir adım olduğunun altını çizen İnnova Genel Müdürü Ümit Atalay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ülkemizdeki kamu kurumlarının tüm belge ve arşivlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınması, gerektiğinde kolayca erişilebilir şekilde yönetilebilecek bir yapıya ulaşmaları e-kurum uygulamalarının ülkemizde hızla yükselmesinin temelini oluşturacaktır. İnnova olarak kamu kurumlarının gereksinimleri karşılayacak tüm bilişim ihtiyaçlarını en yüksek kalite ile sağlamayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Kamu Çözümleri Ekibimizle birlikte vatandaşların hayatını kolaylaştıracak dünya standartlarında yeni projelerle Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir