Inveon Pearl, eşsiz özellikleriyle müşteri odaklı çalışan perakende şirketlerinin sağ kolu

Perakende sektöründe müşterinin kalbine giden yol, Inveon Pearl’den geçiyor!  

Yenilikçi yazılımlarıyla dikkat çeken Inveon, perakende sektörüne yönelik geliştirdiği yeni yazılımı Pearl ile müşteri odaklı çalışan kurumların sağ kolu oluyor. Inveon Pearl, müşteri, ürün ve mağaza veri analizlerinden kampanya yönetimine, sosyal medya takip modülünden müşteri listelerine sayısız yenilikçi özelliklere sahip.

Yazılım sektöründe oluşturduğu yenilikçi vizyonla dikkat çeken Inveon, perakende sektörüne özel olarak geliştirdiği yeni yazılımı “Pearl” ile sektördeki firmalara müşteri verisini bilgiye dönüştürerek “müşterilerini tanıma” ve bu bilgiyi fırsata dönüştürme imkanı tanıyor. Pearl, kasa sistemleriyle entegre bir şekilde çalıştığından müşterilerin tüm alışverişini analiz ederek hangi müşteri segmentinin hangi ürünleri satın aldığını perakende yöneticilerine en doğru bir şekilde gösteriyor. Müşterilerinin markaya bağlılığını, memnuniyetini ve firmanın karlılığını artırma yönünde çalışmalar yürütmek için büyük önem taşıyan bu analizler, müşteri ilişkilerine yönelen firmalar açısından anahtar bir rol üstleniyor.

Sistemin perakende sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan özel raporları ile karanlıkta kalan birçok kilit nokta aydınlığa kavuşuyor. Pearl ile satış trendleri anlık ve gerçek data ile izlenerek stok yönetiminde daha etkin stratejik kararlar alınabiliyor.

“Inveon Pearl”, firmaların müşteri, ürün ve mağaza verilerinden yararlanarak hem taktiksel aksiyonları, hem de stratejik kararları hayata geçirmelerini sağlıyor. “Inveon Pearl”ün kasalarla entegre bir şekilde çalışması dolayısıyla tek bir veritabanına sahip olunması da tüm verinin 7 gün 24 saat güncel tutulmasına imkan sağlıyor. Sistemin kasa ekranı ile tüm müşteri işlemleri tek noktadan yürütülebiliyor. Veri temizleme algoritması sayesinde, yeni kayıtlardaki veri tekrarı da önlenmiş oluyor.

Inveon Pearl ile başarılı kampanyalar

Dahası sistemin dijital pazarlama modülü ile SMS/e-mail kampanyaları gerçekleştirilerek, ilgili raporlarda gerçekleşen kampanyaların başarısı en ince detayına kadar ölçümlenebiliyor. Sistemin perakende sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan özel raporları ile daha önce yapılamayan birçok analiz, yöneticilerin kullanımına sunuluyor.

7/24 sistem kontrolü

“Inveon Pearl”ün akıllı uyarı mekanizması ile şirketlerin kendi belirledikleri kriterler doğrultusunda normal dışı durumlardan anında haberdar olmaları sağlanıyor. Böylelikle yolunda gitmeyen durumlar 7/24 takip edilebiliyor.

Ayrıca sistem verilerinin dışında, sosyal medya takibi ile firmalar sosyal medyada kendileri hakkında yazılanlara anında tek noktadan ulaşabiliyorlar.

Çeşitli filtreleme seçenekleri ile müşteri araması, müşteri listesi oluşturulması, dışarıdan sisteme veri aktarımı, seçilen tarih aralıklarına göre satış verilerinin karşılaştırmalı olarak sunulduğu raporlar ve Pearl üzerinden yapılan analizler ile doğru ürünün; doğru yer ve doğru zamanda, doğru müşteriye sunulması “Inveon Pearl”ün çarpıcı özelliklerinden sadece birkaçı.

Inveon hakkında:

Yenilikçi yazılım çözümleri geliştirme hedefiyle 2006 yılında kurulan Inveon, farklı operasyonel yapılara sahip olan “Inveon Software Solutions” ve “Inveon Ventures” markaları altında hizmet vermektedir. Bu sayede Inveon, kurumsal şirketlere yönelik web tabanlı yazılım çözümleri geliştirirken, paralel olarak yenilikçi ve ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini de hayata geçirir.

Inveon’un varoluş amacı “teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olmak”tır. Inveon, 22 kişilik ekibiyle başta ilaç ve perakende sektörleri olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına özelleştirilmiş servisler sunmaktadır. Inveon’un geliştirdiği birçok proje uluslararası “best-practice” seçilmiş ve birçok ülkede kullanılır hale gelmiştir.

Inveon’un Ar-Ge çalışmaları TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Boğaziçi, Bilkent, Stanford, MIT ve Duke üniversitelerinden mezun birçok sıra dışı yetenek Inveon’da görev almaktadır. Inveon, 2008 yılının sonunda Alkaş Danışmanlık’la stratejik ortaklığa imza atarak hızlı bir büyüme trendi yakalamış ve 2009 yılında %255’lik bir büyüme göstermiştir. Etkin girişimciliği destekleme derneği Endeavor tarafından 2008 yılının başarılı girişimci şirketleri arasında gösterilen Inveon, son olarak dünyanın en saygın girişimcilik kuruluşu JCI tarafından Türkiye’de 2009 yılının “en başarılı girişimcisi” seçilmiştir.

Inveon hakkında ayrıntılı bilgi www.inveon.com.tr adresinden edinilebilir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir