Inveon Satış Dashboard Sistemi, Avrupa’ya açıldı

Inveon Yönetici Ortağı Sencer Berrak

Yenilikçi yazılım çözümleriyle tanınan Inveon, göz sağlığı alanında dünyanın öncü kuruluşlarından Bausch + Lomb için geliştirdiği satış dashboard sistemiyle toplam 17 Avrupa ve Afrika ülkesinde kullanılmaya başlandı. Bausch + Lomb yöneticilerine zaman kazandırıp doğru karar vermelerine yardımcı olan sistem, pratik ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor.Inveon,  uluslararası projelerinin en sonuncusunu dünya göz sağlığının en önde gelen firması Bausch + Lomb ile gerçekleştirdi. Bausch + Lomb’un Avrupa ülkelerindeki yöneticilerinin pazarın durumunu en güncel satış verilerini kullanarak analiz edebilmelerine imkan tanıyan yazılım, Inveon’un ilaç sektöründeki derin deneyimi sayesinde 3 ay gibi kısa sürede geliştirilip mart ayında kullanıma açıldı. Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Portekiz, Polonya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İtalya, Rusya, Slovakya, Ukrayna ve İsviçre ofislerinde satış yöneticileri, her ay IMS’den satın aldıkları satış verilerini, sadece bir mail atarak Inveon’un geliştirdiği yazılıma yüklüyor ve analiz sürecini başlatıyorlar.

Raporu tamamladığını haber veren yazılım

Satış verilerinin doğruluğunu denetleyen yazılım, düzeltilmesi gereken herhangi bir nokta bulduğu takdirde ülke yöneticilerini otomatik olarak haberdar ediyor. Yazılım tüm verilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra, ülke, bölge ve alan bazında, ilgili aya ait grafiksel ve tablolu veriler içeren detaylı bir Excel dosyası oluşturarak, yine otomatik olarak ülke yöneticisine haber veriyor. Oluşturulan dosyayı indiren yöneticiler ise hazırlanan rapor sayesinde hem kendi ürünlerinin hem de rakiplerinin kutu ve satış değeri bazında aylık ve yıllık durumunu görebiliyor ve geçen periyoda göre satış trendini inceleyebiliyor. Dahası kullanıcılar kendilerine dağıtılan kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak hem içinde bulunulan ayın hem de geçmiş ayların Excel raporlarını hızla bilgisayarlarına indirebiliyorlar. Bunun yanında sistem güvenli bir şekilde kimin, hangi rapora, ne zaman eriştiği bilgisini de sürekli olarak kayıt altında tutuyor.

Esnek yapısı sayesinde her şirkete hızla uyarlanabiliyor

Inveon Satış Dashboard Sistemi’nin esnek altyapısı, yeni bir ülke ya da ürün ekleme ve mevcut rapor formatlarını güncelleme gibi işlemlerin çok kısa sürelerde gerçekleştirilmesine izin veriyor. Uygulama tüm dünyada geçerli IMS satış verilerine dayalı olması nedeniyle de ilaç sektöründeki tüm firmalar için kısa sürede adapte edilebiliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bausch + Lomb EMEA Satış Direktörü Paolo Guffanti projenin daha önce yurtdışındaki bir başka tedarikçiyle denenmiş olmasına rağmen iletişim sorunları nedeniyle başarıya ulaşamadığını; ancak Inveon’un çok hızlı bir şekilde tüm taleplerine yanıt dönerek ortaya uzun yıllar Bausch + Lomb yönetiminin işine yarayacak bir araç çıktığını söyledi.

Inveon Yönetici Ortağı Sencer Berrak ise Bausch + Lomb için gerçekleştirdikleri yazılım için şunları söyledi: “Esnek yapısı sayesinde Bausch + Lomb’un mevcut altyapısına hızla uyarladığımız Inveon Satış Dashboard Sistemi, dünyanın dört bir yanındaki Bausch + Lomb yöneticilerine zaman kazandırıyor, işlerini kolaylaştırıyor ve doğru karar vermelerine yardımcı oluyor. Bausch + Lomb’un da uluslararası müşteri portföyümüze katılmasıyla Inveon çözüm ve girişimlerini kullanan kişi sayısı dünya çapında 3 milyon 350 bine yaklaşmış durumda. 2011 yılı sonuna dek global projelerimize yenilerini ekleyerek bu rakamı çok daha üst noktalara ulaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin de uluslararası yazılım çözümleri üreten ülkeler arasında hak ettiği yeri alması için şirket olarak üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir