Inveon uluslararası ilaç pazarına hizmet veriyor

Yenilikçi yazılım çözümleriyle tanınan Inveon, göz sağlığı alanında dünyanın öncü kuruluşlarından Bausch + Lomb için geliştirdiği yazılımla adını uluslararası ilaç pazarında da duyurdu. Inveon’un geliştirdiği yazılım Bausch + Lomb’un Avrupa ülkelerindeki yöneticileri tarafından kullanılacak.

Inveon, uluslararası projelerinin en sonuncusunu dünyanın göz sağlığındaki öncü kuruluşlarından olan Bausch + Lomb ile gerçekleştirdi. Inveon’un ilaç sektöründeki derin deneyimi sayesinde kısa sürede geliştirilip, kullanıma sunulan yazılım, Bausch + Lomb’un Avrupa ülkelerindeki yöneticilerinin pazarın durumunu en güncel satış verilerini kullanarak analiz edebilmelerine imkan tanıyor.

Avrupa’nın birçok ülkesindeki satış müdürleri, satış verilerini sisteme yüklüyorlar. Bu veriler bazı validasyonlardan geçtikten sonra, grafiksel ve tabular biçimde bütün bölgelerin ve ülkelerin verilerini analiz etmeye olanak sağlıyor. Ayrıca yeni yazılım sayesinde müdürler, aylık ve yıllık satış verilerini analiz edebiliyor, rakip trendleri takip edebiliyor ve belgeyi dışarı aktarabiliyorlar.

Sistemin esnek altyapısı sayesinde, yeni bir ülkeyi eklemek, var olan rapor formatlarını güncellemek, yeni bir ürünü dahil etmek gibi süreçler çok kısa sürelerde gerçekleşiyor. Sistem, her çeşit veri türünü işleyebilmesi sebebiyle, ilaç sektöründeki bütün şirketler için kolayca adapte edilebiliyor. Bausch + Lomb EMEA Direktörü Paolo Guffanti, projenin başarısının kaynağı olarak Inveon’un ilaç sektöründeki karmaşıklığı çok çabuk anlamasını ve ortaklığı çok iyi kurabilmelerini gösterdi ve “İki tarafın bir arada çalışması Bausch + Lomb yöneticilerinin uzun yıllar kullanacağı bir yazılımı ortaya çıkardı,” dedi.

Inveon hakkında:

Yenilikçi yazılım çözümleri geliştirme hedefiyle 2006 yılında kurulan Inveon, farklı operasyonel yapılara sahip olan “Inveon Software Solutions” ve “Inveon Ventures” markaları altında hizmet vermektedir. Bu sayede Inveon, kurumsal şirketlere yönelik web tabanlı yazılım çözümleri geliştirirken, paralel olarak yenilikçi ve ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini de hayata geçirir.

Inveon’un varoluş amacı “teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olmak”tır. Inveon, 22 kişilik ekibiyle başta ilaç ve perakende sektörleri olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına özelleştirilmiş servisler sunmaktadır. İlaç sektöründe hizmet verdiği kurumlar arasında büyük bir kısmı Fortune 500 listesinde yer almakta olan Astra Zeneca, Boehringer Ingelheim, Novartis, Sandoz ve Roche Türkiye gibi 15’ten fazla lider ilaç kuruluşu bulunmaktadır.

Inveon’un ilaç şirketleri için geliştirdiği birçok proje uluslararası “best-practice” seçilmiş ve Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Hindistan ve Dubai gibi birçok ülkede kullanılır hale gelmiştir. Inveon, kuruma özel geliştirdiği çözümlerin yanı sıra “Ruhsatlandırma Süreci Takip Çözümü”, “Ürün Fiyatlandırma Sistemi”, “Kongre ve Etkinlik Yönetim Sistemi”, “E-learning Yönetim Sistemi” ve “Pharmatrix” adlı çözümleriyle ilaç sektördeki firmalara hizmet vermektedir.

Inveon’un Ar-Ge çalışmaları TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Boğaziçi, Bilkent, Stanford, MIT ve Duke üniversitelerinden mezun birçok sıra dışı yetenek Inveon’da görev almaktadır.

Etkin girişimciliği destekleme derneği Endeavor tarafından 2008 yılının başarılı girişimci şirketleri arasında gösterilen Inveon, son olarak dünyanın en saygın girişimcilik kuruluşu JCI tarafından Türkiye’de 2009 yılının “en başarılı girişimcisi” seçilmiştir.

Inveon hakkında ayrıntılı bilgi www.inveon.com.tr adresinden edinilebilir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir