iPhone, iPad veya iPod Touch İçin Exchange Ayarı nasıl Yapılır

iphone5

Merhaba sevgili okurlar,

Bu yazımızda sizlere günümüzde neredeyse herkesin elinde olan iPhone ve benzeri Apple cihazları için şirket e-postalarınızı nasıl ayarlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bir çok kullanıcı için bu cihazlar sosyal medya ve oyun oynamaktan ibaret olsa da kullanıcıların yarısından fazlası bu cihazları mail takibi ve özellikle şirket maillerini takip için kullanmaktadır. Bu cihazlarda şirket maillerinizi yapılandırmak aslında oldukça basit. Fakat yapılacak basit kurulum hataları mailinizi çalıştıramamanıza neden olacaktır. Aşağıda resimli anlatımın sonunda şirket maillerinizi mobil cihazınızdan internetin olduğu her noktadan görebileceksiniz.

1- Cihazınızın ana ekranında bulunan öğelerden “Ayarlar” ikonuna tıklayın.

iphoneexc1 (1)

2- Gelen ekranda “Mail, Kişiler, Takvimler” sekmesine tıklıyoruz.

iphoneexc1 (2)

3- “Hesap Ekle” sekmesine tıklayıp diğer adıma geçiyoruz.

iphoneexc1 (3)

4- Gelen ekranda “Exchange” kısmına tıklıyoruz.

iphoneexc1 (4)

5- Gelen ekranda ilgili yerlere “şirket mail adresinizi”, parolanızı (şirket bilgisayar açılış şifrenizdir), ve bu hesap için kullanacağınız takma adı yazıyorsunuz ve sonraki adıma geçiyorsunuz.

iphoneexc1 (5)

6- Bu kısımda bilgileriniz doğrulanmaktadır.

iphoneexc1 (6)

7-  Doğrulama adımından sonra sunucunuzdan size sertifika doğrulama isteği gelmektedir. Bu adımda “Sürdür” kısmına tıklayıp devam ediyoruz.

iphoneexc1-7

8- Doğrulama bittikten sonra genel mail hesap bilgileriniz ekrana gelir. Yukarıda yer alan “Sonraki” sekmesine tıklayıp kuruluma devam ediyoruz.

iphoneexc1-7

9-  Hesap doğrulaması devam etmektedir.

iphnoma9

10- Bu kısımda hesabımızda nelerin senkron edileceğini seçip üst kısımda bulunan “Kaydet” sekmesine tıklıyoruz.

iphoneexc1 (10)

Buraya kadar olan kısımda “Şirket Mail Hesabınızı” oluşturmuş oluyoruz.  Bu adımdan sonraki kısımlar ise bu hesabı nasıl kaldıracağınızı anlatmaktadır.

11- Oluşturduğumuz hesabı kaldırmak için “Ayarlar” dan “Mail, Kişiler, Takvimler” menüsüne gelip “Exchange” kısmına tıklıyoruz.

iphoneexc1 (11)

12- “Hesap” kısmına bir kez tıklıyoruz.

iphoneexc1-12

13- Açılan menüde alt kısımda yer alan “Hesabı Sil” kısmına tıkladığımız zaman cihazınızda oluşturduğunuz “Şirket Mail Hesabı” silinmiş olacaktır.

iphoneexc1 (13)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir