İş dünyası Teldat 3Ge çözümü ile 3G’ye geçiyor!

Ülkemizde, kısa bir süre önce Bircom tarafından sunulmaya başlanan ve router’ların ekonomik bir şekilde 3G teknolojisiyle buluşturan Teldat 3Ge çözümü, dünyanın başlıca finans ve bankacılık kurumlarının da tercihi.  Teldat 3Ge sayesinde şirketlerin karasal internet bağlantılarını 3G ile yedekleyebilmelerine imkan tanıyan Teldat 3Ge ayrıca, VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderebilme olanağı da sunuyor. Kurumların iletişim maliyetlerinin en az şekilde gerçekleşmesini sağlayan Teldat 3Ge, Banco Popular, Telefonica, Sa Nostra Bankası, ANF (Portekiz Eczacılar Birliği) ve Caja Rural gibi dünyanın saygın kurumları tarafından tercih ediliyor. 

Kısa bir süre önce Bircom güvencesiyle Türkiye’de de sunulmaya başlanan Teldat 3Ge, güvenlik ve sürekli kullanılabilirlik konularının büyük önem taşıdığı dünyanın önde gelen finans ve bankacılık kurumları tarafından tercih edilmesiyle dikkat çekiyor. İçinde SIM kart bulunan bir 3G erişim donanımı olan cihaz, kurumların mevcut router’larına bağlanarak hem router’a 3G özelliği kazandırıyor, hem de internet bağlantısı için yedek bir hat sunuyor. Tüm router’lar ile tamamen entegre bir şekilde çalışabilen Teldat 3Ge, maliyet avantajı sunan özellikleriyle Teldat 3Ge, Banco Popular, Telefonica, Sa Nostra Bankası, ANF (Portekiz Eczacılar Birliği) ve Caja Rural gibi dünyanın saygın kurumlarının ağ projelerinde kullanılıyor.

Bankalar internet bağlantılarını Teldat3Ge ile yedekliyor

Teldat’ın 3Ge çözümü, özellikle çok sayıda şubesinin internet bağlantı sürekliliğini sağlamak zorunda olan bankalar tarafından tercih ediliyor. Bugün Telefonica, Banco Popular gibi çok sayıda banka Teldat 3Ge kullanıyor. Örneğin İspanya’da 322 banka şubesinde yapılan testlerle router’a eklenti olarak 3G çözümünde Tedat 3Ge’nin %86 oranında “iyi kapsama” sağladığı anlaşıldığından, Telefonica bu iş için Teldat 3Ge’yi tercih etti. 250 şubesinin 3G yedekleme ihtiyacı için Sa Nostra Bankası ve 350 şubesiyle Banco Popular da oyunu Teldat 3Ge’den yana kullandı.

Karasal data bağlantılarını kablosuz olarak yedeklemek ihtiyacı duyan ve güvenlikten de taviz vermeyen ATM’ler için de yine dünyanın tercihi Teldat 3Ge çözümünden yana. Teldat 3Ge, İspanya’da 5.000’den fazla ATM’de kullanılırken, dünya çapında da Teldat çözümü ile bağlantı sağlayan on binlerce başka ATM bulunuyor. Çok yakında “Türkiye’yi yedeklemeye başlayacak” olan Teldat 3Ge, bankacılık sektörünün dışında da dünyanın önde gelen telekom operatörleri tarafından müşterilere 3G yedeklemesi için öneriliyor.

Teldat 3Ge hakkında teknik detaylar:

Kurumsal router’lar genellikle şirketlerin sistem odalarında veya data center’larında konumlanırlar. Bu mekanlarda GSM sinyali ya hiç yoktur ya da genişbant 3G erişimini sağlayacak kadar güçlü değildir.  Teldat 3Ge bu soruna karşı sistem odasının dışında kurumun herhangi bir yerine, en iyi 3G erişiminin olduğu noktaya yerleştirilebiliyor ve 3G erişimini router’a ethernet üzerinden iletiyor. Teldat 3Ge’nin ethernet bağlantısıyla çalışması sayesinde pahalı koaksiyal kablolar döşemeye ve bu kablolarda oluşan sinyal kayıplarıyla uğraşmaya gerek kalmıyor. Aynı şekilde bina içindeki sinyali güçlendirmek için repeater çözümleri kullanma zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

Teldat 3Ge istenirse “VoIP GSM media gateway” de içerebiliyor ve şirketinizin VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderilebilmenizi sağlıyor. Bu sayede telefon görüşmelerinizde en düşük maliyetli yolu seçmenin avantajını yaşıyor ve acil durumlar için yedek bir VoIP telefon iletişimine sahip oluyorsunuz. Kurumsal router’ın arayüzü üzerinden yönetilebilen Teldat 3Ge, bu sayede büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Teldat 3Ge, uzaktan yönetim özelliği sayesinde açılışında tüm ethernet ve 3G ayarlarını DHCP üzerinden alabiliyor. Kompakt tasarıma sahip cihaz, hırsızlığa karşı korumalı harici SIM kart yuvasına sahip bulunuyor.

Bircom hakkında:

38 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli iletişim çözümleri sunan Bircom, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Pek çok küresel markanın ülke çapında dağıtım, lokalizasyon, eğitim, saha kurulum desteği, merkezi yönetim hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri Bircom tarafından sunulmaktadır. Yazılım geliştirme alanında yürüttüğü çalışmalarla da adından söz ettirmeye başlayan Bircom, “Bircomobile” markasıyla 21. yüzyılın kablosuz iletişim yöntemlerini ülkemiz koşul ve gereksinimleri doğrultusunda özelleştirmekte ve yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla bu alanda yenilikçi çözümler hazırlamaktadır.

Bircom aynı zamanda telekomünikasyon sektörüne yönelik en yüksek seviyede değer yaratmak hedefiyle ve sosyal sorumluluk anlayışıyla Bircom Telekom Akademisi çatısı altında eğitim hizmetleri gerçekleştirmekte, üniversitelerde iletişim laboratuarları oluşturmakta ve böylece hem sektör profesyonelleri hem de haberleşme alanında öğrenim gören gençlerin bilgi birikimini bir sonraki seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Bircom, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008 ve 2009 yıllarında üç kez üst üste yer alma başarısını göstermiş, yine Deloitte tarafından hazırlanan 2007, 2009 yılları Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji firmaları listelerine girerek ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir