İş kritik uygulamalar için en güvenilir platform SQL Server

IDC’nin yayınladığı 2009 veritabanı pazar araştırmasına göre iş kritik uygulamalar için güvenilir ve kurumsal bir çözüm sunan SQL Server hızla, en çok tercih edilen platform olarak pazar payını artırıyor.

Verimliliğe odaklı yazılım teknolojileriyle kurumlara gerçek potansiyellerini ortaya koyma imkanı veren Microsoft’un kurumsal bilgi platformlarına hayat veren SQL Server, pazar payını hızla artırıyor. Microsoft SQL Server’ın iş kritik uygulamalar için güvenilir, kurumsal bir platform sunduğu, IDC’nin yayımladığı 2009 veritabanı pazar araştırmasında da ortaya kondu. Rapora göre SQL Server’ın pazar payını arttırmasında, kurumsal çözümleri hedefleyen performanslı, ölçeklenebilir ve güvenilir altyapı sunma konusunda gösterdiği tutarlı ilerleme büyük oranda etkili oldu. Pazar payı sıralamasında ilk defa ikinci sırada yer alan Microsoft SQL Server,  veritabanı çözümleri alanındaki üç büyük oyuncudan tek pozitif büyüme gösteren ürün olarak dikkati çekti.

Kurumsal bilgi platformlarını geliştirmek isteyen şirketlere zengin araçlar ve performanslı bir veri yönetimi ortamı sağlayan Microsoft SQL Server’ın Windows Platformunda yüzde 55’lik pazar payı ile lider konumda olduğuna işaret edilen raporda Windows Server ise yüzde 47.1’lik pazar payı ile veritabanı için en çok tercih edilen platform oldu.

Günümüzün en gelişmiş veritabanı teknolojilerini bünyesinde bulunduran Microsoft SQL Server, kurumlara bilginin yönetimi, erişimi ve sunumu için zengin araçlar sunuyor. Microsoft aynı zamanda zengin iş ortakları ekosistemi ile yatay ve dikey kurumsal çözümleri de güvenilir, performanslı ve ölçeklenebilir altyapısyla destekliyor.  Ürün self servis yönetim ve iş zekası araçlarının yanı sıra bulut platformlarıyla entegre olabilen ölçeklenebilir mimarisiyle de büyümeye odaklı şirketlerin gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir