JBL on Tour XTB İnceleme

Merhaba sevgili okurlar;

Bu yazımızda sizlere JBL on Tour XTB Black Bluetooth taşınabilir ses istasyonundan bahsetmek istiyorum. İlgi çekici tasarımlarıyla ve birbirinden başarılı high-end ses sistemleriyle öne çıkan JBL bu ürünü ile kullanıcıları kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Bu ürün özellikle Bluetooth özelliği ile dikkat çekmektedir. Ses aktarımını ve enerjisi geleneksel olarak jack ve adaptörün dışında kalem pil ve bluetooht ile yapabiliyor olmasıdır. Bunun yanında üzerinde bulunan USB girişi sayesinde Mp3 çalar, iPhone, iPod gibi farklı bir cihazları şarj etmenize imkan tanıyor olmasıdır.

  

  

JBL on Tour XTB cihazını masaüstü, notebook, tablet, mp3 çalar, iPod, CD çalar, Bluetooht özelliği olan  tüm taşınabilir cihazlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.Yaklaşık 5m mesafeye kadar algılama özelliği olan uzaktan kumandası ve Bluetooth üzerinden ses aktarımına imkan veren özelliği ve 4 adet kalem pil ile enerjisini sağlaması sayesinde  JBL on Tour XTB size rahatınızdan ödün vermeden kablosuz olarak yüksek kalitede bir müzik ziyafeti sunmakta. Minik boyutu, göz alıcı parlak siyah rengi, üzerinde  parlak kromdan yapılmış a adet hoparlör ve hoparlör üzerinde konumlandırılmış ses ve bağlantı düğmeleri oldukça şık. Cihaz ile birlikte verilen taşıma çantası ile birlikte bu ürün seyehatlarinizde yanınızdan ayırmayacağınız bir ürün olacak.

  

JBL on Tour XTB’u kablosuz olarak kullanabilmeniz için 4 adet AA kalem pile ihtiyacınız olacak. Alt kısımda yer alan kapağı belirtilen yönde hafifçe oynattığınızda karşınıza pil yuvası gelecektir. Pilleri belirtilen şekilde yerleştirip bluetooth özelliği olan bir cihazla eşleme yaptıktan sonra kablosuz müzik keyfini yaklaşık olarak 5 saate kadar yaşayabilirsiniz. JBL on Tour XTB DSP (Dijital Sinyal İşleme) teknolojis ile kablolu ve bluetooth üzerinden prüzsüz bir ses sunmakta.

 

JBL on Tour XTB üzerinde yer alan giriş çıkışlardan bahsedecek olursak; üst kısımda 4 adet hoparlör, hoparlörün birinde ses açma kapama ve bluetooth ile kullanımda sesi kesme tuşu,  yan tarafta bir adet USB girişi (iPod, iPhone şarj edilebilir), 3,5mm jack girişi, 12V adaptör girişi, açma-kapama  düğmesi, subwofer çıkışı bulunmaktadır. Cihazın alt kısmında ortada AA Pil girişi bulunmaktadır. Kutu içeriği de : Cihaz, Adaptör, 3,5mm jack, taşıma çantası, kullanma klavuzundan oluşmaktadır.

  

  

JBL on Tour XTB mobil cihaz kullananların kesinlikle kullanması gereken bir cihaz. Hem JBL kalitesi hem ses konusundaki performans hem ürün dizaynı, az yer kaplaması, prüzsüz sesi ile birlikte vazgeçilmezler arasında olacağı kesin. Bu ürünü piyasa 500-530 TL aralığında bulmak mümkün.

Özellikler :

  • Giriş Şekli: 3.5mm
  • stereo mini jakSürücüler: Dört Odyssey neodymium sürücü
  • Frekans Tepkisi: 100Hz   20kHz
  • Boyutlar: 65 mm x 150 mm x 150 mm
  • Ağırlık: 0.6 kg
  • Giriş Empedansı: 10k Ohm
  • Güç Çıkışı: Her kanalda 8 watt
  • Gürültü Oranına Sinyal:    >85 dB
  • Giriş Voltajı: 100V   240V AC

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir