JBL OnBeat İnceleme

Merhaba sevgili okurlar,

Bu yazımızda sizlere JBL’in yeni yeni ve farklı bir ürünü olan  OnBeat hakkında deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım. OnBeat  Apple ürünlerini kullanmanız için tasarlanmış bir ürün. Bildiğiniz gibi neredeyse tüm Apple ürünleri (iPad,iPhone gibi) aynı tarzda giriş ünitesine sahip. Bu özelliği sayesinde bir OnBeat ile birlikte birbirinden farklı Apple ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin iPad veya iPhone’unuzda bulunan videoları izleyebilir, müziklerinizi dinleyebilir veya cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini OnBeat çarpıcı tasarımı, şıklığı ve kullanışlı yapısıyla yapabiliyor. Ürünle birlikte verilen kumanda sayesinde odanızın keyifli ortamında JBL OnBeat ile keyifli dakikalar geçirmeniz mümkün.

  

  

Yazımızın bundan sonraki kısmında size JBL OnBeat ürününün tasarımı, yapısı ve özellikleri hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. OnBeat beyaz ve siyah renk olmak üzere iki renk seçeneği ile piyasaya sunulmuştur. Her JBL ürününde olduğu gibi OnBeat’te de çarpıcı tasarımı ve kaliteyi fark etmeniz mümkün. OnBeat üzerindeki giriş-çıkış üniteleri ve tuş fonksiyonları oldukça sade tutulmuş; sadece cihaza odaklanmanız istenmiş gibi. Cihazın ortasında evrensel konnektör bulunmakta.

  

  

Bu konektöre bağladığınız aygıtları yatay veya dikey konumda kullanmanıza olanak sağlayan bir yapıya sahip. 90 derecelik bir açıyla kullanabildiğinizi belirtmekte fayda var. Kutu içerisinden çıkan aparat sayesinde iPad’inizide bu konektöre takmanız mümkün. Sağ üst kısımda ses açma-kapama tuşları bulunmaktadır. Bu işlemi cihazla verilen uzaktan kumanda ile yapmanız da mümkün. Yaklaşık olarak 4.6 m civarında cihazınızı uzaktan kumanda ile kontrol etmeniz mümkün. Kumandanında oldukça zarif ve hafif olduğunu belirtmekte fayda var. JBL’in bu tarz ürünlerinde verilen kumandalarında birbirine benzediğini söylemem gerekir. Cihazın arka kısmında adaptör girişi, açma-kapama tuşu, diğer cihazlarla kullanabilmeniz için 3.5mm jack girişi, USB girişi, TV veya harici bir ekrana bağlanabilmek için video çıkışı bulunmaktadır. Cihazın alt kısmında ürünün kullanıldığı noktada kaymasını veya sarsılmasını engellemek için plastik bir çerçeve kullanılmış.

  

  

OnBeat ile dinlenilen müzik veya izlenilen videodan alınan ses birçok JBL ürününde olduğu gibi kusursuz. Beni JBL ürünlerini test ederken etkileyen kısım bas ve tiz seslerinin mükemmel bir seviyede ayırt edilebilmesi. Bu ses seviyesini sağlayan sağ ve sol kısımda yüksek çıkış gücüne sahip  2 adet 7.5 watt amplifikatör mevcut. Bu ses kalitesi JBL OnBeat’i hem benzersiz kılıyor hem de rakiplerine oranla ciddi bir tercih edilme olgusu yaratıyor. Dinamik JBL Wave tasarımı ile odanızın vazgeçilmez bir mobilyası olmaya aday.

Kutu içerisinden ürünle birlikte konektör aparatları, adaptör, kullanım kılavuzu, kumanda çıkmaktadır.

  

JBL OnBeat çarpıcı tasarımı, kusursuz ses kalitesi bir çok Apple ürünü ile rahatlıkla kullanılabiliyor olması, müzik ve video dinlemenin dışında şarj imkanı sunması sayesinde tercih edilmesi gereken bir ürün. JBL OnBeat’i arkadaşınıza, sevgilinize hediye etmek için hiç düşünmeyin derim. 500TL’lik fiyatı biraz yüksek görünse bile bu kaliteye bu fiyat değer diyebiliriz.

Teknik Özellikler:

Kullanılabilen Cihazlar: iPad Wi-Fi +3G, iPad Wi-Fi, iPhone 4, iPhone 3GS,

iPhone 3G, iPhone, iPod touch 2G, iPod touch, iPod nano 5G, iPod nano 4G, iPod nano 3G, iPod nano 2G, iPod nano, iPod classic

Transduser: 2 x JBL Phoenix SE full-range

Amplifikatör: 7.5 watts x 2

Frekans: 70Hz – 20kHz

Gürültü Oranı: 80dB

Giriş Gücü (Aux): 10k ohms

Giriş Bağlantıları: Ana Konnektör – Apple docking konnektör

Aux giriş bağlantısı – 3.5mm (1/8″) stereo mini jack

Çalışma Sıcaklığı: 32°F – 104°F; 0°C – 40°C

Güç: 13V DC, 2.5A

Güç Tüketimi: 30W (maximum); 0.5W (standby)

Boyutlar (H x W x D): 5-3/4″ x 10-13/16″ x 5-5/16″

Ağırlık: 1.9 lb (0.88kg)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir