Joygame’den Yepyeni Bir Oyun; “KEHANET”

Bu Oyunda Oyuncular Evlenebiliyor!

Joygame’den Yepyeni Bir Oyun; “KEHANET

Türkiye’de “Online Oyun” denildiğinde ilk akla gelen lider firma Joygame, yeni oyunu Kehanet’i oyun severlerle buluşturuyor. Tayvan’ın en büyük oyun firmalarından biri olan Wayi şirketinden lisanslanan Kehanet, 15 Eylül’de kapalı beta olarak ilk kez görücüye çıkacak. Online oyuncuların birbirleriyle evlenip güçlerini pekiştirebildiği bu oyun Joygame.com’daki yerini alıyor.

Joygame.com’dan ücretsiz oynanabilen online oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Joygame’in en çok tercih edilen diğer oyunları gibi Kehanet de bir MMORPG oyunu ve 5 ayrı ırkı var. Her ırkın kendine has özelliklerinin olduğu bu oyunda seçeceğiniz karakter belli seviyeler atlandıktan sonra değişimler gösteriyor ve gelişiyor.

Oyunculara sunulan savaş sistemleri Kehanet oyununu en iddialı yapan özelliklerden… Kimi oyuncular savaş haritasında 2 farklı grup şeklinde belli bölgeleri ele geçirmeye çalışırken, kimi oyuncular da birbirlerini yok etmeye ve rakibinden düşen özel anahtarları almaya çalışıyor. Kale savaşlarında ise hem kaleyi savunabilir hem de rakibin kalesini ele geçirmeye çalışabilirsiniz.

40’dan fazla devasa bölgenin bulunduğu Kehanet’te baş düşmanların kol gezdiği 30’a yakın zindan bulunuyor. Zindanlara maksimum 10 kişilik gruplar halinde saldırabilir, düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Fakat 400’ün üzerinde çeşidi bulunan kadim zamanların efsanevi yaratıklarına dikkat etmeniz gerekmekte… Zindanlarda öldürülen yaratıklardan ve baş düşmanlardan yeşil, mavi ve mor renklerde üç farklı değerde eşya düşüyor. En paha biçilemeyeni mor olan bu eşyalar gücünüze güç katacak.

Yüzlerce görev, 5 ırk ve 32 sınıfın olduğu Kehanet’te, devasa büyüklükteki haritalarda dolaşmanızı kolaylaştıracak binek hayvanlarınız en büyük yardımcınız olacak. Hayal gücünüzü zorlayacak 30’dan fazla çeşidin olduğu bineklerde uçan halılar, bisikletler ve bulutlar da var! Hangisini isterseniz onu seçebileceksiniz.

Herkesin uğraşabileceği mesleklerin bulunduğu Kehanet oyununda balık tutabilir, yemek yapabilir ya da çiçekler toplayıp bunlardan iksirler oluşturabilirsiniz.

Kim evcil hayvanı olsun istemez? Bu oyunda evcil hayvanınız size ekstra güç kazandırıyor! Ancak bir evcil hayvan sahibi olmak o kadar da kolay değil. Kestiğiniz yaratıklardan düşük ihtimallerle evcil hayvanların yumurtaları düşüyor ve siz o yumurtayı görevli kişiler sayesinde kırdırabiliyorsunuz. Sonrasında evcil hayvanınızı geliştirmek ve güçlü bir silahınız haline getirmek de sizin hünerlerinize kalıyor. İsterseniz evcil hayvanınızla savaş meydanlarında beraber savaşabilir, isterseniz binek hayvanı olarak kullanabilirsiniz.

Kehanet DNA Sistemi Sizi Şaşırtabilir!

Karakterinizin oyuna ilk girdiği anda otomatikman sahibi olduğu DNA numarası size çok şey kazandırabilir. Kendine özgü bir tablosu bulunan DNA sisteminin üzerinde numaranız, kırmızı bir topla temsil ediliyor. Bunun yanı sıra 7 adet gri topunda bulunduğu bu sistemde, kırmızı ve gri topların özel dizilişi denk geldiğinde, özel bir gücün sahibi olabilirsiniz. Haftada 2 defa tesadüfi olarak değişen bu özel güçler oyunu en şaşırtıcı kılan özellik olarak dikkat çekiyor.

Bu Oyundaki Silahlar Göründükleri Gibi Değil!

Her silahın gizli bir tarafının olduğu Kehanet oyununda, gizli kalmış kısımlar ortaya çıkarılabiliyor. Nasıl mı? Şöyle ki, size ‘gözleri görünenin ötesini görebilen bir üstat’ gerekmekte! Bu üstatları bulabilmeniz halinde silahlarınızı inceletebilir ve bazı özelliklerinin aslında daha iyi veya daha kötü olduğunu anlayabilirsiniz.

İster insan ırkından olun, ister Vata ya da Naiti, bu oyun sizi tüm enerjisiyle sarmak için bekliyor. Joygame.com üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyun için ekipmanlarınızı hazırladınız mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir