Kadir Has Bilişim Şenliğinde Overclock Gösterisi Yapıldı

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ 7. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ŞENLİĞİ İNTEL LN2 OVERCLOCK SHOW 28-29.04.2009 SAAT: 10:00 – 18:00 Arası Yapıldı.
Bu yıl 7. kez düzenlenen Şenlikler törenle ziyaretçi öğrencilere kapılarını açtı!… Kadir Has Üniversitesi , teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmak ve yeni teknolojileri gençlere tanıtmak amacıyla her yıl gerçekleştirdiği Bilişim Teknolojileri Şenliği’nin YEDİNCİ’sini 28-29 Nisan 2009 tarihlerinde Cibali Kadir Has Kampüsü’nde düzenliyor. Üniversitenin geleneksel olarak düzenlediği Bilişim Teknolojileri Şenliği, bu yıl 28-29 Nisan 2009 tarihleri arasında Cibali Kadir Has Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Bilgisayar oyunları, oyun turnuvaları, sertifikalı ücretsiz eğitim seminerleri, söyleşi ve konser etkinliklerini ile son teknoloji ürünlerinin sergileneceği teknoloji firmalarının standlarını içeren şenlik, Bilişim Teknolojilerinin yaygınlaşmasına destek vermek amacıyla 2003 yılından bu yana yapılmakta.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ Rektörü 7. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ŞENLİĞİ nin açılışını yaptıktan sonra Mobisu standını ziyaret etti.Bu ziyaretten sonra Overclock ta bir fenomen olarak kabul edilen Murat Özsaygılı ve yine isminden çok söz ettiren overclock kralı :)) namı diğer Expander ürün bazında bir Dünya Rekoru Kırdılar.Tabiki bu bir başlangıçtı.
Kullandıkları konfigirasyonlar oldukça yüksekti.Özellikle Overclock için Intel in i7 940 işlemcisinin seçilmiş olması Showun dozunu bir nebze daha arttıran bir etkendi.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ Rektörü açılış esnasında :

Kadir Has Üniversitesi Bilişim Rüzgarı Gençleri Coşturdu

Bilişim teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve yeni teknolojileri gençlere tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Bilişim Teknolojileri Şenliği; sertifikalı ücretsiz eğitim seminerleri, overclock gösterileri, konsol oyunları teknoloji parkı, en son teknolojik ürünlerin sergileneceği firma standları, Betül Demir konseri ve Yalın konseri ile bu yıl da dopdolu geçti.

Şenliğin birinci günü açılış töreninin ardından Red Bull Hummer Party ve Betül Demir konseri şenlikçileri coştururken; ikinci gününde ise en sevilen şarkılarıyla Yalın sahne aldı. Bilişim Teknolojileri Şenliği’nde sektörün önde gelen firmalarının katıldığı 40 standlık şenlik alanında teknolojik ürünler gençlerle buluştu ve bazı ürünler indirimlerle satışa sunuldu. Ayrıca oyun meraklıları PC – PS3 ve Nintendo Wii oyun konsollarıyla eğlenceli vakit geçirme imkanı buldular.

Şenlikte sistem programcısının gözü ile .NET ve JAVA, Pixar Filmleri animasyon ve görsel efektleri, güncel internet tehditleri ve korunma yöntemleri ve 3D animasyon teknikleri adı altında toplanan sertifikalı ücretsiz eğitimlerin yanısıra “Yurtdışında Eğitim” ve “Yasemin Sungur ile Liselilere Özel” isimli sunumlar da yer aldı.

Şenliğin son günü ise 2009 Yılının En Has Bilişimcileri Ödülleri sahiplerini buldu. Kadir Has Üniversitesi öğrencileri tarafından oylanan anket ile belirlenen ve 12 kategoride gerçekleştirilen ankete 3 bin 542 öğrenci katıldı. Ödül Töreni, 29 Nisan Çarşamba günü, saat 11.00’de, Kadir Has Üniversitesi Cibali Merkez Kampüsü Haliç Salonu’nda gerçekleştirildi.

5 yorum

 1. özgeperihn Yanıtla

  yalın konseri çok güzeldi çok güzel 2 saat geçirdik bu organizasyonda emeği gecen herkese çokk teşekkür ederiz 11tbg olarak

 2. ugurbeb Yanıtla

  ARKADAŞLAR SİZLERE GIPTA EDİYORUM
  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ UYU UYU UYU UYU UYU :(:(
  BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DILIYORUM EMİNİM SİZLER İNTEL VE AMD DEN DAHA DA HIZLI İŞLEMCİLER YAPABILIRSINIZ TEKRAR BAŞARILAR …

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ugurbeb;
   Bu organizasyonda yer alıp bu haberi sitemizde yayımlama inceliği gösteren Sayın Özalp Bey’e teşekkür ederim. İntel firması bir kez daha büyüklüğünü ve eğitime ne kadar önem verdiğini bizlere tekrar göstermiştir.

 3. cagdas Yanıtla

  @ugurbeb bu konudan bi bok anlamadıgın belli amd ve intel den hızlı işlemci yapabilcek olan kadir has üniversitesi yerine şimdi stanfordda olurdu ordan da %90 silikon vadisine geçerdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir