Karadeniz Bölgesi'ndeki ilk Vatan Notebook mağazası Trabzon'da açıldı

Uygun fiyata ve danışmanlık hizmetiyle notebook satın almak isteyenlere yönelik olarak özel bir konseptle hayata geçirilen Vatan Notebook mağazası Forum Trabzon’da açıldı. Türkiye’deki 9. Vatan Notebook mağazası olan  FORUM  TRABZON VATAN NOTEBOOK, aynı zamanda Vatan Bilgisayar bünyesindeki 21.  mağaza olma özeliğine sahip bulunuyor.

Mağaza, ağırlıklı olarak notebook ve çevre birimlerinden oluşan seçkin ve uygun fiyatlı ürün yelpazesine sahip bulunuyor. Vatan Notebook’larda görev yapan özel eğitimli satış danışmanları, teknoloji tutkunlarını tam ihtiyaçlarına göre olan ürünlerle tanıştırıyor.Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Vatan Bilgisayar, Karadeniz’deki ilk Vatan Notebook mağazasını Forum Trabzon AVM’de açtı. İngiliz firması i-am associates’in hazırladığı özel bir mimari anlayışla hayata geçirilen Vatan Notebook, notebook odaklı ürün yelpazesiyle Türkiye’de ilk olan bir konsepte sahip bulunuyor. Mağaza, notebook ve çevre birimleri alanında seçkin ve uygun fiyatlı ürün seçeneklerini bir araya getiriyor.

Vatan Notebook’ta görev yapan ve notebook konusunda özel eğitim alarak uzmanlaşmış satış danışmanları, teknoloji tutkunlarının ihtiyaç ve beklentilerini dinleyerek onları en uygun ürüne yönlendiriyor. Böylece doğru teknolojiyi seçmek ve bütçeye en uygun alışverişi yapabilmek mümkün oluyor. Vatan Notebook mağazaları, Vatan Bilgisayar’ın ekonomik fiyat, yüksek kalite ve mükemmel hizmet anlayışını yansıtıyor. Her hafta, haftanın ürünleri kampanyası ile monitör, cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi ve benzeri ürünler sadece Vatan Notebook mağazalarına özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Notebook’un artık çoğu insan için bir yaşam biçimi haline geldiğini belirten Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan şunları söyledi: “Vatan Bilgisayar olarak notebook zaten bizim uzmanlık alanımız ve Türkiye’de birçok ay pazar lideri olduğumuz bir konu. Bu çerçevede özel konseptli Vatan Notebook mağazalarını hayata geçirdik ve hızla yeni mağazalar açıyoruz. Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk, Türkiye’deki dokuzuncu Vatan Notebook, Trabzon’da açıldı. Uygun fiyata ve danışmanlık hizmetiyle notebook satın almak isteyenleri Vatan Notebook’lara davet ediyoruz. 2010 yılında maksimum sayıda Vatan Notebook mağazası açmayı planlıyoruz. Karadeniz’de de önemli hedeflerimiz var ve bölgede yeni mağazalar açmayı sürdüreceğiz.”

Hasan Vatan

Vatan Notebook, Forum Trabzon mağazasında açılış haftası boyunca World’e özel 5 taksitte tüm notebooklarda %20 indirim imkanı sunuyor.

Vatan Bilgisayar hakkında:

Vatan Bilgisayar, 1983 yılında Taksim-Elmadağ’da Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazası olarak kuruldu. Vatan Bilgisayar, Taksim Elmadağ mağazasının yanı sıra; 2002 yılında kurduğu Topkapı-Cevizlibağ, 2004’te Bostancı ve 2006’da İzmir teknoloji hiperstore’larına, 2006 Aralık ayında açıldığında 18.650 metrekarelik alanı ile dünyanın en büyük teknoloji hiperstore’u olan, şimdi ise Türkiye’nin en büyük teknoloji hiperstore’u olan Ankara Vatan’ı ekledi. 2007Mayıs’ta, Akdeniz’in en büyük teknoloji hiperstore’unu Adana Seyhan’da açan Vatan Bilgisayar, Temmuz 2007’de Bursa hiperstor’unu, Eylül 2007’de Konya hiperstore’unu açtı.  Ocak 2008’de Antalya hiperstore’unu, Nisan 2008’de Kayseri hiperstore’unu, Ekim 2008’de Ankara Batıkent mağazası hizmete açan Vatan Bilgisayar 2008’in son ayında açtığı 1900 metrekarelik Avcılar mağazası ile toplam kapalı alanını 66.000 m²’ ye çıkartmış oldu. Mağaza sayısını artırmaya devam eden Vatan Notebook’lar ise Capacity Alışveriş Merkezi, Forum İstanbul, Neomarin Pendik ve Bağdat Caddesi, Forum Ankara, Ankara Ankamall, Gaziantep Sankopark, İzmir Carrefour ve Forum Trabzon mağazaları ile hizmet veriyor.

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetine  büyük önem veren Vatan Bilgisayar’da mağaza başına ortalama 10 kişilik satış sonrası destek ekibi bulunmaktadır. Vatan Bilgisayar Çağrı Merkezinden (0212 444 56 56) haftanın 7 günü saat 10:00 – 19:00 arasında ürünler hakkında detaylı bilgi verilmekte ve sipariş alınabilmektedir. Ayrıca vatanbilgisayar.com web sitesinden Türkiye’nin her yerine online ürün satışı gerçekleştirilmektedir.

Hasan Vatan / Vatan Bilgisayar Genel Müdürü

Hopalı bir ailenin çocuğu olarak 1959 yılında Ardahan’da doğan Hasan Vatan, sırasıyla Erenköy İlkokulu, Fındıklı Ortaokulu, Kabataş Erkek Lisesi ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatına henüz okul yıllarındayken, oto yedek parça ithalat ve toptancılığına yönelik faaliyetler yürütmekte olan babasına ait şirkette atıldı. Türkiye’nin ilk entegre ticari bilgisayar yazılımını hayata geçiren Hasan Vatan, teknoloji alanındaki kariyerini Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazasını açarak sürdürdü. Hasan Vatan, 1983 yılından beri Vatan Bilgisayar’ın ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir