KB3035583 Güncelleme Paketi ile Gelen “Windows 10’u Alın” Uyarısını Kapatmak

GET10ikon

Microsoft Windows 7 kullanıcılarından bazıları güncelleme sonrası ekranlarına gelen “Windows 10’u Alın” uyarı ekranından rahatsızlık duymakta. Gerçi bazıları bu ekranı kullanıp sistemlerini Windows 10’a güncellediler. Benim gibi beklemekte fayda var diyen kullanıcılar karşılarına çıkan bu ekranı doğal olarak kaldırmak istemektedirler. Bu işlem basit bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıda anlattığım işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bu ekranında bir daha karşınıza gelmediğini göreceksiniz.

get10

 

Öncelikle görev çubuğundan “ Görev Yöneticisi” , “Start Task Manager” ı açıyoruz. Karşımıza gelen ekranda sarı renkte belirtilmiş olan “GWX.exe” uygulamasını  alt kısımda bulunan “End Process”, ”Görevi  Sonlandır” kısmına tıklayıp kapatıyoruz.

w10b

İşlemi sonlandırdıktan sonra “Control Panel”, “Denetim Masası” nı açıyoruz. Burada yer alan “Programs and Features”, “Programlar ve Özellikler” e tıklıyoruz. Açılan pencerede sol kısımda bulunan “View installed updates”, “Yüklü Güncelleştirmeler” e tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza sistemimizde yüklü olan Windows , Ofis güncelleştirmeleri gelecektir. Bu kısımda resimde gösterilen yükleme numarası “KB3035583” olan güncelleme paketini bulup üzerine sağ tıklayıp yada yukarıdaki menüyü kullanıp “Uninstall”, “Kaldır” seçimini yapıp güncelleme paketini sistemimizden kaldırıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra sistemimizi “Restart”, “Yeniden Başlatma” ettikten sonra Windows 10 ile alakalı gele uyarı balonlarının gelmediğini göreceksiniz.

progandfeat

progandfeat2

progandfeat2kb3035583

 

Burada önemli olan nokta şu: Otomatik güncellemelerde bu güncelleme paketini işaretlememelisiniz. Yoksa her seferinde terkar yüklenecektir. Son olarak Microsoft bu uygulamayı yakın zamanda sonlandıracak. Ama yine bu süreçte bu ekranlardan rahatsız olan kullanıcılar yukarıdaki işlemleri yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir