Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0 Bellek İncelemesi

Günümüzde taşınabilir cihazların kullanımı oldukça artmış durumda. Doğal olarak bilgiye ve bu bilginin taşınmasına olan ihtiyaç oldukça artmış durumda. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar, Ultrabooklar, araç ses sitemleri gibi bir çok cihazda USB bellekleri sıklıkla kullanıyoruz. Bu durumda taşınabilir USB belleğimizin boyutları, ağırlığı ve kapasitesi de önem kazanıyor. Tam bu noktada Kingston harika bir ürünle karşımıza çıkıyor. 8/64 GB a kadar kapasitesi olan oldukça minik, hafif ve göz alıcı bir şıklığa sahip olan “Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0”  tam size göre. Cebinizde, anahtarlığınızda veya kullandığınız cihazın üzerinde takılı durumda iken bile varlığını farkedemeyebilirsiniz. Ama cihazı Kingston USB belleğinizi kullanmaya başladığınızda performansını ve kalitesini anında hissedeceksiniz.

kg8gbdtmchz (4) kg8gbdtmchz (8) kg8gbdtmchz (9) kg8gbdtmchz (11)

“Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0” kapak ve cihaz olmak üzere iki parçadı. Siyah renk olarak piyasada bulunmaktadır. Boyut olarak (25,6mm x 16,7mm x 8.4 mm) ölçülerindedir. Minik olması sebebiyle USB girişine takıp çıkartırken zorlanacağınızı düşünebilirsiniz ama üzerindeki şeritli doku sayesinde parmaklarınızdan kayma durumu engellenmiş durumda. Ayrıca kullanılan plastik malzemenin kalitesi de oldukça iyi. Bu boyutlara benzer farklı ürünleri kullanırken maalesef çoğumuzun başına istenmeyen kırılma durumları gelmiş olabilir. Kingston bu durumda da 5 yıl garanti ve ücretsiz destek vererek kullanıcılarının her zaman yanında olduğunu belirtiyor.

kg8gbdtmchz (12) kg8gbdtmchz (13) kg8gbdtmchz (17) kg8gbdtmchz (19)

“Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0” işletim sistemi olarak Windows, Mac, Linux sistemlerinde sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Tek yapmanız gereken cihazı bir USB girişine takmak olacaktır. Windows işletim sistemlerinde otomatik olarak okuma yapacaktır. Dosya transferi hızı da Windows 7 işletim sisteminde yaptığım taşımda esnasında saniyede 7/8 MB arasında değişkenlik gösterdi. Kopyalama ve yazma hızı olarak kendisinden beklenen performansı sağladığını söyleyebilirim. Unutmamanız gereken bir durum cihaz her ne kadar sök/tak olarak çalışabiliyor olsa da cihazınızı Windows işletim sisteminizden çıkartmak için “Donanımı Güvenle Kaldır ve Medyayı Çıkar” kısmından ayırmanız daha sağlıklı olacaktır. Kapasite olarak maksimum 64GB’a kadar desteklemekte. Bu kapasitenin bir USB için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarınızda eğer bellek sorunu varsa “Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0” ı sanal bellek olarak tanıtıp sisteminizin performansını arttırabilirsiniz. Eğer benim gibi bir kurumsal şirkette çalışıyorsanız bu ürünün 64GB olanını alıp sistemlerinizin imajlarını, sürücülerini rahatlıkla saklayabilir ve sorun yaşadığınız noktada anında müdahale edebilirsiniz. Bunun yanında sevdiğiniz müzikleri aracınızda dinlemek için oldukça geniş bir müzik arşivini “Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0” içerisinde depolayabilirsiniz. Resimlerinizi, albümlerinizi güvenle saklayabilir, aile bireylerinizin bir arada olduğu zaman USB özelliği olan TV’nize takıp anılarınızı tazeleyebilir, mutluluğunuzu paylaşabilirsiniz.

kg8gbdtmicrk (1) kg8gbdtmicrk (2)  kg8gbdtmicrk (3) kg8gbdtmicrk (4) kg8gbdtmicrk (5)

Kısacası “Kingston DataTraveler DT Micro USB 2.0” taşınabilir bir USB belleğin size sunabileceği tüm imkanları karşılıyor. 5 yıllık garanti süresi ve 18TL’lik perakende satış fiyatı ile kaçırılmayacak bir ürün. Bu ürünü siz değerli okurlarıma gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Teknik Özellikleri

Kapasite: 8GB
Boyutlar: 25,6 x 16,7 x 8.4 mm
Çalışma Sıcaklığı: 0° ila 60°C
Saklama Sıcaklığı: -20° ila 85°C

İşletim Sistemi:
Windows® 8
Windows® 7
Windows Vista®
Windows XP
Mac OS X v.10.6.x+
Linux v.2.6.x+

kg8gbdgrldrm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir