KOBİ'lere Sanallaştırma Hizmeti:T-OFİS Hosted Exchange

Teknotel Telekom’un Telehouse Istanbul Veri Merkezi altyapısı üzerinden sunduğu T-OFİS Hosted Exchange (Microsoft Outlook) hizmeti, KOBİ’lerin, donanım ve yazılım yatırımı yapmaksızın, bugüne kadar büyük şirketlerin yararlandığı bir ayrıcalık olan kaliteli mesajlaşma hizmetlerinden çok avantajlı maliyetlerle yararlanmasını sağlıyor.

Teknotel Telekom, bugüne kadar büyük ve bütçe ayırabilecek durumda olan şirketlerin yararlanabildiği kurumsal mesajlaşmanın avantajlarından KOBİ’lerin de yararlanmasının yolunu açtı. Teknotel Telekom; e-posta, adres defteri, takvim ve doküman yönetimi için şirketlerin ilk tercihi olan Microsoft Outlook’u, KOBİ’lerin sunucu, sistem odası ve yazılım yatırımı yapmadan kullanabilecekleri T-OFİS Hosted Exchange adlı sanallaştırma hizmetini geliştirdi.

T-OFİS Hosted Exchange hizmetini kullanan KOBİ’ler,

Microsoft Exchange Server yazılımı, yedekleme, anti-virüs, anti-spam gibi pahalı yazılımları satın almak zorunda kalmıyor.

Şirket içinde yapılması gereken yedekleme, bakım, veri kurtarma gibi işler için fazladan uzman çalıştırmaları gerekmiyor.

Şirket çalışanları, Microsoft Outlook üzerinden her zaman ve her yerde e-postalarına ulaşabiliyorlar.

Çalışanlar; takvim, randevu ve Office dosyalarını görebiliyor, bu dosyalar üzerinde çalışma yapabiliyorlar. Yapılan değişiklikler, şirket genelindeki tüm kopyalarda anında geçerli oluyor.

Adres defterleri, ajandalar ve yapılacak işler listelerine iPhone ve Blackberry türü cihazlarla ve güvenli ulaşmak da mümkün hâle geliyor.

Şirket personelince kullanılan bilgisayarlarda problem olması ve sistemin çökmesi durumunda tüm e-posta, dosya ve Exchange sunucusu üzerinde güvenli ve yedekli şekilde tutulan diğer tüm hassas veriler de çok kolay bir şekilde geri yüklenebiliyor.

T-OFİS Hosted Exchange sayesinde İnternet erişimi performans problemleri ve yedekleme derdi de son buluyor. Telehouse Istanbul Veri Merkezi’nden sağlanan T-OFİS Hosted Exchange servisi, yedekleme, iklimlendirme, fiziksel güvenlik ve bilgi güvenliği konularında uluslararası standartlara sahip bir altyapı üzerinden sunuluyor. Gerekli işletim sistemleri yüklü ve Exchange lisanslarına sahip olan Telehouse Istanbul’daki sunucular, sanal yapıları ile aynı platformda birden fazla firmaya servis verilmesine imkan tanıyorlar.

Proje bazlı çalışma yapıları sebebi ile personel sayıları dönemsel olarak değişkenlik gösteren firmalar, T-OFİS Hosted Exchange servisini cazip bulan diğer bir profili temsil ediyor. İstihdam tablolarının değişken olması sebebi ile yüksek maliyetler ve verimsizlikle karşı karşıya kalan bu tip işletmeler için esnek lisanslama önemli bir avantaj.

T-OFİS Hosted Exchange servisi, kullanıcı başına aylık 8,5 dolar + KDV bedel ile sağlanıyor.

Hizmetin ayrıntılarına http://www.teknotel.com/tr-TR/servisler/tofis üzerinden ulaşmak mümkün.

Teknotel Hakkında

1984 yılında telekomünikasyon sektöründe anahtar teslimi projeler hayata geçirmek üzere kurulan Teknotel Grubu’nun internet, VPN/WAN, uydu, ses, altyapı konularında faaliyet gösteren firması Teknotel Telekomünikasyon, farklı ölçeklerde kurumsal erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Çözümcü yaklaşımı, uzman kadrosu, 7/24 teknik desteği ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kurumların uzun vadeli çözüm ortağı olarak konumlanan Teknotel Telekomünikasyon, bilgi güvenliği sistemi ile operasyonel standartlarını en üst düzeyde tutuyor. TEKNOTEL Telekomünikasyon çözüm ve servisleri hakkında detaylı bilgi almak için: www.teknotel.com

Telehouse Hakkında

TELEHOUSE, veri merkezleri ve bağlantıları ile kritik IT sistemleri için güvenli ve esnek platform imkanı sağlıyor.1988 yılında kurulan TELEHOUSE, Avrupa’nın ilk “taşıyıcı bağımsız” barındırma sağlayıcısı olma özelliğini taşıyor.  Bugün internet ve telekomünikasyon sektörünün kalbi konumunda bulunan TELEHOUSE, Dünya genelinde farklı ölçekte ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 1000’in üzerinde firmaya hizmet veriyor. TELEHOUSE’un Londra ve Paris’te bulunan toplamda 45.000m2’lik alana sahip 5 adet veri merkezi, müşterileri için yüksek güvenlikli ve esnek Colocation hizmetleri sunuyor. Ayrıca müşterilerine iş sürekliliği çözümleri sunan TELEHOUSE müşterilerine tek merkezden hizmet veriyor. Global 300 firması olan Japon KDDI grubuna bağlı TELEHOUSE, kardeş kuruluşu TELEHOUSE AMERICA ile birlikte Avrupa, Amerika ve Asya’da konumlanarak global bir network oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir