Kurumsal Veri Güvenliğini için Sıfır Gün İnisiyatifi Programı

HP Tipping Point Sıfır Gün İnisiyatifi ile üçüncü taraf yazılım güvenlik açıklarının giderilmesini kolaylaştırmaya yönelik bir termin getiriyor.

HP, üçüncü taraf yazılımlarında tespit edilen güvenlik açıklarının ilgili firmaya bildirilmesinden itibaren geçecek altı ayın sonunda bu açıkların müşterilerle paylaşılarak HP kullanıcılarının güvenceye alınmasını kolaylaştıran HP TippingPoint Sıfır Gün İnisiyatifi’ni (ZDI) duyurdu.

Bu sürenin ardından ZDI son kullanıcılarının önlem almaları için yazılımların güvenlik açıklarıyla ilgili bilgileri sınırlı ölçüde paylaşacak. ZDI bu konuda bir termin getirerek üçüncü tarafları yazılımlarındaki açıkları hızla gidermeleri için teşvik ediyor. Bu da uygulamalardaki zaafların tespit edilmesiyle güvenlik saldırısı olasılığını azaltıyor.

HP TippingPoint tarafından yönetilen ZDI siber saldırılara ve güvenlik ihlallerine yol açan yazılım hatalarının tanımlanmasını sağlayarak müşterilerin bilgilerini korumayı kolaylaştıran bir araştırma programı. Termin kuralının getirilmesi ZDI’ı güvenlik açığı açıklama süresine bir sınır getiren üçüncü taraflara yönelik ilk araştırma programlarından biri olarak öne çıkarıyor.

HP’nin kural değişikliği aynı zamanda şirketin TippingPoint müşteri sistemlerini güncellemesini ve yeni tehditlerden kaynaklanan güvenlik açıklarına yönelik saldırılardan korunmasını kolaylaştırıyor. Güvenlik açıkları ZDI tarafından saptandıktan sonra HP TippingPoint’in Dijital Aşı Laboratuarları (DVLabs) bu açıklara yönelik tehditleri önlemek için bir filtre geliştiriyor. Bu süreç HP TippingPoint Saldırı Önleme Sistemi (IPS) kullanıcılarının network’lerini güvenlik saldırılarına karşı hızla güvenceye almasını sağlıyor.

HP TippingPoint Güvenlik Araştırması Müdürü Aaron Portnoy, “Kritik veri varlıklarının kapsamlı olarak korunması kötü amaçlı etkinlikler yeni düzeylere ulaşır ve uygulamaların karmaşıklığı gittikçe artarken kuruluşların da kendini koruyabilmesini gerektiriyor. Bu kural değişikliği kullanıcıların veri, kazanç ve verimlilik kaybını azaltması için tehditlerden bir adım önde olmasını sağlamak üzere kritik bir öneme sahip” diyor.

HP TippingPoint ürünleri HP Güvenli Avantaj portföyünün bir parçasını oluşturuyor. HP TippingPoint çözümleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/networking adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir