Larry Ellison 27 Ocak’ta Oracle + Sun Stratejisini Açıklıyor

Oracle Corporation (NASDAQ:  ORCL) 27 Ocak’ta Türkiye saati ile 19:00 – 02:00 saatleri arasında Kaliforniya, Redwood Shores’daki Genel Merkezi’nden müşterileri, ortakları, basın mensupları ve analizcilere yönelik bir canlı yayın gerçekleştireceğini duyurdu.

Oracle CEO’su Larry Ellison ile Oracle ve Sun yöneticilerinin katılımıyla düzenlenecek olan etkinlikte, birleşmenin şirketlere yönelik stratejileri hakkında bilgi verilecek. Bununla birlikte çözümlerin yol haritaları ve donanım, işletim sistemi, veritabanı, orta katman ve uygulamalar gibi bütün bileşenlerin bir arada çalışacak şekilde düzenlenmesi sayesinde müşterilerin ne gibi avantajlar elde edebileceği ifade edilecek. Tüm dünyada yayınlanacak olan etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.oracle.com/sun adresinden ulaşılabiliyor.

İleriye Yönelik Beyanlarla İlgili Uyarı Niteliğinde Açıklama

Bu basın bülteninde, Oracle ve Sun hakkında ileriye dönük açıklamalarla birlikte, Oracle’ın Sun firmasını satın alması, beklenen ürün bilgileri, beklenen müşteri ve ortaklık avantaj ve menfaatleri ile ilgili risk ve belirsizlikleri kapsayan demeçler de yer almaktadır. Bu basın bülteninde, “-ecek”, “bekliyor”, “planlıyor” ve bunun gibi başka ifadelerin ve tarihi gerçeklere dayanmayan diğer açıklamaların kullanılmasıyla, öne sürülen bu iddiaların ileriye yönelik beyanlar olduğu belirtilmek istenmiştir. Bu türdeki bir beyan, Oracle veya Sun’ın kontrolü dışındaki ve öngörülen, tanımlanan, açıklanan veya ima edilenlerden bariz şekilde farklı sonuçlara ve fiili neticelere sebep olabilecek birçok etmenin etkisinde kalabilir. Diğerlerinin yanı sıra olası riskler ve belirsizlikler arasında, işlemin ilgili düzenleyici kurullar tarafından muaf tutulamama ya da kapatılmayacağı olasılığı, kapatmanın daha ileriye ertelenebilecek olması, kapatmanın ardından birleştirilmiş şirketlerden beklenen sinerjinin yakalanamayabileceği, her bir şirketin iş yaptığı bölgelerdeki genel ekonomik koşullar dahilinde birleştirilen faaliyetlerin zamanında başarılı bir şekilde entegre edilememesi olasılığı ve Oracle ile Sun’ın diğer ekonomi, iş ve/veya rekabetle ilgili etmenlerden olumsuz etkilenebilme olasılığı gibi riskler de yer almaktadır. Tüm bu olasılıklara bağlı olarak, ileriye yönelik açıklamaların öngördüğü etkinliklerden herhangi birinin duyulacak veya gerçekleşecek olmasının ya da bunlardan herhangi birinin meydana gelmiş olmasının, Oracle veya Sun’ın faaliyet neticeleri veya finansal durumu üzerinde yapacağı etki konusunda hiçbir teminat verilemez.

Ayrıca, bunların dışındaki riskler hakkında bilgi edinmek için Oracle ve Sun’ın, 10-K, 10-Q ve 8-K Formlarında Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu’na ayrı ayrı sunduğu belgelere bakabilirsiniz.  Sadece bu basın bültenin yayımlandığı tarih itibariyle geçerli olan hususlardan bahseden ileriye yönelik beyanlara gereğinden fazla itimat etmemeniz gerektiğini dikkate almalısınız. Söz konusu basın açıklamasında yer alan herhangi bir bilginin güncellenmesinden Oracle ya da Sun hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Oracle Hakkında

Oracle (NASDAQ: ORCL), dünyanın en büyük iş yazılımları şirketidir. Oracle hakkında daha fazla bilgi için http://www.oracle.com adresindeki web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ticari Markalar

Oracle, Oracle Corporation ve/veya iştiraklerinin kayıtlı ticari markasıdır. Diğer adlar, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir