Lenovo ThinkPad X1: Sınıfının en ince ve en yüksek performanslı ürünü ThinkPad X1

Lenovo, ThinkPad X1’i teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu.

ThinkPad X1, sadece 17mm inceliğinde ve bu özelliği ile Lenovo’nun en ince ThinkPad modeli. Üstelik serinin önceki ürünlerinin sahip olduğu yüksek performansın da ötesinde bir güç sunuyor. Üründe öne çıkan en önemli özellik ise RapidCharge teknolojisi ile hızlı şarj edilmesi.

18 yılda 60 milyon satarak dünya çapında bir rekora sahip olan efsanevi ThinkPad markası, mobilite ve performanstan en iyisini talep eden iş dünyası için, ürün serisini geliştirmeye devam ediyor. Serinin en son ürünü ise şimdiye kadar tasarlanan en ince ve en yüksek performanslı model: Lenovo ThinkPad X1.

ThinkPad X serisinin en yeni ve güçlü üyesi ThinkPad X1, efsanevi ThinkPad’in yenilikçi mirasından ilham alınarak üretildi ve en sert koşullardaki askeri testlerden geçerek en güçlü performansı sunacak şekilde üretildi. 8 ayrı testten geçirilerek geliştirilen ürün, ultra yüksek performansı ile ThinkPad kalitesinde yeni bir çığır açacak.

Ayrıca, ThinkPad X serisi için yeni olan 13,3 inçlik süper parlak Corning® Gorilla® Glass infinity ekran[1], RapidCharge hızlı şarj etme teknolojisi ve Dolby Ev Sineması gibi pek çok özellik de, ThinkPad X1’in dikkat çeken diğer özellikleri olarak ön plana çıkıyor.

Maliyet etkin verimlilik Lenovo ThinkPad X1 ile mümkün

Zengin işlevsellik ve yapılandırılabilme üzerine kurulu olan ThinkPad X1, kısa ve uzun vadeli maliyetleri aşağı çekerken, çalışanların iş süreçlerinde daha etkin, hızlı ve üretken olmasını sağlıyor.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, ThinkPad X1 ile ilgili şöyle konuştu: “Lenovo, güvenilirlik ve üstün bir kullanıcı deneyimi sunan ThinkPad bilgisayarlar ile sektörü yönlendirme konusunda geçmişten gelen büyük bir mirasa sahip. Şimdiye kadar üretilmiş en ince ultra taşınabilir bilgisayarımız, yüksek performanslı ThinkPad X1’i, güçlü multimedya işlevleri ve mükemmel güç yönetimi ile daha da zenginleştirdik. Adeta, “bir iş yapma makinesi” yarattık ve bu makinenin sahip olduğu özellikler, iş dünyası için gerçek bir fark yaratarak, ürünü kendine özgü bir sınıfa yerleştirdi.”

Ultra İnce Tasarım seçkin performans ile buluşuyor

En ince ThinkPad olan ThinkPad X1, 17 mm’den ince yapısı ile dikkat çekiyor. Bu ultra ince yapıya karşın, Lenovo’nun daha büyük boyutlu 14 ve 15 inç’lik dizüstü bilgisayarlarında bulunan İkinci Nesil Intel Core i3, i5 ve i7 güçlü işlemciler, bu bilgisayarda kullanıldı.

Böylece, Lenovo ThinkPad X1 dizüstü bilgisayar, Lenovo’nun önceki amiral gemisi olan 13 inç’lik dizüstü bilgisayarı ThinkPad X301’in performansının iki katına ve grafik performansının dört katına erişmiş oldu.

Ayrıca, ThinkPad X1’in en dikkat çekici özelilklerinden biri de, ekranında, sertlik ve çizilmelere karşı olağanüstü dayanıklı ve sağlam yapısı ile Corning® Gorilla® Glass kullanılması oldu.

RapidCharge ile hızlı şarj ve uzun süreli kablosuz kullanın

İlk kez ThinkPad X1’de kullanılan Lenovo’nun yeni RapidCharge teknolojisinde, ürünün %80’i sadece 30 dakikada şarj edilebilirken; kullanıcılara, normal bir ThinkPad piline göre 2,5 kat daha hızlı şarj olanağı sunuluyor. Böylece, ThinkPad X1 ile hareket halindeyken dahi kolayca çalışabilme özgürlüğüne sahip olabiliyorsunuz.

Efsanevi ThinkPad klavyedesi yenilendi: Işıklı ThinkPad klavyesi

İlk kez olarak, Lenovo ThinkPad X1 için tasarlanan klavyede, kullanıcılar, klavyede bulunan arka aydınlatmayı açarak yetersiz ışıkta çalışmak zorunda kalmıyor.

ThinkPad X1’in klavyesinin görünüşü maksimum seviyede modernleştirilirken, aynı zamanda klasik ThinkPad klavye deneyiminin dokunma hissini ve işlevini de koruyor.

Basitleştirilmiş tasarım ile SysRq gibi bazı özel tuşların kaldırıldığı klavyede, özel multimedya ve sesli arama kontrollerini içeren zengin işlevsellik saklı tutuldu.

Ayrıca, ThinkPad X1’in klavyesi, efsanevi ThinkPad’in geleneğine uygun olarak tahliye kanalları ile sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı olarak üretildi.

Müzik ve filmler için zengin ses ve çarpıcı görüntüler

ThinkPad X1, görüntü ve ses deneyimini sınırlı tutan iş amaçlı PC’ler ile karşılaştırıldığında, Dolby Ev Sineması v4’ün sağladığı gür sesi ve süper parlak (350 NIT) HD ekranı ile bu anlayışı artık değiştiriyor.

İster kulaklıkla, isterseniz üzerinde bulunan hoparlörlerle veya ev sineması sistemine bağlı olarak dinleyeceğiniz sesler, kullanıcıyı peşinden sürükleyen bir eğlence deneyimi yaşatıyor.

Ayrıca, ThinkPad X1’deki HDMI portu ve Intel Kablosuz Ekran Teknolojisi ile kullanıcılar, 1080p olarak bir TV ve projektör sayesinde kablosuz bağlantı kurabiliyor.

Lenovo, işletmelere uygun yenilikler sunuyor

Lenovo’nun ThinkPad dizüstü bilgisayarları, pek çok konuda, temel iş gereksinimlerini karşılayabilen yeniliklere sahip olarak üretildi. Bu özellikler arasında, video ve sesli görüşme, kurumsal yönetim ve kolay kullanım deneyimi büyük önem kazanıyor.

İsteğe bağlı olan geniş bantlı mobil 720p kamerası, yüksek duyarlılıklı mikrofonları ve geliştirilmiş arama modları ile ThinkPad X1, net görüntü sunan video çağrılarına olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, yine isteğe bağlı Intel vPro teknolojisinin getirdiği sağlam güvenlik düzeyleri, uzaktan yönetim desteğine sahip şifreli disk sürücüleri, çalıştırma ve kimlik doğrulama için tek dokunuş ile çalışan parmak izi okuyucusu da ThinkPad X1’de mevcut bulunuyor.

Ayrıca, Lenovo dizüstü bilgisayarlarda bulunan, çabuk ve kolay kapanıp açılmayı sağlayan Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2,0, Thinkpad X1 için de geçerli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özel sertifikasyon sayesinde, Lenovo kullanıcıları, dizüstü bilgisayarlarını normal bir Windows 7 sistemli bilgisayara göre ortalama 20 saniye daha kısa sürede başlatabiliyor.

[1]Gorilla Glass normal olarak camın kırılmasına neden olan pek çok harici olaya dayanıklı, çevre dostu, alkali-alüminosilikat, ince tabakalı bir camdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir