Lenovo’nun Efsane Thinkpad’leri “30.000” Testini Geçti Üstüne Kana Kana Su İçti!

Dünyanın dördüncü büyük PC üreticisi Lenovo, efsanevi ThinkPad modellerini tüketicilerle buluşturmadan önce yüzlerce farklı testten geçirerek “dayanıklılıklarını” ölçümlüyor.

Bugüne kadar 60 milyon satarak dünyanın en çok satan bilgisayarı olan Lenovo ThinkPad’lerin, teknoloji dünyasının efsanesi olmasına şaşmamak gerek. Lenovo’nun AR-GE yetkilileri, seri üretime geçmeden önce, ThinkPad’leri stres testleri adını verdikleri çoklu testlerden geçirerek, ürünlerin performansını, sağlamlıklarını ve konforlarını deneyimliyor.Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından CES  2011’de ziyaretçilerin şahitliğinde yapılan en ilgi çekici testlerden biri, ThinkPad dizüstü bilgisayarların 180 derece açı ile tam 30.000 kez açılıp kapanmasından sonra saatlerce suyun altında kaldığı ürün testi oldu. Ardından, ürünün üzerine yaklaşık 40 kg ağırlık koyan Lenovo yetkilileri, teknolojiseverlerin şaşkın bakışları arasında bu ağırlık ile ürünü bir süre bekleterek testi başarıyla tamamlamış oldular.

Ürünlerine sonsuz güven anlayışı ile hareket eden Lenovo yetkilileri, bu testleri, tüketiciler Lenovo marka ürünleri kullanırken zarar görmemesi amacıyla önce kendileri “zarar” vererek gerçekleştiriyor.

Açık musluğun altında saatlerce suya maruz kalan ThinkPad’ler, efsanevi klavyesinde yer alan tahliye kanalları ile suyu dışarı boşaltabiliyor; kilolarca ağırlığa maruz kalan dizüstü bilgisayarlar ne denli sağlam bir kasaya ve ekrana sahip olduklarını bir kez daha kanıtlamış oluyor. Ürünlerde, kısa devre, bozulma, çökme, silinme  veya devre dışı kalma gibi hiç bir komplikasyon oluşmuyor. Böylece Thinkpad efsanesinin, neden 18 yılda 60 milyon adet satışa uluştığını da açıklamış oluyor.

Lenovo Hakkında;

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), kendisini, sıradışı mühendislik ürünleri tasarlamaya adamıştır. Gelişmekte olan pazarlara yatırım yapmaya odaklanan Lenovo’nun iş modeli inovasyon, operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti üzerine inşa edilmiştir. Lenovo, IBM’in Kişisel Bilgisayar Bölümü’nü satın almasıyla, şirket, gelişmekte; yüksek kaliteli, güvenilir, sağlam, kullanımı kolay teknoloji ürünleri üretmekte, pazarlamakta ve dünya çapında hizmetler sunmaktadır. Lenovo’nun ana araştırma merkezleri Japonya Yamato, Çin Pekin, Şangay ve Shenzhen ile Kuzey Carolina Raleigh’de bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için www.lenovo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir