Mağazalarının Performans ve Kârlılığını Artırmak İsteyen Teknosa, Oracle ile Sürdürdüğü İlişkisini Genişletiyor

Teknosa, “Oracle® Retail Yaşam Döngüsü Alan Planlaması Uygulamaları”nın Hızlı Kurulum Stratejisi Sayesinde, Mağazaları Arasındaki Uyumu Geliştirecek

Haberin Önemli Noktaları

  • Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, 256 mağazasında çeşitliliği, fiyatları ve promosyonları yerelleştirip özelleştirerek perakende alanını optimize etmek ve gelir artışına yardımcı olmak için “Oracle® Retail Macro Space Management” ve “Oracle Retail In-Store Space Collaboration” çözümlerini kullanıyor.
  • Oracle Retail uygulamaları, alan esnekliğine ilişkin bilgi vermek ve operasyonel maliyetlerdeki bir düşüş ile gelirlerde artış sağlamak için, mağazalardaki alanın gerçek kullanımı ile merkez ofiste algılanan taban alanının birbirine uyumuna yardım edecek. 
  • Artan mağaza ve raf yönetim görünürlüğü sayesinde Teknosa, yüksek kâr marjına sahip ürünlere yeniden alan tahsis ederek, stokunu yerel nüfusun özelliklerine göre ayarlayıp çeşitlendirmeyi iyileştirerek ve daha uygun mağaza stoku tutma uygulamaları yaratarak şirket planlarının daha uyumlu bir hale gelmesini sağlayabiliyor.
  • Merkez ofis ve mağazalar arasındaki iletişimi iyileştirerek ek kazançlar elde edilmesi planlanıyor. Bu da Teknosa’ya promosyon ayarlamaları için gereken süre ile kat planlarını ve mağaza yönetimindeki değişiklikleri düzenlemek için gereken sürekli bir iletişim kanalı kazanmasında yardım edecek.
  • Oracle Retail yaşam döngüsü alan planlaması uygulamalarının kurulumu, Teknosa’nın Oracle ürünleriyle 10 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olmasından kaynaklanıyor. Bu ürünler arasında ise “Oracle E-Business Suite”, “Oracle Data Warehousing”, “Oracle Enterprise Performance Management”, “Business Intelligence”, “Oracle Retail” merchandising ve planlama uygulamaları ile Oracle’ın Sun Sunucu ve Depolama sistemleri de bulunuyor.

Destekleyici Demeçler

  • Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane yeni Oracle kurulumları hakkında şunları söyledi: “Merkezi Oracle platformumuzla şimdi, operasyonel mükemmelliğin özel alanlarına doğru ilerliyoruz. Teknosa’nın alan planlama araçlarına yaptığı bu yatırım, Oracle ile sürdüren uzun vadeli ilişkimizin bir başka adımıdır. Oracle Retail uygulamaları, performans, operasyonlar ve müşteri servisini daha uyumlu hale getirmemize yardımcı olmaktadır.”
  • Oracle Retail Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Duncan Angove ise, “Teknosa’nın, yer tahsisini yerel müşteri tercihlerine ve yüksek kâr marjlı ürünlere göre gerçekleştirme stratejisi, mağaza performansını artırmaya ve alışveriş alanlarının gelirlerini en yüksek seviyeye çıkarmaya yardım edecektir. Oracle, uzun vadede rekabet avantajı sağlarken, kısa vadede değer yaratma konusunda kurumlara yardım edebilmektedir,” şeklinde yorum yaptı.

Destekleyici Kaynaklar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir