Motorola ve TTNET İşbirliğiyle TV ve Videoda Sıradışı Deneyim

Motorola’nın yeni VIP1002E/F serisi set üstü cihazları ve en yeni uygulama platformu KreaTV; TTNET abonelerinin gelişmiş video hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacak.

Motorola, VIP1002E/F serisi set üstü cihazlara ilişkin ilk ticari anlaşmasını TTNET ile yaptı. TTNET’in IPTV servisini destekleyen ilk set-üstü cihazlardan olan VIP1002E/F; uygun maliyetiyle TTNET kullanıcılarının, normalde daha ileri özellikte DVR’larda (Digital Video Recorder) bulunan “canlı yayını dondurabilme” gibi gelecek nesil video servislerinden yararlanmasını sağlayacak.

TTNET Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Timur Ceylan; “Müşterilerimize bugüne kadar sunduğumuz en yüksek seviyedeki internet ve iletişim hizmetlerine, aynı seviyede servis kalitesi ve performans değerlerine sahip IPTV hizmetimizle devam edeceğiz. Motorola’yla gerçekleştirdiğimiz çözüm ortaklığı sonucunda, her zaman olduğu gibi yüksek kaliteyi uygun bir bütçeyle tüketicilere sunacağız” dedi.

Motorola’nın yeni sürüm yazılım platformu KreaTV sayesinde, VIP1002 serisi IP video deneyimini yeniden tanımlıyor. Platform, operatörlerin hızlıca yeni gelir elde etmelerine olanak verirken, kullanıcıların da genişbant IPTV servisi sayesinde yüksek kalitede görüntüleme deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

Dahili bellek sürücüsü kullanımı sayesinde, aşamalı yükleme ve kapsamlı arabellek ile VIP1002E/F canlı yayını yeniden başlatma fonksiyonu sunuyor. Bu özellik gecikmeleri elemeyi ve servis kalitesi garantisi sağladığı için over-the-top (OTT) video servisi sunacak operatörler için ideal.

Motorola Mobilite Ev Çözümleri Türkiye ve Ortadoğu Satış Direktörü Alper Türken, “Motorola VIP1002E/F set üstü cihazları, TTNET’in sunacağı IPTV deneyimini daha da geliştirirken, pazarın taleplerine bağlı olarak yeni hizmetler sunmayı da mümkün kılacak. Tam donanımlı set üstü ile sağlanabilen DVR özelliklerini çok daha uygun maliyetler karşılığında sağlayabilmek, pazarda optimal bütçelerle farklılık yaratmak isteyen operatörler için çok cazip” dedi.

Motorola’nın VIP1002 IPTV serisi çevre dostu ve az enerji tüketimine uyumlu.

Motorola Hakkında
Motorola, iletişimde yenilik denildiğinde dünyanın her yerinde ilk akla gelen isim olup tüm dünyayı daha gelişmiş bağlantılarla donatmaya odaklanmıştır. Motorola, geniş bant iletişim altyapısından, işyerleri için mobil iletişim ve kamu emniyeti çözümlerine, yüksek çözünürlüklü video donanımına ve mobil cihazlara kadar insanlara, şirketlere ve devletlere daha fazla bağlantı ve daha mobil iletişim sunacak olan yeni teknoloji dalgasının öncüsüdür. Motorola’nın (NYSE: MOT) 2009 yılındaki satışlarının tutarı 22 milyar ABD dolarıdır. Şirketimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz: www.motorola.com.tr

MOTOROLA ve stilize edilmiş M harfi logosu ABD Patent ve Marka Bürosu nezdinde tescillidir. Bütün diğer ürün ve hizmet isimlerinin mülkiyeti kendi sahiplerine aittir. © Motorola, Inc. 2009. Her hakkı mahfuzdur.

TTNET Hakkında:

6 milyon abonesiyle TTNET bugünün ve yarının iletişim teknolojilerini sunmaktadır. Kurumsal ve bireysel hizmetleriyle müşterilerinin değişen ve gelişen iletişim ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet ve servislerini sürekli iyileştiren TTNET, pazardaki ihtiyaçları en etkin ve hızlı şekilde karşılamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren TTNET’in ürün portföyünde ADSL/VDSL2-hızlı internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi, iPass işbirliğiyle TTNET WiFi uzaktan erişim, Avea işbirliğiyle 3G mobil internet erişimi, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişimi hizmetleri bulunmaktadır. www.ttnet.net.tr

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir