Nintendo 3DS Sistem Güncellemesi

Nintendo her zaman kullanıcı deneyimi ön planda tutarak, konsollarını çeşitli güncellemelerle daha mükemmel hale getirmeyi hedeflemiştir. Bundan dolayı Nintendo 3DS’in yeni güncellemesi şu anda internet üzerinden indirilebilir durumda.Güncellemeyi indirmek için

  1. Nintendo 3DS ana menüsünden Settings kısmına girin.
  2. Sağ alt köşedeki Other Settings bölümüne girin
  3. Son sayfada System Update tuşuna basın.

Unutmayın ki bunları yapmak için konsolunuz bir kablosuz ağa bağlı durumda olmalıdır.

Kurabileceğiniz en yeni güncelleme ile sistem versiyonunuz 2.0.0-2E olacaktır.

2.0.0-2E Güncellemesi ile gelen yenilikler:

  • Nintendo E-shop uygulaması

Nintendo E-shop ile birçok indirilebilir ücretli ve ücretsiz içerik sunuyor. Orijinal Nintendo 3DS yazılımları , Virtual Console, 3D klasikler( Birçok klasik oyunun 3 Boyut efektiyle yeniden yapımları)  ve DSiWare gibi bir çok uygulamayı kütüphanesinde barındırıyor. Ayrıca 3DS oyunlarıyla ilgili yorumlara, oyun içi videolara ve görsellere de göz atabilirsiniz.

  • İnternet Tarayıcı Eklentisi

Ana ekranınızın sağ üst köşendeki butonla internette dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

  • Geliştirilmiş Spotpass özelliği

Bir çok içerik Sportpass yardımıyla siz farkında olmadan güncellenebilir. Ayrıca artık sistem güncellemeleri dilerseniz Spotpass yardımıyla otomatik alabilirsiniz.

  • Sistem Transferi

Daha önce Nintendo DSi veya DSi XL üzerinden aldığınız oyunları 3DS’e aktarmanız mümkün. Ancak Dsiware puanları ve oyun kayıtları aktarılamaz.

  • Sistem Stabilitesi

Genel olarak sistem stabilitesi arttırıldı.

(Bir önceki güncelleme ile gelen 3D video kısa bir süreliğine geldiğinden bu güncellemeyle konsollarınızdan kaldırılacak.)

Ridge Racer 3D oyunu sahibi kullanıcıların dikkatine;

Yeni güncelleme ile oyunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Grand Prix moduna girerken hata ile karşılaşırsanız Power Tuşuna uzun süre basılı tutun ve konsolunuzu kapatın. Ay sonuna doğru çıkacak yeni bir güncellemeyle bu sorun ortadan kaldırılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir