Nintendo’nun Yeni Wii U Konsolu Devrime Hazır Olun

Nintendo 3DS devrimini Mario Kart, Super Mario ve Nintendo eShop ile devam ettirirken, aynı zamanda The Legend of Zelda’ nın 25. yıldönümünü kutluyor.

Nintendo, E3 Expo Fuarı’nda video oyunları ve ev eğlence sistemleri için yeni bir paradigma tanıttı: Wii U™, 6.2 inç ekrana sahip kumandasıyla yepyeni bir konsol. Oturma odasına ikinci bir ekran ekleyerek ailelere eğlencelerini özelleştirebilme seçeneği sunan Wii U, oyun dünyasında yeni bir dönem açıyor.

Daha önce, ev konsolunda oynanan video oyunları televizyon ile sınırlandırılmış ve çoklu oyuncu seçildiğinde her oyuncuya sadece aynı açıdan oyun oynama imkanı verilmişti. Bunlara ek olarak,  televizyon seyretmek ve konsol oyunları oynamak birbirinden tamamen ayrı iki olaydı. Wii U konsolu ile televizyona bağımlık olmaktan kurtulacaksınız.  E3 Expo Fuarı ziyaretçileri ilk elden Wii U’nun ne çeşit bir oyun deneyimi sunduğunu ve yeni kumandayı görme fırsatını yakalamış olacaklar.

Bu özellikler :

  • Tek kişilik oyunlar için:
  • Yeni kumanda televizyona yansıtmadığı bilgiyi, kendi ekranından oyuncuyla paylaşıyor.
  • Bilgi ve bakış açısı yeni kumandada jiroskobun kullanımına bağlı olarak değişebilecek.
  • İki kişilik oyunlar için:
  • Yeni kumandayı kullanan oyuncu, Televizyona bakan diğer oyunculardan daha farklı bir ekranla karşı karşıya olacağından, yeni konsol yaratıcı fikirlere açık olacak.

6.2 inç ekrana ek olarak, yeni kumanda ayrıca akselorometre ve jiroskop, titreşim, iç kamera, mikrofon ve hoparlör özelliklerini içermektedir. Classic Controller ™ düğme düzenine bu özelliklerin beraberinde — iki analog çubuk, + Yön tuşları, A / B / X / Y düğmeleri, L / R düğmeleri ve ZL / ZR düğmeleri ile hem gündelik hem de fanatik oyuncularına eksiksiz bir kontrol sağlayacak.

Wii U hareket-duyarlılık özelliği ile full HD grafik destekli oyun oynama yeteneğini birleştiriyor. Her bir  Wii U konsolu, bir adet Wii U kumandası ve 4 adet ek Wii Remote veya Wii Remote Plus kumandasıyla kullanılabilecek. Sistem aynı zamanda geriye uyumlu olduğundan, tüm Wii oyunları ve tüm Wii aksesuarlarını desteklemektedir. Wii konsolu tüm dünyada 86 milyon adet satarak çok geniş bir oyuncu kitlesine ulaştı. Wii U bu genişlemeyi daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir. Dünya çapında geliştiriciler farklı deneyimler yaşatabilmek adına yeni konsol için şimdiden yeni oyun çalışmalarına  başladı bile.

Tüm bunlara ek olarak kullanıcılarına 3D görüntüyü özel gözlük kullanımı gerektirmeden sunan Nintendo 3DS için yeni bir yazılım güncellemesi şu an mevcut. Kablosuz internet bağlantısını kullanan ve sistem güncelleştirmesini yükleyen kullanıcılar otomatik olarak Nintendo E-shop’a giriş hakkı kazanarak birçok oyun ve uygulama indirme şansına sahip olacaklar.

Kullanıcılar 3D yazılımları, 3D klasikleri (Gameboy ve Gameboy Color oyunlaırnın 3 boyutlu olarak düzenlenmiş halleri), DsiWare oyunlarını E-shop servisi aracılığıyla indirebilecekler. Oyunların görsellerini ve videolarını izleme fırsatı da elinizde.

Sistem güncellemesiyle internet tarayıcısı sisteminize eklenecektir. 3D Excitebike oyununun 7 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak sunulacağı E-shop’ta, ücretsiz oalrak sunulan diğer bir uygulama Pokedex 3D  ile Pokemon White ve Black versiyonlarındaki 150 Pokemonu 3 Boyutlu olarak inceleyebilirsiniz.

Nintendo ayrıca konsollarına  oyuncuların çok sevdiği serilere ait onlarca yeni oyun duyurdu. Yakın zamanda konsollarınıza gelecek oyunlar;

  • Nintendo 3DS: Super Mario, Luigi’s Mansion 2, Mario Kart, Kid Icarus: Uprising, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Star Fox 64 3D, Animal Crossing, Paper Mario, Picture Lives!, The Rolling Western.
  • Wii: The Legend of Zelda: Skyward Sword, Kirby Wii, Wii Play: Motion, Mystery Case Files: The Malgrave Incident, Mario Party 9, Rhythm Heaven and Fortune Street.
  • Nintendo DS: Kirby Mass Attack, Professor Layton and the Last Specter, Dragon Quest Monsters: Joker 2 and Super Fossil Fighters.

Nintendo E3 Konferansı’na Legend of Zelda serisinin 25. yılını kutlayarak başladı. Yeniden 3 Boyutlu olarak tasarlanmış The Legend of Zelda Ocarina of Time oyunu 19 Haziran’da 3DS konsolunuza çıkıyor olacak. Wii için de yeni bir Zelda oyunu olan The Legend of Zelda Skyword Sword oyunu 2011 Yılbaşında raflardaki yerini alacak.

E3 Oyun Fuarı’yla ilgili onlarca yeni bilgi, görsel ve videolara http:e3.nintendo.com adresinden ulaşabililirsiniz. Wii kullanıcıları ise Nintendo Channel aracılığıyla bu içeriğe ulaşabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir