NVIDIA “Maxwell” Grafik Mimarisi ile Watt Başına Performans Devrimine Öncülük Ediyor

nvidialg

Oyuncular için İleriye Doğru Dev Bir Adım Olanağı Veren Yeni Grafik Mimarisi 2 Kat Performans Artışı ve Güç Tüketiminde Yüzde 50 Azalma Sağlıyor

NVIDIA bugün, en üst düzeyde güç verimli tasarımlarda muhteşem performans sunan ve yeni Maxwell™ grafik mimarisini temel alan ilk GPU’ları duyurdu.

NVIDIA® GeForce® GTX™ 750 Ti ve GTX 750 GPU’ları ilk nesil Maxwell mimarisinin daha az ile daha çok şey başarma yeteneğini sunuyor.

1080p çözünürlükte çalışan GeForce GTX 750 Ti, Fermi mimarisi ile geliştirilmiş olan ve Steam Donanım Araştırmasına göre en fazla kullanılan NVIDIA GPU’lardan biri olan GTX 550 Ti’nin iki katı kadar performans sunar ve yarısı kadar güç kullanır.

GTX 750 Ti, Fermi mimarisini temel alan ve şirketin 499 ABD Doları fiyatla satılan ürünü olan GeForce GTX 480’e yakın bir performansa sahiptir, ancak yalnızca dörtte biri kadar, yani 60 watt güç tüketir.

NVIDIA GeForce İş Birimi Genel Müdürü Scott Herkelman, “Performansı geliştirmek için watt başına performansı geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz çünkü süper bilgisayarlardan PC’lere ve akıllı telefonlara kadar tasarladığımız her sistemin bir güç sınırı var. Bu nedenle, şimdiye kadar geliştirilen en verimli GPU mimarisi olan Maxwell mimarisini geliştirdik.” açıklamasında bulundu.

Yalnızca 14-15 cm (5.7 inç) olan GTX 750 Ti GPU’nun küçük fiziksel tasarımı dahili bir güç kablosu gerektirmez. Böylece, entegre grafikler veya diğer küçük form faktörlü tasarımlara sahip PC’leri olan oyuncular, güç kaynaklarını yükseltme gereksinimi duymadan veya artan enerji maliyetleri ile karşılaşmadan 1080p’de muhteşem bir oyun deneyimi için geçiş yapabilirler.

GTX 750 Ti çok az güç tükettiğinden, son derece sessiz çalışır ve çok az ısı üretir, bu nedenle ev sineması PC’leri için de mükemmel bir seçimdir.

GTX 750 Ti ve 750 GPU’lar ayrıca aşağıdakiler dahil olmak üzere NVIDIA’nın çığır aşan GameWorks™ programı ve benzersiz teknolojileri için destek içerir:

  • ShadowPlay™, oyunculara oyun deneyimlerini yakalama ve Twitch ve diğer çevrimiçi sitelerde paylaşma olanağı sağlar
  • G-SYNC(1) G-SYNC®(1) ekran teknolojisi akıcı, takılmasız görseller sunar
  • GameStream™, hareket halindeyken yüksek performanslı oyun deneyimi için oyunculara en sevdikleri PC oyunlarını NVIDIA SHIELD cihazlarına alma olanağı sunar.

NVIDIA İçerik ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı Tony Tamasi’nin açıklamasına göre, “NVIDIA, gelecek nesil oyun deneyimi sunmanın yalnızca saniyede birkaç çerçeve daha fazla sunmak üzere saat hızları, ısı ve gürültü ayarlarından çok daha başka bir anlama geldiğini biliyor” dedi. “GameWorks teknolojilerimiz, GTX 750 Ti ve 750’nin performans, güç verimliliği, soğuk ve sessiz çalışması ile bir araya geldiğinde oyuncuların oynama tarzını büyük ölçüde değiştirmektedir.”

Bulunabilirlik ve Fiyatlandırma

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti ve GTX 750 GPU’lar artık ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac dâhil dünyanın lider eklenti kartı tedarikçilerinden elde edilebilir. İş ortaklığı katılımı bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Fiyatların GTX 750 için  407 TL, GTX 750 Ti için 482 TL’dan başlaması bekleniyor (KDV Dahil).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir