OBSCURA DIGITAL ROCK CAFE’nın devasa Rock WallTM ‘unu aydınlatacak

OBSCURA DIGITAL® , PNY Technologies ‘in desteklemiş olduğu NVIDIA’s® Quadro Plex 2200 D2 kullanarak HARD ROCK CAFE’nın devasa Rock WallTM ‘unu aydınlatacak.

Muazzam Super-HD ve tamamen interaktif olan duvar videosu, Las Vegas Hard Rock Café şübesinin müşterilerine rock’n’roll dünyasıyla ilgili ve dünyadakı bütün Hard rock Cafe’lere ait olan olan tüm hatırlanmaya değer ürünleri görmeleri ve bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Bordeaux, Fransa 22 Şubat 2010 — Las Vegas gibi bir yerde sürekli olarak binlerce insanı biraraya getiren ne tür popüler bir turıstik atraksiyon düşünülebilir ? Hard Rock Cafe ‘nin yaptığı gibi: müşterilere sevdikleri rock’n’roll hatıralarına, yeni ve heyecan verici şekilde ulaşım sağlayan, muazzam 5.5m genişliğiyle, 1.20m büyüklüğünde, Super-HD, çoklu kullanıcı, çoklu dokunmatik (multi-touch) ve tamamen interaktif duvar videosu !

Hard Rock Cafe Teknoloji Direktörü Joe Tenczar , Las Vegas Hard Rock Cafe‘ye daha fazla müşteri çekmesinin çözümünün çok özel ve yaratıcı bir durum üretilmesinin gerektiğini anladı. Sonuç olarak , San Francisco’da bulunan ekran görselliği alanında San Francisco’da bulunan başarılı Obscura Digital şirketin hızmetlerine başvurdu.   

Büyük güçlü duvar tasarım uzmanlıklarına dayanarak , Obscura Digital ‘in geliştirme ekibi Hard Rock Cafe’nin üretmek istediği eşsiz müşteri deneyim amacına ulaşmaları için , en son tasarım teknolojisine ihtiyacları olduklarının kanaatına vardilar. 

Doğal olarak , Pny Technologies tarafından desteklenen NVIDIA ‘nin çoklu GPU görsel bilgisayar sistemini – NVIDIA Quadro Plex 2200 D2 – kullanmayı tercih ettiler.

Obscura sayılı zorluklarla karşılaştı. Örneğin, Rock WallTM altı ziyaretci sayısına kadar aynı anda kullanabilecek biçim katsayısı (form factor) sağlamak zorundaydı. Sorunsuz bir şekilde , 5.50m genişliğinde yüksek çözünürlükte olan dokunmatik duvarın üzerinden tek bir uygulamayı yerleştirmek adeta önemli bir vazifeydi. Obscura Digital Icra Kurulu başkanı olan Patrick Connolly ‘ye göre “Ortalama 8 mega pixel boyutunda 1000 ‘den fazla hatıra ögeleri vardi– bu oldukça miktar açısından olağanüstü veriler! Yapmamız gereken oldukça güçlü interaktif ve kusursuz şekilde işleyen ekran sunmaktı. 8GB4LIK paylaşımlı belleğine sahip olan (onboard memory) Quadro Plex 2200 D2, büyük miktarda verileri kullanarak , duvar videosunu tamamen interaktif yapmamızı sağlamıştır; Günümüzde piyasada bulunan başka hiç bir ürün Quadro Plex yaptığı gibi duvarı bu şekilde işletmemizi sağlıyamazdı”. 

Quadro Plex’in GPU teknolojisini kullanma amaçlı geliştirilen donanım, Fire Frames şirketine özel yazılım tarafından işletilmektedir. Obscura Digital’ in Teknoloji Direktörü Niklas Lundback “Quadro Plex’nin sunmuş olduğu ve bizim ihtiyaçlarımızı karşılayan düşük gecikme süresi, yüksek işlem gücü sayesinde gerçek zamanlı görseller sunan teknolojiye ihtiyacımız vardı” ifadelerini kullandı.

Obscura , Rock WallTM ‘ un grafikleri hızlandırılmış izleme yeteneğin işletmek amaçlı PNY tarafından dağıtılan NVIDIA Quadro FX 3800 grafik kartını kullanmayı tercih etmiştir. Yüzden fazla izleme noktası fonksiyonunu kullanarak, müşteriler aynı anda her hangi  bir görüntüyü dokunup sürükleyebilir, seçtikleri pencereleri açabilirler , video izleyebilir ve istedikleri ürünleri zum ederek izleyebilirler. “Görüntülerin 16 mega pixels’e kadar ulaşmaları, artık izlediğiniz ürünü elinizde tutmanızın anlamına geliyor, buda açıkcası olağanüstü bir deneyim” ifadelerini kullanan Sayın Connolly sözlerine şöyle devam etti:” Kuruluşundan bu tarafa, Hard Rock Cafe Rock WallTM dünya çapında büyük bir ilgi ile karşılaştı. Çok büyük bir başarı ve herkes çok heyecanlı. Microsoft®   bu proje ile ilgilendi ve Rock WallTM ‘un daha küçük bir versiyonu Steve Ballmer, Windows® 7 lansmanında gösterişe sunmuş oldu .

PNY Technologies’ nin EMEA Marketing Müdürü Laurent Chapoulaud “Obscura her zaman görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorlamaktadır. Quadro Plex 2200 D24’ün sunmuş olduğu çoklu GPU kapasitesinden yararlanan ilk şirketlerden biri oldular. Bunun sonucu ise , benzeri olmayan olağanüstü görüntğüleme deneyimi sunan Rock WallTM“ dedi.

Kullanıma açık olan duvarın bir klibini ziyaret etmek için http://www.obscuradigital.com/work/detail/rock-wall ziyaret ediniz.

PNY Technologies, NVIDIA Quadro’nun Avrupa, Amerika, Orta Dogu ve Afrika ’daki  tek yetkili dağıtıcısıdır. Ayrıntılı bilgi için, lütfen  www.pny.eu ziyaret ediniz.

PNY Technologies Hakkında

PNY Technologies firması 1985 yılında kurulup, geniş çeşite sahip birçok dahili ve harici yüksek kaliteli bilgisayar parçası üretmektedir. Özellikle profesyonel grafik kartları üretiminde uzmanlaşan PNY, 2002 yılında NVIDIA’nın Quadro workstation grafik çözümlerinin ve aynı zamanda EMEA ve Amerika bölgelsinde dağıtıcılar,birleştiriciler ve VAR’larla doğrudan işbirliği yapmaktadır. PNY ‘ nin NVIDIA Quadro tabanlı grafik kartlarını  en güçlü ve yüksek performanslı kartları ile profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktalardır. Bütün ana CAD/CAM ve DCC uygulamaları için onaylanmış olan kartlar, üretkenliğinizi artırmak için benzersiz bir güç sergilemektelerdir.

Ayrıntılı bilgi için, lütfen  www.pny.eu ziyaret ediniz. 

Obscura Digital Hakkında

Obscura Digital, görsel anlamda müşterilerine marka gelişim stratejileri çerçevesinde gelişmelerine yardımcı olan ve etki yaratan görüntüler üzerine odaklanan bir dijital video teknoloji firmasıdır. Obscura, şirkete özel yazılım kullanarak dünyanın önde gelen firmalarına dünya çapında gerçeğe yakın ortamlar ve interaktif video görüntüler sunmaktadır. 

Ayrıntılı bilgi için, lütfen  www.obscuradigital.com ziyaret ediniz.

Basın bültninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir