Öğrenciler için Verbatim ürünleri okula hazır

Çantanızı hazırlayın. Ödevinizi kaydedin ve okula gidin!

Profesyonel ve teknoloji meraklılarına USB bellekler ve CD/DVD-R’lar sunan Verbatim’in, bir diğer hedef grubu da öğrenciler. Verbatim, gelecek ay başlayacak olan yeni okul dönemi için velilere okul alışverişinde, bilgisayarların eğitimde giderek artan biçimde kullanılmaya başlandığını ve öğrencilerin artan depolama ihtiyacı içinde olduklarını da hatırlatıyor.

Avrupa Yaşama ve Çalışma Koşullarını Geliştirme Vakfı tarafından 2007 yılında yapılan bir araştırma, bilgisayar kullanımı konusunda bilgi yetersizliğinin iş bulmayı zorlaştırdığını ortaya koydu. Bu nedenle bilgisayar kullanma becerisinin okul yıllarında kazanmak giderek daha da önem kazanıyor.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Bilgisayar kullanımını erken yaşlarda okulda öğrenen öğrenciler başarılı iş yaşamına avantajlı biçimde başlama fırsatı buluyorlar. Bilgisayar kullanımın öğrenmenin yollarından biri de bazı ev ödevlerini evde bilgisayarda yapmaktan geçiyor. Öğrenciler ödevlerinin kolaylıkla USB sürücüler ve CD/DVD-R’lar gibi taşınabilir depolama ünitelerine saklayıp öğretmenlerine verilebilir veya sınıfta sunabilirler.

Verbatim’im 1-16 GB depolama kapasiteli “Depola ve Taşı” Store ‘n’ Go USB sürücüsü bu tür çalışmaları gerçekleştirmenin yollarından biri. Sistem sadece yüklü miktarda veriyi depolamakla kalmıyor aynı zamanda içeriğin diğer bilgisayarlara kolaylıkla aktarılmasına da olanak veriyor. Öğrenciler, uzun ev ödevlerini CD/DVD’lere aktarabilirler, böylece yazıcıdan sayfalar dolusu çıkış almak da gerekmez, bu yolla çevrenin korunmasına da katkıda bulunmuş olurlar. Verilerin tekrar tekrar yazılabildiği CD/DVD-R’ler ve CD/DVD-RW’lar bu amaç için en ideal ürünler arasında. Ayrıca, Verbatim’in CD-R ürünlerinde inkjet printer kullanarak disk yüzeyine istenilen metin veya gorsel basılabiliyor. Yazıcısı olmayanlar için ise Verbatim CD kalemlerinin kullanılmasını öneriyor.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Verbatim’in external hard diskleri özellikle büyük projeler için cok kullanışlı. 3.5″ formatındaki diskler 1 TB boyutunda, 2.5″ formatındaki diskleri ise 500 GB boyutundaki veriyi saklayabiliyor. Böylece öğrenciler multimedia projeleri için gerekli sisteme sahip oluyorlar.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Verbatim EUMEA Halkla İlişkiler Müdürü Maria Csilics “Öğrencilerin bilgisayar kullanmayı okulda öğrenmeleri çok önemli. Depolama sistemlerimiz evdeki ve okuldaki bilgisayarlarında yaptıkları çalışmaları bir diğerine aktarmak konusunda çok daha verimli çözümler sunuyor. Böylece öğrenciler modern media sistemleriyle çalışmak konusunda çok daha deneyimli oluyorlar.” dedi.


Resimlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://212.79.62.150/Verbatim/47333_USB_Standard_8GB_Open_Black_Reflection.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_2_5_HDD_SilverDrive_SilverLaptop.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_Black_3_5_HDDrive_Angled.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_CD_R_AZO_Printable_700MB.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_MultiMediaMarkers_4Pack.jpg

Verbatim Hakkında:

Verbatim, 1969 yılından bugüne, disketler ve manyetik optik saklama medyaları, CD ve DVD formatları, en son yüksek çözünürlüklü (HD) medya Blu-ray dahil olmak üzere veri saklama teknolojisinin geliştirilmesini şekillendirmektedir. Verbatim, ayrıca taşınabilir USB sürücüleri, flash memory kartları ve harici HD sürücülerinden, birçok bilgisayar aksesuarına kadar geniş bir yelpazede yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Mitsubishi Chemical Grup Şirketi’nin bir kuruluşu olarak Verbatim, grubun üstün araştırma ve geliştirme gücünden yararlanarak, yeni buluşları sayesinde veri depolama pazarının şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Üretim süreci sırasında en ufak bir ödün verilmeden uygulanan kalite kontrolleri, Verbatim’in, sayısız uluslararası karşılaştırmalı ürün testinin galibi olan ürünlerinin yüksek kalitesini garanti altına almaktadır. Şirket, optik medya konusunda Avrupa pazarı lideridir. Daha fazla bilgi için lütfen www.verbatim-europe.com adresini ziyaret ediniz.

Bilgi İçin

Maria Csilics

Verbatim GmbH

Frankfurter Straße 63-69

65760 Eschborn

Tel: +49 (0)6196-9001-30

mcsilics@verbatim-europe.com

Sevda Erensel

Willard Public Relations

Selvili Sok. N:7 D: 3 4. Levent 34330 Istanbul – Turkey

Tel: +90 212 324 83 01 (pbx)

istanbul@willardgroups.com

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir