OKI, geliştirdiği LED teknolojisi ile yazıcı verimliliğinde standartları değiştiriyor

OKI’nin uzman olduğu LED teknolojisi ile toplam satın alma maliyeti düşüyor, daha az yer kaplayan, uzun ömürlü, yüksek kaliteli, çevreye saygılı, yazıcılar ve çözümler ortaya çıkıyor.

LED teknolojisini 21 yıl önce yazıcılarda kullanmaya başlayarak çok önemli bir atılım gerçekleştiren OKI, bu birikimi ile üstün performans sağlayan  LED yazıcılar, çok fonksiyonlu ürünler (MFP) ve farklı modellerde fakslar üretiyor. OKI C300-C500 serisi yazıcılar, yeni nesil LED teknolojisinin  kullanıldığı ilk yazıcılar arasında yer alıyor.Yeni nesil LED teknolojisi, en son  OKI 300-C500 serisine şu avantajları sağlıyor:

Daha yüksek performans, daha küçük hacim:

C300-C500 renkli yazıcı serisinde kullanılan yeni LED teknolojisi ile drumlar arasında mesafe kısalıyor, daha uzun ömürlü ve az yer kaplayan yazıcı kafası ve yalın tasarım ile lazer yazıcıya göre daha küçük hacimli ve daha yüksek  performans sağlayan ürünler ortaya çıkıyor.

OKI, yeni Thyristor LED  dizisinin, 3 terminalli yapısı ile çok daha etkili ve verimli LED teknolojisine geçiş yaptı.  Böylece,  A4 boyutunda kağıda çift taraflı baskı yapan, yükseklik açısından dünyanın en  avantajlı yazıcıları üretilebiliyor. Boş alan sorunu bulunan ofisler ve evlerde kompakt hacim önemli bir artı  olarak ortaya çıkıyor. LED yazcılarda kullanılan materyallerde azalıyor.  

Yeni Nesil LED teknolojisinin en son C300-C500 serisi yazıcılara sağladığı diğer avantajlar şöyle sıralanıyor:

  • Yüksek baskı hızı: Düşük enerji sarfiyatı ile bütünleştirilmiş, sınıfının en yüksek baskı hızı.  ECO modu ile sürekli hızlı baskı.
  • Tutarlı baskı kalitesi: Çok küçük karakterleri bile görünür kılan, fotoğraf ve grafiklerde ticari baskı kalitesi sağlayan, Değişken Nokta Kontrolü- Variable Dot Kontrol(VDC)
  • Yüksek enerji tasarrufu: derin uyku modunda, 1.1 wattan daha düşük enerji sarfiyatı sağlayan OKI patentli  ‘Green ASIC’ teknolojisi. Geleneksel yazıcılar, stand by(Bekleme) modunda ,yaklaşık 5.0 watt enerji tüketmektedir.
  • Gelişmiş kurum içi baskı:Profesyonel kalitede, poster, banner ve diğer tanıtıcı malzemeleri kurum içinde  sağlayan, OKI’nin donanım ve yazılım teknolojilerini bir araya toplayan ‘High Definition Suit’in ayrılmaz parçası olan OKI  Dijital LED baskı formları.  

Yeni nesil LED teknolojisiyle üretilmiş C300 ve C500 serilerinin bazı özellikleri:

Derin Uyku Modu: ‘Green ASIC teknolojisi’ ile bekleme modunda, 0.89Wat enerji tüketimi

Eco Mode: Tasarruf, enerji ve kaynakların  korunması

Yüksek Hız: 532MHz, DDR2 hafıza

Yüksek baskı kalitesi: Yazıcı Yönetim  Dili (PCL) ve Post Script (PS) ile 2 punto karakterlerin bile görünürlüğünün sağlanması, 1200×600 dpi’lik profesyonel  baskı kalitesi

Integrated Accuracy-Optimising Control System 2 (iASCS2) ile kesintisiz yüksek kalitede renkli baskı

Kompakt hacim: Dünyanın en kısa, çift taraflı (Dubleks) renkli baskı  baskı yapan yazıcısı: 24.2 cm yükseklik

OKI Avrupa hakkında:

OKI Printing Solutions Avrupa, Uluslar arası alanda faaliyet gösteren OKI Printing Solutions’ın bölümüdür

OKI Avrupa’nın Ortadoğu ve Afrika Bölgesi ile birlikte(EMEA) yıllık geliri 630 milyon Avro’dur (FY08), bu OKI Printing Solutions’ın Dünya çapındaki gelirinin yarısıdır.

OKI Avrupa 1990’da kurulmuştur

OKI Avrupa’nın Ortadoğu ve Afrika bölgelerini de kapsayan alanda, 60 ülkede temsilcisi vardır

21 üretim merkezi bulunur ve satış ofislerinde yaklaşık 1200 kişi istihdam edilir

OKI Avrupa’nın ürün portföy’ünde 6 segmentte ürün bulunur:

  • Renkli ve siyah/beyaz(Mono) yazıcılar
  • Yazıcı, fotokopi makinesi, tarama ve faks işlevlerine sahip, çok fonksiyonlu (MFP) ürünler
  • Nokta vuruşlu yazıcılar
  • Faks ve satış noktalar için özel yazıcılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir