Onlysoft’ 10 Yazılım Uzmanlık Fuarı'na YASAD işbirliği

Yazılım sektörünü uluslararası bir organizasyonla bir araya getirecek olan ‘Bilgi Yönetimi ve İş Çözümleri Yazılım Uzmanlık Fuarı Onlysoft 2010 Fuarı’ için Tureks Uluslararası Fuarcılık ve YASAD – Yazılım Sanayicileri Derneği arasında işbirliği kararı alındı.

Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezinde, 09–12 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Onlysoft 2010’ Fuarı kapsamında 2 gün sürecek yoğun bir konferans ve panel programıda yer alıyor.

Yasad Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Şerif Acar Beykoz; Onlysoft Fuarının; sektörünün giderek artan iş hacmine, firmaların iç ve dış pazardaki varlıklarının gelişimine katkı sağlayacağı; sektörde yer alan ve her geçen gün katılan birçok firmanın ortak bir buluşma noktası olacağını belirti.

Fuarla sağlanan bu birlikteliğin, sektörün büyüklüğünün altını çizeceği ve yazılım konusunda dünyanın dikkatini çekmemizi sağlayacağını da ifade eden Beykoz: Bugün birçok Avrupa ülkesinde, ABD, Çin ve Japonya’da Yazılım konusunda büyük ve başarılı fuarların düzenlendiğini, Türk yazılım sektörü ve Türkiye ekonomisinin ise böyle bir organizasyona artık ev sahipliği yapması gerektiğini dile getirdi. YASAD olarak böyle bir organizasyonun Yazılım sektörüne, tüm iş dünyasına ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı inancıyla Onlysoft Organizasyonunu destekleme ve işbirliği kararı aldıklarını belirtti. Tureks Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan ise Yasad üyesi firmaların katılımı için çok cazip seçenekler oluşturuklarını ve desteği kesinleşen diğer bilişim derneği üyeleri içinde aynı uygulamayı geçekleştireceklerini belirtti.

İSO 500 den en küçük ölçekli kobi işletmelerine, kamu, sağlık ve eğitim kuruluşlarına kadar oldukça geniş bir yelpazeye hitap eden fuara Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından sektör profesyonelleri ve karar vericilerin ziyaretini hedeflediklerini ifade Aslan; organizasyonun bu yılki hedefinin ülke genelinden 30.000 profesyonel olduğunu ve bu rakamın % 5 lik bölümünün Avrupa, ABD, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinden hedeflediklerini dile getirdi.

Büyük ölçekli kurumsal çözümlerin yanı sıra ekonominin lokomotifi kobileri hedefleyen ve kobilerde gelişim için bilişim kavramının altını çizen ve başarı hikâyeleri ile örneklendirilen etkinliklere de organizasyon’da yer vereceklerini belirten Aslan;’Onlysoft kobilerde bilişim bilincinin gelişmesine önemli oranda katkı sağlayan bir organizasyon olacaktır’ dedi. Tüm etkinlikleri, konferans ve panelleri ile bu organizasyondaki bilgi akışının hem katılımcı hem de ziyaretçi olarak Onlysoft’ a dahil olan herkese bir fuardan çok daha fazlasını sunacağını belirten Aslan; tüm sektör Profesyonellerinin Onlysoft’ u ajandalarına.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir