Oracle Database 11g, Sun SPARC Enterprise M9000 Sunucu Üzerinde Yeni Dünya Rekorunu Kırdı

Oracle, Rekor Fiyat/Performans Oranı ile Eşsiz Bir Veri Ambarı Performansı Ortaya Koymaya Devam Ediyor.

Haberin Önemli Noktaları

  • Oracle, “Oracle Sun SPARC® Enterprise M9000” sunucusu (1) üzerinde çalışan “Oracle® Database 11g” için TPC-H Üç Terabyte’lık (TB) cluster olmayan bir yapıdaki dünya rekoru test sonucunun “Oracle Database” ve Oracle’ın “Sun SPARC” sunucularının üstün düzeydeki ölçeklenebilirlik ve entegrasyonunu kanıtladığını duyurdu.
  • Test sonucunda, daha önce gerçekleştirilen en iyi IBM TPC-H 3 TB sonucu (2) geçilerek, daha iyi bir fiyat/performans oranında %20 daha fazla performansın elde edildiği yeni dünya rekoru elde edilmiş oldu.
  • Sun SPARC Enterprise” sunucu ailesinin parçası olan Oracle’ın “Sun SPARC Enterprise M9000” sunucusu, Oracle’ın en yüksek performanslı ve en büyük çok işlemcili kurumsal sunucusudur.
  • Oracle Solaris”, kendi sınıfında en iyi güvenilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlayan, lider bir kurumsal işletim sistemidir.

Testin Detayları

  • Dört çekirdekli SPARC64(TM) VII+ 2.8 GHz 32 işlemciden oluşan 128 çekirdekli bir “Sun SPARC Enterprise M9000” sunucu ve “Oracle Solaris” üzerinde çalışan “Oracle Database 11g” ile 3000GB@QphH/20.19$ değerinde bir fiyata TPC-H 3 TB’lık cluster olmayan yapıda 188,229.9 QphH@3000GB’lık dünya rekoru performansı gerçekleştirdi. 
  • TPC-H, işe yönelik özel bir sorgu setini ve uygun veri değişikliklerini içeren bir karar destek performans testidir. Performans ölçüsüne, TPC-H Bileşik Saat-başına-Sorgu Performansı Ölçüsü (QphH@Size) denir ve sistemin sorguları gerçekleştirme yeteneğinin birden fazla yönünü yansıtır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi http://www.tpc.org adresinden elde edilebilir.

Destekleyici Demeç

  • Oracle, Sistemler Teknolojisi Kıdemli Başkan Yardımcısı Juan Loaiza, “’Oracle Database 11g’, büyük ölçekli sistemlerde rekor TPC-H test sonuçları elde ederek, veri ambarı alanındaki liderliğini sürdürüyor. Bu sonuç, ‘Oracle Database 11g’ ile Oracle’ın Sun SPARC Enterprise M9000 sunucusundan oluşan kombinasyonun, müşterilere veri ambarı uygulamaları için yüksek performanslı bir temel oluşturduğunu kanıtlıyor,” dedi.

Destekleyici Kaynaklar

Tüm haklar, sınırlamalar ve kurallar saklı kalmak koşuluyla ücretsiz olarak “Oracle Database 11g”yi indirebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir